REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Menininkei anksčiau savo pačios mėnesinių kraujas kėlė pasišlykštėjimą, bet dabar ji jį naudoja kaip veido kaukę.

Menininkei anksčiau savo pačios mėnesinių kraujas kėlė pasišlykštėjimą, bet dabar ji jį naudoja kaip veido kaukę.

REKLAMA

Gabrielle Schlegel (22) pastebėjo, kad menstruacijų kraujas veido odai suteikia švytėjimo. Kiekvieną mėnesį ji juo taip pat tapo paveikslus. Mergina sako, kad užuot bijojusi „tos dienos“, dabar ji yra vienyje su motina gamta, rašoma dailystar.co.uk.

Kai 13 metų jai prasidėjo mėnesinės, Gabrielle jautė gėdos jausmą. Per visą paauglystę mėnesinės jai buvo tikra našta. Ji pasakoja:

„Deja, dėl abai paplitusių nešvaros ir gėdos pojūčių, būdama paaugle aš jaučiau, kad mėnesinės man yra tikra našta... Anksčiau jausdavau tikrą pasišlykštėjimą, kai keičiant tamponus man ant rankų netyčia patekdavo mėnesinių kraujo. Mane apimdavo tikras fizinis pykinimas.“

Tačiau 2014 metų spalio mėnesį menininkė iš Kanados pradėjo mąstyti kitaip, kai instagrame pamatė piešinius iš kraujo. Ji nusprendė ir pati savo mėnesinių kraują surinkti į menstruacinę taurelę, o tada iš jo kurti paveikslus. Menininkė praktikuojasi jau daugelį metų ir dabar kuria piešinius, kurie aukština moteriškumą ir vaisingumą.

REKLAMA
REKLAMA

Ji pasakoja: „Joni piešiniai dabar yra mano mėgstamiausia kūrybinė saviraiška. Piešimas savo mėnesinių krauju man teikia tokią palaimą, kurios net nerandu žodžių apibūdinti. Labai smagu kurti grožį iš tokio dalyko, kuris giliu daugelio įsitikinimu yra šlykštus.“

REKLAMA

Gabrielle menstruacijų kraują taip pat naudoja savo odos priežiūrai. Ji įsitikinusi, kad jis odai suteikia švytėjimo, o taip pat padeda nuo spuogų.  

Menininkė sako: „Žiūrėdama į save veidrodyje su mėnesinių krauju išteptu veidu iš tiesų suprantu, kad mėnesinių kraujas visiškai nėra nei šlykštus, nei blogas. Šis kraujas yra visiškai nekenksminga, jis atsiranda kūno niekaip nežalojant. Atvirkščiai – tai pats švenčiausias skystis, kokį savyje kaupia žmogaus kūnas. Tai – gimdos sienelių medžiagos, kurios ruošėsi auginti žmogaus kūną, jei ten būtų atsiradusi apvaisinta kiaušialąstė.

REKLAMA
REKLAMA

Dabar visiškai kitaip žiūriu į mėnesines. Jų kraujas ne tik suteikia mano odai švytėjimo, bet, bent jau man, labai padeda nuo spuogų, nes jame yra kamieninių ląstelių ir daugybė maistingųjų medžiagų, kurios būtų turėjusios padėti auginti kūdikį, jei moteris pastotų ir šis gimdos sienelių sluoksnis nebūtų atsiskyręs.“

Užuot bijojusi „tos mėnesio dienos“ Gabrielle dabar ja džiaugiasi. Ji tikisi, kad atviras kalbėjimas apie mėnesines užgniauš jas supančią stigmą. Tapytoja iš mėnesinių kraujo sako:

„Noriu ir kitoms padėti taip jaustis. Dėl socialinių tinklų mūsų gyvenimai dabar yra taip stipriai orientuoti į vizualinius dalykus, o mane nuolat įkvepia savo gyvenimu internete besidalinantys žmonės, todėl žinojau, kad tai bus tobulas įrankis su savo žinute iškart pasiekti daugelį žmonių...

Iš visame pasaulyje kraujuojančių žmonių sulaukiau daugybės pozityvių komentarų – daugelis rašė, kad mano įrašų įkvėptos ir jos pabandė piešti savo mėnesinių krauju ar naudoti jį kaip veido kaukę. Niekas man nesuteikia tiek laimės, kaip žinojimas, kad kažkas, kuo pasidalinau, paskatino kitą žmogų labiau priimti ir mylėti save ir savo kūną, ypač kalbant apie tokį stiprų tabu mūsų visuomenėje. Joks negatyvumo kiekis niekada neviršys to jausmo, kuris kyla iš kito žmogaus įgalinimo dėl to, kad aš pasidalinau savo tiesa.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų