Ieva pokalbio metu papasakojo, kokią vonios kambario viziją turėjo, kiek darbų pavyko atlikti patiems bei kiek remontas kainavo.
„Remontą pradėjome spalio pradžioje, neskaitant tapetų, kuriuos ėmėme rinktis anksčiau. Remontas truko apie mėnesį laiko“, – sakė ji.
Ruošia namą sau
Prieš pradedant kalbėtis apie vonios kambario atnaujinimą, Ieva papasakojo namo gavimo priešistorę. Ji kalbėjo, kad jos sužadėtinis šį namą, kuris yra Ukmergės rajone, paveldėjo dar prieš porą metų.
Nors namas nebuvo tragiškos būklės, visgi pora jautė, kad norėtųsi šiokių tokių atnaujinimų tam, kad jame galėtų įsikurti patys.
„Kai jis paveldėjo namą, mes ėmėme remontuoti kambarius. Žvelgiant iš interjero pusės, jie jau buvo pakankamai pasenę, nes paskutinį sykį juose remontas darytas buvo maždaug prieš 20 metų“, – sakė jis.
Tuo metu remonto darbai prasidėjo nuo pirmojo aukšto vonios kambario remonto. Tuomet sekė kitų kambarių atnaujinimas.
Pasak pašnekovės, taip po truputėlį gražinant namus buvo prieita prie antrojo aukšto vonios kambario. Anot jos, jam buvo skirta jau daugiau dėmesio nei pirmajam.
„Po pirmojo aukšto tualeto atnaujinimo ėmėmės antrojo aukšto tualeto atnaujinimo. Visgi, pirmojo aukšto tualetas, lyginant su antruoju, daug paprastesnis, ten nėra nieko ypatingo“, – sakė ji.
Turėjo viziją
Ieva prisipažino, kad jiedu su antrąja puse turėjo šio vonios kambario viziją. Pašnekovė pasakojo, kad tai buvo erdvė naujų kūrybinių idėjų prasibandymui.
„Mes abudu mėgstame angliško / prancūziško kaimo interjerus. Šita patalpa buvo tobula tokio interjero prasibandymui, nes ji nedidelė ir ten yra puikios sąlygos, tad buvo galima pasižaisti“, – pasakojo pašnekovė.
Norėdama sukurti panašų vonios kambarį, kuris atitiktų norimo angliško / prancūziško stiliaus dizainą, Ievai teko nemažai pasidomėti. Moteris pasakojo ne vieną kartą keliavusi į internetinę programėlę ir ten ieškojusi idėjų.
„Visų pirma, mes susiradome panašius gėlėtus tapetus kaip ir nuotraukoje, kurias apklijavome vonios kambarį. Tuomet nuo to atsispyrėme pasirinkdami spalvą – karališkąją mėlyną (angl. royal blue).
Taip pat pasirinkome auksinę furnitūrą, nes tapetuose yra auksinės ir raudonos spalvos. Kiek žiūrėjau „Pinterest“, pastebėjau tokią taisyklę, kad norint, jog daiktai atrastų harmoniją patalpoje, reikia atkreipti dėmesį į dominuojančią spalvą ir tada žiūrėti, kokios yra likusios spalvos.
Likusias spalvas reikia atkartoti interjere ir tada neatrodys, kad spalvos yra parinktos bet kaip“, – paaiškino pašnekovė.
Beveik viską darė patys
Paklausta apie tai, ar jiedu su sužadėtiniu samdė meistrus remontui vonios kambaryje atlikti, Ieva pasakojo, kad ne.
Moteris pasidžiaugė šalia savęs turinti nagingą sužadėtinį, kuris didžiąją dalį darbų darė pats.
„Galiu pasakyti, kad 90 proc. darbų mano draugas darė pats, savo rankomis. Beveik viskas, įskaitant bidė nuėmimą, lengvus santechnikos darbus, yra daryta jo paties“, – džiūgavo pašnekovė.
Tiesa, moteris pridėjo, kad kol mylimasis naujino vonios kambarį, ji taip pat nesnaudė. Ieva tuo metu padėjo jam dažyti ir klijuoti tapetus.
Paklausta apie tai, ar tai buvo sužadėtinio pirmasis projektas, Ieva tikino, kad taip. Pasak jos, pasiieškojęs informacijos draugas viską darė pats.
„Kaip jis pats sakė, sugebėjo iš bendro išsilavinimo viską padaryti. Aišku, reikėjo ir internete informacijos pasiieškoti, bet viskas pavyko pačiam, meistrų neprireikė.
Tiesa, meistrų reikėjo anksčiau, kai naujinome seną elektros instaliaciją. Be jų neišsisukome, nes neturime tokiems darbams reikalingų įrankių“, – sakė ji.
Atskleidė, kiek kainavo
Ieva pasakojo, kad sudėjus visą remonto laiką, jis truko apytikriai mėnesį laiko. Tiesa, pašnekovė pridūrė, kad „gryno darbo“ buvo dvi savaitės.
Pasak jos, užtruko ir dažų bei tapetų išrinkimas ir pritaikymas. Visgi, nepaisant to, pora atostogų darbe dėl remonto neėmė.
„Mano draugas dirbdavo vakarais, po darbo. Taip pat darbui skirdavo ir savaitgalius, bet mes atostogų neėmėme ir derinome darbą kartu su remonto darbais“, – sakė ji.
Paklausta, kiek jiems atsiėjo vonios kambario remontas, Ieva pasakė, kad suma yra keturženklė. Pasak jos, ji gali svyruoti, tačiau apytikriai buvo išleista tiek:
„Remontas mums kainavo apie 1 000 eurų. Mums pavyko nemažai sutaupyti, nes viską darėmės patys. Manau, kad meistras būtų kainavęs nemažai pinigų, juolab, kad jam būtų reikėję kaskart važiuoti į šią kaimo vietovę Ukmergės rajone“, – paaiškino ji.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!