• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Viskas, ką laikome drėgnoje ir mažai vėdinamoje aplinkoje, yra puiki terpė pelėsiui, deja, tas pasakytina ir apie kambarinius augalus. Kambarinių augalų pelėsis yra labiau paplitęs, nei jūs manote, tačiau yra būdų, kaip jo atsikratyti visam laikui.

Viskas, ką laikome drėgnoje ir mažai vėdinamoje aplinkoje, yra puiki terpė pelėsiui, deja, tas pasakytina ir apie kambarinius augalus. Kambarinių augalų pelėsis yra labiau paplitęs, nei jūs manote, tačiau yra būdų, kaip jo atsikratyti visam laikui.

REKLAMA

Pelėsis gyvena drėgnoje aplinkoje ‒ jį galite rasti ant senų daržovių ar drėgnų sienų bei ant šlapios dirvos. Jis mėgsta augti ten, kur būna drėgna ir oras aplinkui nejuda. Didesnė tikimybė, kad jūsų kambariniai augalai augins pelėsį, jei jie laikomi ten, kur bloga oro cirkuliacija.

Labiausiai paplitęs yra baltasis pelėsis vazono žemėje, kuris atsiranda ant paviršiaus dėl netinkamo drenažo, nuolat šlapio dirvožemio ir prasto vėdinimo. Nors šis pelėsis dažniausiai yra nelabai kenksmingas, bet rodo, kad yra didesnė problema, susijusi su jūsų augalo aplinka, ir ją būtina spręsti, rašo express.co.uk.

Baltasis pelėsis yra neryškus, panašus į tą, kurį galite rasti ant gendančio maisto paviršiaus.  „Patch Plants“ kambarinių augalų ekspertai papasakojo, kaip atsikratyti pelėsio dirvožemyje ir užkirsti kelią jo atsiradimui.

REKLAMA
REKLAMA

Kadangi baltasis pelėsis yra gana nekenksmingas jūsų augalui, siūlomas lengvas sprendimas. Ekspertas sakė: „Galite jį tiesiog nukrapštyti švariu šaukštu. Dėvėkite kaukę, nes tikrai nenorite pelėsio įkvėpti.

REKLAMA

Tai, tikriausiai, nepadarytų jums jokios žalos, tačiau pelėsio įkvėpti vis tik nepatartina. Nukrapštę visą matomą pelėsi, dėkite jį į dėžę lauke, o šaukštą kruopščiai nuplaukite“.

Ekspertas siūlo tris paprastus būdus, norint išvengti pelėsio atsiradimo ant kambarinių augalų:

Neperlaistykite

Kambarinių augalų profesionalas perspėjo: „Neleiskite, kad augalo dirva būtų per daug drėgna, nes tai skatina pelėsio atsiradimą. Laistykite augalus tik tada, kai išdžiūsta viršutiniai penki dirvožemio centimetrai“.

REKLAMA
REKLAMA

Per gausus laistymas gali padėti atsirasti pelėsiui. Prieš laistydami visada patikrinkite, ar viršutinis dirvožemio sluoksnis yra sausas, ypač todėl, kad kiekvienai augalų rūšiai reikia skirtingos drėgmės.

Kartais dirvožemis džiūsta ilgiau nei įprastai, todėl prieš laistydami patikrinkite dirvožemio sausumą pirštu, o ne pasitikėkite griežtu laistymo grafiku.

Naudokite cinamoną

Nuvalius pelėsį, žemę patariama pabarstyti cinamonu. Ekspertas sakė: „Cinamonas yra natūralus fungicidas, todėl padeda užkirsti kelią pelėsio augimui. Be to, jis puikiai kvepia. Cinamono sudėtyje yra natūralaus ir labai veiksmingo fungicido, kuris sunaikins visus likusius grybelius“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prieš laistydami būtinai leiskite viršutiniam žemės sluoksniui tinkamai išdžiūti, o geriausia augalą laistyti tik iš apačios

Kai grybelis išnyks, nebereikia toliau dėti malto cinamono į dirvą. Tai tik sunaikins kitas naudingų grybelių formas jūsų dirvožemyje.

Tiems, kurie nenori naudoti cinamono, kepimo soda, obuolių sidro actas ar nimbamedžio aliejus yra puiki alternatyva, nes jie taip pat natūraliai atbaido pelėsį nepakenkdami kambariniams augalams.

REKLAMA

 

Laikykite augalus šviesioje ir erdvioje vietoje

Ekspertas perspėjo: „Visur, kur tamsu ir tvanku, atsiras pelėsis. Pelėsiui sunkiau augti gerai apšviestose vietose, kur gerai cirkuliuoja oras. Pelėsiai auga ant kambarinių augalų, kai nėra pakankamai šviesos ar ventiliacijos, todėl pasirūpinkite, kad jūsų kambarinis augalas gautų daug saulės šviesos, oro ir jam pakaktų vietos augti“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų