• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilnius kitais metais pretenduoja tapti Žaliąja Europos sostine. Visgi šių metų Kalėdinė mugė verčia abejoti, ar Vilnius tikrai turėtų tapti 2025 m. Europos Žaliąja sostine.

Vilnius kitais metais pretenduoja tapti Žaliąja Europos sostine. Visgi šių metų Kalėdinė mugė verčia abejoti, ar Vilnius tikrai turėtų tapti 2025 m. Europos Žaliąja sostine.

REKLAMA

Šiukšliadėžėse jau nebetelpa vienkartiniai mugės puodeliai, šiukšlės voliojasi tiesiog ant Katedros aikštės dangos, o imti pavyzdį iš kaimynų kol kas bijoma.

Siūlomos alternatyvos

Talinas, Vroclavas, Austrijos ir Vokietijos miestai, o nuo šių metų Ryga savo kalėdinėse mugėse svečiams siūlo įsigyti karštų gėrimų daugkartinėje taroje. Už ją yra mokamas užstatas. Priklausomai nuo miesto ir šalies, užstatas varijuoja nuo 2 iki 5 eurų.

Vokietijos, Austrijos ir Lenkijos miestuose žmonės teminius puodelius kartais netgi pasilieka ir parsiveža kaip lauktuves. Šiuo atveju užstatas nėra grąžinamas ir žmonės puodelius tiesiog nusiperka.

REKLAMA
REKLAMA

Kodėl tokia pati sistema negalėtų būti įvesta Vilniuje? Tai daug tvariau, o ir miestas būtų švaresnis, šiukšliadėžėse nebūtų tiek daug išmestų puodelių, kurie kartais yra išmetami su gėrimais.

REKLAMA

Visgi savivaldybė sako, kad verslininkams šiemet yra tik rekomenduojama naudoti daugkartinę tarą. Šie su rekomendacijomis nesutinka, jų nenori ir jiems tai tiesiog neapsimoka.

„Diskutuojant su verslininkais sulaukta argumentų, kad daugkartinių puodelių naudojimas sukeltų nemažų iššūkių. Pirmiausia, reikėtų užtikrinti jų higieną, tam reikėtų specialių plovimo sąlygų.

Be to, daugkartinių puodelių gamyba ir naudojimas yra brangesni, taigi nepaisant užstato sistemos, tai tikėtina padidintų kainas“, – sako Gabrielius Grubinskas, Vilniaus miesto savivaldybės Ryšių su žiniasklaida specialistas.

REKLAMA
REKLAMA

Didelės kainos jau seniai nebestebina vilniečių. Nuėję į kalėdinį miestelį miestiečiai vis tiek nuperka sau ar savo vaikams karštų gėrimų, spurgų, kurių kainos gali siekti net 18 eurų. Labiau internete žmones stebino šiukšlių gausa – ir tai buvo prie pagrindinės miesto eglės.

Vilniaus savivaldybė prašė prekybininkų naudoti daugkartinius puodelius, tačiau įvertinus organizacinius, praktinius ir ekonominius aspektus, prašymas šiemet yra rekomendacinio pobūdžio. Jei prekybininkai imtųsi naudoti daugkartinius puodelius, toks elgesys būtų labai sveikintinas“, – komentuoja savivaldybės specialistas.

Ar kitais metais Vilnius taps tvaresnis? Ir naudos daugkartinius puodelius? Kol kas galima tik spėlioti, o pamatyti gyvai galėsime kitoje Kalėdinėje mugėje.

Autorius: Aneta Kurowska

Iš vis , kam tie prekybiniai kioskeliai? Žmogai ir be apsipirkimo laimingi nesugeba būti?
Jo vaikštinėja turistai
Jo vaikštinėja turistai
po šiukšlyną...Puiki vizitinė Lietuvos kortelė,ar ne savivaldybės dykaduoniai?
Tai ten dar ir eglė yra?
Tai ten dar ir eglė yra?
Vaikščiojau ilgai ten. Per gariūninius kioskelius jokios eglės ten nesimatė
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų