Pora kartu metus ir augina vieną bendrą vaiką. Tačiau kiekvieną kartą, kai ji išsako mintį, kad norėtų turėti daugiau vaikų, jos vyras „išsisukinėja“ ir „supyksta“.
Kaip alternatyvą praėjusiais metais jis pasiūlė iš prieglaudos pasiimti dar vieną šunį, tačiau toks pasiūlymas ją nuliūdino, rašo dailymail.co.uk.
Prašydama rašytojos, trijų vaikų mamos iš Melburno Lauros Mazzos patarimo, anonimė „Kidspot“ rašė:
„Jis iš tikrųjų nesupranta, kiek man reikštų dar vienas kūdikis, ir atsisako tokio mano pasiūlymo.“
Dar blogiau – jos vyras jai sako, kad jei jie turėtų dar vieną vaiką, jis „sugriautų jų santykius“. Po pirmojo vaiko gimimo jis sirgo depresija, kuri greičiausiai lėmė jo pasirinkimą nenorėti daugiau vaikų.
Laura patarė, kaip elgtis susidariusioje situacijoje ir skatino moterį suprasti vyro rūpesčius.
„Empatijos praktikavimas ir pabuvimas savo vyro batuose padės jums suprasti vyro giliausius rūpesčius“, – sakė Laura.
Kai kurie tokiose situacijose gali svarstyti apie galimybę nutraukti santykius, o toks sprendimas niekada nėra lengvas, o poroms vertėtų pagalvoti, ar verta žengti tokį žingsnį.
Poroms būtina susikurti saugią erdvę
Kalbėdama apie tai, kaip su partneriu užmegzti pokalbį apie šeimos pagausėjimą, santuokos konsultantė Amber Trueblood portalui parenthood.com sakė, kad poroms būtina susikurti saugią erdvę pokalbiams ir išklausyti visas puses.
„Tėvystė turi nemažai įtakos santuokai, o kai kuriems partneriams mintis viską vėl pradėti iš naujo nėra maloni – tai kelia siaubą.
Galbūt vienas iš partnerių jaučia finansinį spaudimą arba baiminasi, kad perduos genetinę anomaliją, todėl net negali pagalvoti apie dar vieną vaiką.
Arba vienas partneris bijo, kad vienturtis vaikas augs be brolių ir seserų, nes pats turėjo ypatingą ryšį su savo broliais ir seserimis, todėl negali įsivaizduoti, kaip jų vaikas gali augti vienas“, – sakė A. Trueblood.
Ji rekomendavo būti kantriems, praktikuoti dėkingumą ir apsvarstyti galimybę apsilankyti porų terapijoje.