Rūkymas yra vienas populiariausių žalingų įpročių visame pasaulyje ir nors apie rūkymo daromą žalą mūsų organizmui yra žinoma, milijonai žmonių kasdien naudoja įvairius tabako gaminius. Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento atstovė Gražina Belian sako, kad šiandien ne mažiau populiarūs tampa ir naujos kartos tabako gaminiai.
Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos koordinavimo skyriaus vedėja Aušra Želvienė antrina ir teigia, kad nepaisant visuomenėje sklandančių mitų – nėra nekenksmingo rūkymo būdo: „Kenksmingų medžiagų, esančių elektroninėse cigaretės, ilgalaikis poveikis dar nėra ištirtas. Žinoma tik tai, kad šios medžiagos toksiškos, nes kai kurios iš jų naudojamos baterijų ar trąšų gamyboje. Kitas svarbus aspektas, kurį dažnai pamirštame – elektroninės cigaretės kenkia ne tik žmogui, bet ir aplink jį esantiems žmonėms. Pastebime, kad daugėja atvejų, kuomet žmonės į elektroninių cigarečių skystį deda ir narkotines medžiagas, o tai jau yra ne tik kenksminga, bet ir pavojinga“.
Laidos „Sveikata.lt“ komanda primena: rūkantiesiems yra reikalinga dvejopa pagalba – vienus reikia skatinti mesti rūkyti ir stiprinti metimo motyvaciją, kitiems, jau norintiems ir pasiryžusiems mesti, gali būti reikalinga įvairaus pobūdžio tiek medicininė, tiek ir psichologinė pagalba.
Daugiau apie rūkymo sukeliamą žalą skaitykite čia.