• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Miego bėdos pandemijos metu tapo įprastu reiškiniu, tačiau, laimei, tam tikros technikos žada palengvinti atsipalaidavimą per trumpą laiką. Vienas metodas, kurį pasiūlė Harvardo universitetą baigęs gydytojas, leidžia užmigti vos per 60 sekundžių.

Miego bėdos pandemijos metu tapo įprastu reiškiniu, tačiau, laimei, tam tikros technikos žada palengvinti atsipalaidavimą per trumpą laiką. Vienas metodas, kurį pasiūlė Harvardo universitetą baigęs gydytojas, leidžia užmigti vos per 60 sekundžių.

REKLAMA

Miego trūkumo pasekmės yra gerai žinomos, tačiau gulėjimo užmerktomis akimis stoka ilgainiui taip pat gali turėti rimtų pasekmių tiek fizinei, tiek psichinei sveikatai. Laimei, tam tikros technikos, leidžiančios lengvai atsipalaiduoti, žada sumažinti žalingas pasekmes, rašo express.co.uk.

Pastaraisiais metais padaugėjo miego tyrimo metodų, susijusių su ritminiu darbu. Vienas jų gali padėti žmonėms užmigti vos per 60 sekundžių. Dažniausia nemigos priežastis yra nerimas, todėl nenuostabu, kad dauguma miego metodų yra skirti kovoti su nerimo padariniais.

Atskleidė naudingą triuką

Taip yra todėl, kad mūsų įprastos mintys gali sukelti grandininę reakciją, kuri pakeičia chemines reakcijas organizme. Tačiau vienas miego ekspertas siūlo metodą, žinomą kaip 4-7-8 kvėpavimo technika, kuris gali padėti užmigti per kelias sekundes. Šis metodas apima tris dalis:

REKLAMA
REKLAMA
  • Per dvi sekundes įkvepiame per nosį (skaičiuojame iki 4)
  • Sulaikome kvėpavimą 3.5 sekundėms (skaičiuojame iki 7)
  • Per 4 sekundes iškvepiame per burną ( skaičiuojame iki 8)

Gydytojas Andrew Weil šį metodą apibūdino kaip natūralų nervų sistemos raminamąjį vaistą. Vaizdo įraše „Užmik per 60 sekundžių“ ekspertas pabrėžia, kad norint gauti greitų rezultatų, būtina reguliari praktika. „Turite tai daryti bent du kartus per dieną“, – sakė gydytojas Weil. „Jei norite, galite tai daryti dažniau, bet tik ne daugiau kaip keturis kvėpavimo ciklus vienu metu, bent jau pirmąjį mėnesį.

REKLAMA

Jei jums tai patinka, galite padidinti iki aštuonių kvėpavimo ciklų ir tai yra absoliutus maksimumas“, – pridūrė jis. Įrodymai, patvirtinantys metodo veiksmingumą, yra riboti, todėl reikia atlikti tolesnius tyrimus, patvirtinančius jo klinikinę svarbą. „Keturias–šešias savaites taikydami metodą galite pabandyti jį naudoti įvairiems kitiems dalykams. Tai puikus būdas susidoroti su potraukiu, tarkim, maistui“, – pridūrė gydytojas.

REKLAMA
REKLAMA

Pastebėsite reikšmingus pokyčius

Po dviejų ar trijų mėnesių reguliarios praktikos pastebėsite reikšmingus pokyčius ‒ susinormalizuos širdies ritmas, sumažės kraujospūdis, pagerės virškinimas. Tai labai galinga priemonė nuo nerimo, daug galingesnė nei vaistai.

Atliekant šį pratimą, labai svarbu išlaikyti teisingą santykį, todėl kiekvieną įkvėpimą galima išlaikyti ilgesnį ar trumpesnį laiką, kol modeliai išlaiko savo koreliaciją. Interviu „MedicalNewsToday“ gydytojas Weil paaiškino: „Tai vienintelis geriausias mano atrastas būdas, padedantis užmigti, jei pabundu vidury nakties“. Jei metodas taikomas reguliariai ‒ kelias savaites, mėnesius, metus ‒ tada atsiranda norimų pokyčių.

Ši technika papildo kitus metodus, kurie remiasi principu, kad nervų sistemą gali paveikti ritminiai modeliai. Kai kurie kiti metodai pabrėžia garsus, kad suaktyvintų smegenų klausos sistemą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų