„Gal dėl to, kad gėdijausi gultis išsiskėtusi priešais kosmetologę (nors ir neabejoju jų profesionalumu), gal dėl to, kad esu prisiklausiusi siaubo istorijų iš draugių, man atrodė, kad geriausia išeitis man asmeniškai – palaipsniui nuo kojų depiliacijos vašku pereiti aukščiau. Kodėl gi negaliu to daryti pati?
Nors iš pradžių tai atrodė sudėtinga užduotis, dabar depiliaciją pasidarau per mažiau nei 15 minučių. Taip, gerai perskaitėte. Esu daug kartų klydusi ir iš savo klaidų pasimokiau, todėl noriu pasidalinti keliais patarimais. Ypač dabar, kai daug kas į grožio saloną nenori eiti dėl koronaviruso grėsmės, jei nusprendėte procedūrą išbandyti namuose – štai ką reikia daryti – žingsnis po žingsnio, be klaidų ir be ašarų, rašoma glamourmagazine.co.uk.
Kodėl depiliuotis vašku?
Kai kurios moterys intymiose vietose nenori turėti plaukų, o kitos nusprendžia jų nešalinti – bet man patinka švelnios ir lygios odos jausmas, išliekantis ilgiau nei 3 savaites. Jei kada bandėte tiesiog skustis, puikiai žinosite, kad tai – baisiai nemalonus dalykas, o epiliatoriai yra tiesiog pernelyg skausmingi. Jokių šerių ar niežėjimo, oda švelni lyg kūdikio, vaškas nebrangus ir juo naudotis paprasta – geresnės išeities turbūt nėra.
Kokį vašką reikėtų naudoti?
Tai priklauso nuo jūsų pasirinkimo, bet dažniausiai rekomenduojamas karštas vaškas, kurį reikia pasišildyti mikrobangėje ar puode su vandeniu ant viryklės. Patikėkite, esu išbandžiusi ir vaško juosteles, bet jos gali nuplėšti visą viršutinį odos sluoksnį, o to niekam nelinkėčiau. Šaltomis vaško juostelėmis taip daug dažniau pažeidžiama oda, jas plėšiant per stipriai, o su karštu vašku nieko panašaus neatsitinka.
Šiltas „Veet“ vaškas kainuoja mažiau nei 10 svarų (jo man užtenka dviems pilnoms bikini zonos, kojų iki kelių ir pažastų depiliacijoms) – tai tikrai taupus pasirinkimas. Tik palyginkite su 50 svarų kainuojančia depiliacija grožio salone. Be to, tai taip pat ir ekologiškas pasirinkimas – juostelės yra daugkartinio naudojimo, jas reikia tik nuskalauti šiltu vandeniu.
Pasiruoškite
Atsigulkite ant rankšluosčio ir susidraugaukite su veidrodžiu. Kad ir kokios bebūtumėte lanksčios, be veidrodžio niekaip nepastebėsite visų vietelių ir tarpelių, kuriuose slepiasi plaukai – patikėkite, vaizdas veidrodyje greitai nebeatrodys nemalonus – prie to priprantama. Aš taip pat po ranka visuomet turiu lempą – tiesioginė šviesa iš viršaus padeda pastebėti sunkiai pasiekiamas vietas ir nuspręsti, į kurią pusę judėti toliau.
Gali būti baisoka, bet nepasiduokite
Iš pradžių gali atrodyti baisoka ant jautriausios kūno vietos tepti vašką, bet neabejokite – jūsų vaizduotė smarkiai pranoksta realybę. Užtenka žinoti keletą paprastų dalykų, ir viskas bus daug paprasčiau, nei įsivaizduojate.
Žiūrėkite, kad jūsų vaškas nebūtų per karštas (niekas nenori nusideginti „toje vietoje“). Mano tobula vaško temperatūra yra tada, kai vaškas skystas ir takus, bet neteka taip, kaip vanduo. Čia labai praverčia „Veet“ vaško indelis su indikatoriumi, kuris parodo, kai vaškas yra per karštas, nors man ir atrodo, kad šis indikatorius yra kiek per daug atsargus. Išbandykite vaško temperatūrą ant riešo, kur oda yra tokia pat plona, kaip ir bikini zonoje – taip nusistatysite sau tinkamiausią temperatūrą.
