Pasak Chriso Bonnetto iš „Gardening Express“, augalams reikia daug maistinių medžiagų ir šiek tiek priežiūros.
Kai kurios trąšos ir repelentai sodo centruose yra gana brangūs, tačiau gamtoje slypi daug pigesnių resursų, tik tam reikia skirti šiek tiek savo laiko, rašo express.co.uk.
„Augalai ima nykti, kai jiems trūksta reikiamų maistinių medžiagų, – sakė jis. – Naminis augalinis maistas yra paprastas, nebrangus ir saugus būdas patręšti augalus.“
Bananų žievelių nauda
Bananų žievelės gali būti naudojamos kaip augalinė trąša, nes jose itin daug kalio, kuris patiks daugumai augalų, įskaitant rožes.
Chrisas rekomendavo dėti bananų žieveles tiesiai ant dirvos aplink augalus ir gerai laistyti, kad jos suirtų. Kalis sustiprins rožes, jos bus sveikesnės bei turės daugiau energijos kovoti su kenkėjais. Vaisiuose taip pat yra kalcio, geležies, vario ir mangano, o tai įrodo, kad jie naudingi ne tik žmonėms.
Pasak „Housetastic“ sodininkystės eksperto Johno Dempsey, bananų žievelės labai padeda rožėms, kurios visoje JK žydi iki ankstyvo rudens.
„Dviejų ar trijų bananų žievelės puikiai tiks naujai pasodintoms rožėms, – pasakojo ekspertas. – Prieš sodindami rožės krūmą, į duobės dugną įmeskite susmulkintą vieno banano žievelę, o likusias sumaišykite su kompostu ir žeme aplink jau pasodintą augalą.“
Jei sodininkai neaugina rožių, bananų žieveles rekomenduojama mesti į komposto dėžę – tai ne tik padės išvengti atliekų, tačiau ir praturtins kompostą.
Rožes patartina genėti pirmą kartą po pasodinimo žiemos pabaigoje arba ankstyvą pavasarį. Visoms rožėms pirmiausia pašalinkite negyvas, pažeistas ir silpnas ataugas.
Tręšti jas reikėtų kiekvieną pavasarį ir iš karto po to mulčiuoti. Jei rožes pasodinsite prastai ar pakankamai neprižiūrėsite, jos vargs.
Problemų gali atsirasti, jei naujus rožių krūmus pasodinsite ten, kur ir anksčiau augo rožės – tai yra taip vadinama persodinimo liga. Karališkosios sodininkystės draugijos teigimu, ši liga atsiranda tada, kai toje pačioje vietoje pasodinamas tos pačios rūšies augalas ir šios ligos priežastys nėra pilnai ištirtos.