• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gegužės 15-ąją užgeso Lietuvių kalbos ir kultūros centro prie Tbilisio technikos universiteto vadovo, profesoriaus Vido Kavaliausko gyvybė.

Gegužės 15-ąją užgeso Lietuvių kalbos ir kultūros centro prie Tbilisio technikos universiteto vadovo, profesoriaus Vido Kavaliausko gyvybė.

REKLAMA

Vyras mirė būdamas Tbilisyje, ėjo 58-uosius gyvenimo metus. Gegužės 21-ąją V.Kavaliauskas amžinojo poilsio atgulė gimtuosiuose Veisiejuose, ypatingoje vietoje, šeimos kape.

Atsisveikinime su profesoriumi dalyvavo Lietuvos ambasadorius Gruzijoje A.Kalindra, Gruzijos ambasadorius Lietuvoje, Prezidento patarėja.

Taip pat į Lietuvą iš Tbilisio atvyko buvę studentai ir Tbilisio technikos universiteto kolegos.

Rado sukniubusį

Naujienų portalas tv3.lt susisiekė su mirusio profesoriaus seserimi Laima Varneliene. Kaip ji pati sakė pokalbio metu, šiuo metu daug bendrauja su Sarkatvelo ambasadoriumi ir derina, kaip parvežti kūną į Lietuvą.

„Broliui atliktas skrodimas, didžiausia tikimybė, kad jam tiesiog sustojo širdis, jis sukniubo. Jį rado prie kompiuterio“, – sakė brolio netekusi sesuo.

REKLAMA
REKLAMA

Ji prisiminė, kad iki tol V. Kavaliauskas ne kartą yra sakęs, kad jaučia nuovargį, prastai jaučiasi: „Buvo įvairių pasikalbėjimų, sakydavo, kad prastai jaučiasi, skundėsi nuovargiu, tačiau mūsų jau toks amžius, kad nuolat padejuojame.“

REKLAMA

Nusipelnęs Lietuvai 

V. Kavaliauskas yra apdovanotas Lietuvos Vyriausybės, Seimo, ministerijos padėkomis, o 2015 m. jam suteiktas Sakartvelo technikos universiteto garbės daktaro vardas.

Profesorius yra 15 mokslinių ir metodinių knygų autorius arba bendraautoris, paskelbęs daugiau kaip 50 mokslinių ir metodinių straipsnių lietuvių, anglų, vokiečių, rusų, uzbekų, gruzinų, kartvelų, rumunų kalbomis, Visuotinėje lietuvių enciklopedijoje publikavęs daugiau kaip 250 straipsnių apie pasaulio kalbas.

2017 metais pirmoji Švietimo ir mokslo ministerijos lituanistinio švietimo mokytojui (dėstytojui), dirbančiam ne Lietuvoje, skirta premija teko prof. V. Kavaliauskui. Jis įvertintas už sėkmingą lietuvių kalbos propagavimą Sakartvele, abiejų šalių kultūrinių ryšių plėtrą, akademinius darbus.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų