• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Eidami pro Klaipėdos rajone įsikūrusios Danguolės Nazarovos kiemą, pasižvalgyti po jį sustoja daugelis – čia puikuojasi daugybę žiedų sukrovusios hortenzijos, spalvomis ir kvapais džiugina įvairiausių rūšių rožės. Ir niekas nė nepasakytų, kad moteris sodą kurti pradėjo dar visai neseniai.

23

Eidami pro Klaipėdos rajone įsikūrusios Danguolės Nazarovos kiemą, pasižvalgyti po jį sustoja daugelis – čia puikuojasi daugybę žiedų sukrovusios hortenzijos, spalvomis ir kvapais džiugina įvairiausių rūšių rožės. Ir niekas nė nepasakytų, kad moteris sodą kurti pradėjo dar visai neseniai.

REKLAMA

Visą gyvenimą mieste gyvenusi moteris juokiasi, kad nė pati nežinojo, kad taip myli sodininkystę ir kad tai yra puikus atsipalaidavimo būdas, o šiandien džiaugiasi jaukiu sodu, kurio kūrimo procesas – nenutrūkstamas.

Savo kiemo sodą Danguolė sako pradėjusi kurti vos prieš dvejus metus – tada, kai gyvenimą bute iškeitė į namą su nuosavu sklypu. 9,5 aro sklype puikuojasi daugybė įvairiausių augalų, persipina gražiausios spalvos ir žydi įspūdingi žiedai.

Pirmasis pasodintas augalas  pušis

Viskas prasidėjo nuo paties paprasčiausio augalo – pušies, kurią moteris įkurdino sklypo kampe.

REKLAMA
REKLAMA

„Pirmasis augalas, tikriausiai, buvo didžioji pušis pačiame kampe. Kai atsikraustėme, šalia nebuvo nė vieno namo, vien plynas laukas, norėjosi žalumos“, – šypsosi pašnekovė.

REKLAMA

Vėliau sekė, kaip pati sako, didysis gėlių sodinimas. Sode vietą rado hortenzijos, rožės, šalavijai, kadagiai, buksmedžiai, pasodinta ir dar daugiau pušelių.

„Visokiausių gėlyčių yra, kitų net pavadinimų nebeatsimenu. Pirma pirkau, o paskui žiūrėjau, kur jas pasodinti“, – juokiasi ji.

Šiandien, žvelgdami į D. Nazarovos sodą, retas patiki, kad jis taip suvešėjo vos per dvejus metus, o pati moteris nėra baigusi jokių mokslų, susijusių su aplinkos dizainu.

REKLAMA
REKLAMA

Moteris atvirauja, kad nei to mokėsi, nei turėjo patirties iš anksčiau – tai pirmas jos susidūrimas su sodininkyste akis į akį. Ir, be abejo, itin sėkmingas:

„Visiškai nieko nesu baigusi, niekada nesodinau jokių gėlių, nieko neturėjau – gyvenome mieste. O dabar pasistatėme namą, kur yra didelis plotas žalumos, reikėjo kažko žydinčio, taip pat ir pušų, kad visąlaik būtų žalios.

Viską pati dariau – ir duobes kasiau, ir sodinau, tik vyras padarė apšvietimą tarp augalų.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Čia vyrauja kelios spalvos, kad vaizdas būtų vientisas ir viskas derėtų tarpusavyje. Danguolė sako idėjų ieškojusi internete – ten pamatė, kad su žaluma itin dera balta, violetinė spalvos.

„Ir renkuosi tokius augaliukus, kad vieni augalai nužydėjo – kiti pradeda žydėti, kad nebūtų liūdna ir niūru“, – priduria pašnekovė.

Sode karaliauja hortenzijos ir rožės

Tikros sodo karalienės – hortenzijos ir rožės. D. Nazarovos sode auga apie 30 krūmų hortenzijų. Daugiausiai šluotelinės, tačiau čia puikuojasi ir kelios plačialapės hortenzijos.

