• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Makšties niežėjimas dažniausiai nereiškia nieko rimto, bet kartais toks dirglumas gali pranašauti nemenkas bėdas, rašoma dailystar.co.uk.

Makšties niežėjimas dažniausiai nereiškia nieko rimto, bet kartais toks dirglumas gali pranašauti nemenkas bėdas, rašoma dailystar.co.uk.

REKLAMA

Makšties niežėjimas pasitaiko labai dažnai ir gali pasireikšti dėl įvairiausių priežasčių – hormonų pokyčiai, nėštumas, kontraceptinės tabletės ir net menopauzė.

Makštį niežėti gali ir dėl stipraus poveikio muilų, skalbimo miltelių, tam tikrų audinių ar infekcijų. Nors dažniausiai makšties niežėjimas neturėtų kelti didelio susirūpinimo ir paprastai praeina savaime, kai kuriais atvejais verta pasitikrinti pas gydytoją. Į ginekologą reikėtų kreiptis tuomet, kai niežėjimas yra stiprus ir ilgai nepraeina. „Daily Star Online“ ginekologijos konsultantė Tania Adib paaiškino viską apie šią nemalonią problemą.

Gydytoja „Daily Star Online“ sakė: „Su laiku moters makštis keičiasi. Pavyzdžiui, iki trisdešimties ji būna labai drėgna ir rožinės spalvos.

REKLAMA
REKLAMA

Po gimdymo išorinė makšties dalis gali pakeisti išvaizdą – ji gali būti „atviresnė“ ir kiek platesnė – tai visiškai normalu. Po nėštumo kai kurios moterys patiria šlapimo pūslės sutrikimų, tai taip pat nutinka menopauzės metu, dėl susilpnėjusių dubens dugno raumenų.

REKLAMA

Sulaukus maždaug keturiasdešimties metų galite pastebėti, kad auga mažiau gaktos plaukų, lytinės lūpos yra gležnesnės, kadangi dėl estrogeno kiekio mažėjimo sumažėja ir natūralių riebalų kiekis. Tai – normali senėjimo proceso dalis, dėl to jaudintis neverta.“

Tania sako, kad nėra reikalo kreiptis į gydytoją kaskart susidūrus su smulkia ginekologine problema, tačiau reikėtų save stebėti.

Ji tęsia: „Ypač jei praeityje jums jau buvo diagnozuota makšties mielinė infekcija ir jei patiriate panašius požymius ir simptomus. Tačiau svarbus su gydytoja pasitarti, jei simptomai nepraeina arba jei įtariate, kad galite sirgti kokia nors liga – tuomet geriau išsiaiškinti nemalonumų priežastį.“

REKLAMA
REKLAMA

Svarbiausia, jei intymioje vietoje jaučiate niežėjimą, dėl to labai nesijaudinkite. Tačiau jei problema nepraeina arba jei pasireiškia ir kitų simptomų, pavyzdžiui, neįprastas kraujavimas ar skausmas lytinio akto metu, tuomet kuo greičiau kreipkitės į ginekologą. Daugeliu atveju tai reiškia, kad patiriate hormonų pokyčius, ir yra visiškai normalu.

Tačiau jei po kelių savaičių makštį vis dar niežti, geriausia pasikalbėti su savo gydytoja. Tania Adib yra ginekologijos konsultantė ir specializuojasi diagnostikos ir gydymo srityje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų