Kaip ji teigė, penktadienio vakarą berniukas buvo visiškai sveikas, niekuo nesiskundė.
,,Penktadienį vakare sveiką berniuką mama pasiėmė į namus. Viskas buvo gerai. Sukarščiavo jis šeštadienio rytą, todėl dėl galimo bronchito buvo nuvežtas į kliniką Šiauliuose.
Būklei negerėjant, vaikas buvo perkeltas į Kauną. Sekmadienio rytą berniuko gyvybė užgeso“, - tv3.lt komentavo E.Jankauskienė.
Pasak jos, sekmadienio vakarą visiems vaikų tėvams buvo pranešta apie šį atvejį, o pirmadienį paskelbtas karantinas.
,,Daug konsultavomės su Visuomenės sveikato centro atstovais, kurie nurodė, kokie decinfekcijos būdai turi būti atliekami“, - sakė ugdymo įstaigos atstovė.
Apie tai, kad būtent Kauno klinikose sekmadienį nuo žaibinės meningokoko infekcijos mirė berniukas, patvirtino ir Kauno klinikų atstovė spaudai Karolina Vaikšnoraitė.
![Padažnėjęs kvėpavimas, kriokimas (nuotr. asmeninio albumo („Facebook“) 4](https://static2.inspektorius.lt/static.php?v=04.0.7.000_02110948&t=cr&s=800x600&m=4&f=/Uploads/UGallery/photos/34/59/cb/27/3459cb27d5f5b07b132cd1ae0791d444.jpg)
Pasak Užkrečiamų ligų ir AIDS centro, meningokokinei infekcijai būdingas karščiavimas, vėmimas, mieguistumas, vangumas, sąmonės aptemimas, kaklo raumenų įtempimas, sąnarių/raumenų skausmai, vaikams dar būdingas nuolatinis verkimas, atsisakymas valgyti/gerti, hemoraginis bėrimas.
Siekiant sumažinti užsikrėtimo meningokokine infekcija riziką, rekomenduojama:
reguliariai plauti rankas;
laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo (kosint ar čiaudint prisidengti nosį ir burną vienkartinėmis servetėlėmis, panaudojus – išmesti į šiukšliadėžę);
reguliariai vėdinti ir valyti patalpas;
svarbu užtikrinti kuo mažesnį sergančio asmens kontaktavimą su sveikais asmenimis.
Artimą sąlytį su ligoniu turėjusių asmenų grupei priklauso: šeimos nariai; asmenys, gyvenantys ir miegantys toje pačioje patalpoje (kareivinėse, internatuose ir kt.); kiti asmenys, turėję artimą sąlytį (bučiniai, kontaktas su seilėmis, valgymas iš bendrų indų, naudojimasis susirgusiojo dantų šepetuku, reanimacija, t.y. gaivinimas „burna į burną“ ir kt.).
Efektyviausia apsisaugojimo nuo meningokokinės infekcijos priemonė – skiepai. ULAC medikai primena, kad Lietuvoje 2014 m. pradėti skiepijimai nuo meningokokinės B infekcijos. Paskiepytų asmenų skaičius kasmet auga: 2014 m. – 338 asmenys, 2016 m. – 13 604.