REKLAMA

Šios gėlės sužavėjo Danguolę nuo pat pirmųjų dienų, kai tik pradėjo kurti sodą, o ir priežiūra jų, moters teigimu, itin paprasta.

„Hortenzijos aplamai nereikalauja daug priežiūros, pavasarį nukerpi kaip reikia, kad suformuoti krūmą, o jos paskui sau žydi“, – šypteli ji.

Ne ką puošnesnės ir sode augančios rožės. Jų čia – maždaug 25 krūmai ir nesuskaičiuojamas kiekis rūšių ir spalvų: baltos, rožinės, arbatinės, kvapiosios, užburiančios savo aromatu.

REKLAMA

„Visada augalus renkuosi pagal tai, kad būtų lengvesnė priežiūra, tik su rožėmis yra daugiau darbo – jos ir serga, joms vienos ar kitos sąlygos nepatinka“, –- pastebi D. Nazarova.

Danguolė pastebi, kad rožes dažniau puola ligos ir kenkėjai, dažniausiai į jas nusitaiko amarai, bet ji rado efektyvų būdą, kaip jais atsikratyti – tiesiog nupurškia krūmus žaliuoju muilu.

Nors rožės lepesnės ir pareikalauja daugiau priežiūros, moteris džiaugiasi, kad visa priežiūra nereikalauja daug laiko, o jei ir tenka padirbėti sode, tai – vienas malonumas:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nepasakyčiau, kad užtrunku labai daug laiko, po porą valandų vakarais. Žolytę robotas pjauna, pačiai reikia šiek tiek pasitvarkyti, nes tarp augalų yra šiek tiek ravėjimo – nenaudoju jokių mulčių, akmenukų – nieko. Bet darbai neprailgsta.“

Priežiūra itin paprasta

Jokios paslapties, kaip pavyko sukurti tokį vešlų ir gyvybingą sodą, ji sako neturinti – pakanka išravėti žoles, augančias tarp pasodintų augalų,

REKLAMA

„Ankstyvą pavasarį patręšiu ilgai veikiančiomis trąšomis ir rožes, ir hortenzijas. Ir, žinoma, laistau. Jeigu labai sausa – beveik kiekvieną dieną, o jeigu ne, tuomet kas antrą, trečią dieną, žiūrint pagal gruntą, kaip viskas atrodo. Bet viskas labai lengva, net pati nežinojau, kad man taip patinka sodininkystė.“

Ir augalai sode klesti – D. Nazarova juokiasi, kad daugiamečiai augalai jau taip išsiplėtė, kad kai kurių dalį tenka iškasti. Šie nenukeliauja veltui, o tampa šaunia dovana tiems, kurie nori džiaugtis žiedais sode.

REKLAMA

Paklausta, kokių patarimų duotų tiems, kas nori susikurti gražų ir jaukų sodą, tačiau nežino, nei nuo ko pradėti, nei kaip derinti augalus, nei kokias spalvų gamas rinktis, Danguolė sako, kad patarimas čia labai paprastas.

„Jei jau visai žmonės nežino, kaip rinktis, galima pasižiūrėti internete, yra labai daug gražių pavyzdžių, naudingų patarimų, arba yra specialistų, kurie gali patarti“, – sako pašnekovė.

O visų svarbiausia, sako ji – mylėti savo sodą, džiaugtis jame dirbant ir kuriant grožį, mėgautis augalų sodinimu ir priežiūra. Tada viskas gausis tobulai be didelių pastangų, o suvešėję gėlynai džiugins akis.

tikriausiai per tą kiemą veda koks viešasis takas ar kelias, kad praeiviai sustoja, nes kitaip per akliną kiemo tvorą tokių vaizdų nepamatysi... bet rašeivos 'klikbaitininkai', gavę centą, sugeba kiaurai tvoras matyti.
Labai gražu
Manykime gyvenant užmiestyje kas belieka,tik apie gėles vaikščioti,džiaugtis ir žemėje kapstytis,beje tvoros aklinai užstatytos,tai ir niekas net negali įžiūrėti,tik vien ponia.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų