Pasak žurnalisto Edmundo Jakilaičio, Almos Adamkienės dėka Lietuva tapo ne tik geresne, bet ir labiau pastebinti silpnesnius, besirūpinanti kitais.
„Jos elegancija kasdien didino mūsų savivertę ir ugdė skonį. Jų pora buvo kažkas niekada nematyto, o jųdviejų santykiai ir pagarba vienas kitam, yra tai, ką kiekvienas norime pasiekti. Užjaučiu ir linkiu stiprybės p. Prezidentui ir visiems mums“, – socialiniame tinkle rašė E. Jakilaitis.
Politikė Aušrinė Armonaitė socialiniame tinkle neslėpė liūdesio, jog šiandien Lietuva prarado vieną iš lyderių, kurie nelengvu Lietuvos laikotarpiu, dar tik bestiprėjant ir besiformuojant mūsų šalies politiniam identitetui, tarptautiniam pripažinimui suprato ir rado laiko gerumui ir šilumai.
„Prisimindami Alma Adamkienę, prisiminkime jos lyderystę ir darbus Tegu ilsisi ramybėje“, – rašė ji.
Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus (LNDM) generalinis direktorius dr. Arūnas Gelūnas teigė, kad Alma buvo neabejotina šviesos nešėja, o jos darbus svarbu tęsti ir toliau.
„Ypač dėl savo pagalbos tiems, kuriems jos labiausiai reikėjo. Daugeliu atvejų jiems (apleistiems vaikams, vienišiems senjorams) jos ir toliau reikia – privalome tęsti Jos darbus, tik taip būsime Jos verti. Nuoširdi užuojauta Prezidentui Valdui Adamkui. Ilsėkitės ramybėje, taurioji Ponia Alma“, – rašė A. Gelūnas.
Nuomonės formuotojo Saugirdo Vaitulionio teigimu, A. Adamkienė buvo pavyzdys kitoms moterims.
„Šiandien mirė elegancija. Ta nuostabi ir kvapą gniaužianti bei mūsuose begalingai reta, kurią galima įrašyti į raudonąją knygą. Ta, kurią bepamatysi tik klasikiniuose filmuose ar archyvinėse nuotraukose iš septintojo dešimtmečio Paryžiaus aukštuomenės susibūrimų. Ta, kuri yra ikoniška ir visų siekiama, bet retai išvystama realybėje. Elegancija, kuri duota Dievo ir spinduliuoja iš vidaus. <...> Lietuva niekada neturėjo ir vargu bau ar beturės tokio kalibro Pirmąją šalies ponią. Tačiau ji visada liks siekiamybe ir pasididžiavimu, kurią Lietuva turėjo“, – rašė S. Vaitulionis.