Nagų grybelis mėgsta šiltą ir drėgną aplinką. Jį lengva atpažinti – tai išduoda baltos, rudos arba geltonos dėmės ant nagų. Laikui bėgant grybelio paveiktas nagas gali sustorėti, rašo webmd.com.
Nagų grybelis savaime neišnyksta. Jei jis yra negydomas, būklė tik blogėja ir sukelia skausmą vaikštant. Jis taip pat gali išplisti ant kitų nagų arba po visą kūną.
Nagų grybelio gydymas
Geriausias būdas kovoti su nagų grybeliu – naudoti vaistininkų rekomenduojamas arba gydytojų paskirtas priemones, pavyzdžiui, tepalus, purškalus ar gelius, pavyzdžiui, su klotrimazolu arba terbinafinu. Taip pat galima naudoti priešgrybelinius nagų lakus.
Tačiau yra būdų, kaip su šia bėda kovoti natūraliai, tiesa, svarbu pažymėti, kad atlikti tyrimai parodė nevienareikšmiškus jų aktyvumo rezultatus. Štai keletas populiariausių naminių priemonių kovai su nagų grybeliu:
Arbatmedžio aliejus
Šis aliejus gaunamas distiliuojant arbatmedžio lapus. Jis tradiciškai naudojamas kaip antiseptinė priemonė, naikinanti mikrobus, tyrimai rodo, kad jį galima naudoti ir odos ligoms bei būklėms, pavyzdžiui, spuogams gydyti.
Jis gali padėti ir kovoje su nagų grybeliu. Vieno tyrimo metu arbatmedžio aliejus buvo tepamas ant pažeisto nago du kartus per dieną šešis mėnesius. Nustatyta, kad išgijimo rodiklis prilygo tepalo su klotrimazolu naudojimui.
Kitas tyrimas neparodė jokio pagerėjimo naudojant arbatmedžio aliejų, tačiau pažymėtina, kad jis truko tik aštuonias savaites, todėl galimai buvo naudojamas per trumpai – laikas buvo per trumpas, kad būtų pastebėti teigiami pokyčiai.
Obuolių actas
Actas kovoja su grybeliu, tačiau nėra atlikta tyrimų, ar jis išgydo kojų nagų grybelį, tačiau tikimybė, kad šis būdas suveiks, yra.
Norintiems išbandyti šį būdą tereikia sumaišyti vieną dalį obuolių acto su trimis dalimis šilto vandens. Mirkykite kojas bent 10 minučių, jei turite laiko, mirkykite ir ilgiau, iki 40 minučių.
Soda
Atlikus vieną nedidelės apimties tyrimą nustatytą, kad nagų grybelio užkrato paveiktų nagų gydymas naudojant sodą sustabdė grybelio augimą net 71 proc. tyrimo dalyvių ir 17 proc. dalyvių sumažino išplitimą, lyginant su mėginiais, kurie nebuvo gydomi naudojant sodą. Tokie rezultatai pastebėti prabėgus septynioms dienoms.
Tai reiškia, kad soda greičiau užkerta kelią grybeliui ir sustabdo jo plitimą, o ne jį naikina. Kai kurie žmonės rekomenduoja pasidaryti pėdų vonelę su soda, o kiti sodą sumaišę su vandeniu pasigaminta pastos konsistencijos mišinį, kurį tepa ant grybelio pažeistų nagų.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!