Pradėkite nuo smulkių sekcijų – maždaug 2,5 cm, ilgio ir pločio, kol nejausite, kad jau galite imtis ir platesnės zonos. Depiliuokite tiek, kiek norite – tai gali būti tik aptvarkymas iš šonų arba pilna Holivudo stiliaus depiliacija.
Ploną vaško sluoksnį tepkite plaukų augimo kryptimi – per storo sluoksnio netepkite, nes tada jį bus sunkiau nuplėšti. Taip pat esu pastebėjusi, kad antrą kartą naudojant tą pačią juostelę ji, jau turėdama ploną vaško sluoksnį, geriau prilimpa prie ant odos užtempto vaško, todėl procedūra einasi lengviau.
Pasitikėkite savimi ir juostelę plėškite užtikrintu judesiu. Kuo labiau abejosite ir kuo lėčiau ją plėšite, tuo didesnė tikimybė, kad visų plaukų neišrausite – bus tikras chaosas. Odą ištempkite, giliai įkvėpkite ir pirmyn – viskas bus gerai.
Stenkitės ant tos pačios vietos vaško netepti daugiau nei du kartus iš eilės, nes galite sudirginti odą. Be to, jei po depiliacijos vašku dar reikės keletą plaukelių išrauti pincetu, pamatysite, kad vaškas jau padaręs didžiąją šio darbo dalį – visai neskaudės.
Pasiryžote imtis šios procedūros – bet nuo ko pradėti?
Visų pirma, atsipalaiduokite, įsitaisykite patogiai, pasiimkite taurę vyno ar įsijunkite mėgstamiausio serialo pakartojimą – svarbu, kad būtumėte namuose, savo erdvėje ir jaustumėtės patogiai.
Galite pradėti nuo norimos vietos, bet aš pradedu nuo gaktikaulio. Mano nuomone, ši vieta pradžiai labai patogi – oda čia lygi, todėl depiliuoti ją lengviau, net žemiau esančiose vietose.
Toliau – kaip pasirinksite: galima po truputį šalinti plaukus abiejose pusėse, arba pirma depiliuoti vieną šoną, o tada pereiti prie kito. Po gaktikaulio geriausia toliau judėti žemyn į vulvos šonus, kur oda vis dar pakankamai lygi, todėl ją galima palaikyti ištempus. Šioje vietoje plaukų būna mažiau, todėl depiliacija yra paprastesnė. Jei jaučiatės gerai, čia galite padidinti vienu ypu depiliuojamos zonos plotą – šioje vietoje oda nėra labai jautri.
Tuomet pereikite prie lytinių lūpų – geriausia pradėti iš išorės, vašką tepant iš apačios viršų, nes šia kryptimi čia auga plaukeliais. Depiliuokite po nedidelį plotelį, ypač tuo atveju, jei procedūrą atliekate pirmą kartą. Atvirai kalbant, šią vietą depiliuoti sunkiausia – odą sunku laikyti ištempus tiesiai, joje lieka įlinkimų, o plaukai gali augti ne viena kryptimi. Depiliuokite lėtai, po truputį, o juosteles plėškite užtikrintu judesiu – jums pavyks.
Lytines lūpas depiliuoti pradėkite nuo apatinės pusės, kol galiausiai pasieksite tą vietą, kurioje jos susijungia su gaktikauliu – visai virš klitorio. Turbūt nenustebsite sužinojusios, kad tai – pati jautriausia vieta.
Įveikus šią zoną procedūra bus baigta – plaukelių bus likę tiek, kiek nusprendėte jų palikti. Jei norite, tuomet galite pasiimti veidrodį ir viską gerai apžiūrėti, ar nepraleidote kokio nors plotelio – aš naudoju veidrodį su padidinamuoju stiklu, taip viskas puikiai matosi.
Nesijaudinkite, jei ant odos lieka truputis vaško – jį lengvai pašalinsite duše ar vonioje.
12 valandų po depiliacijos vašku galite pastebėti nestiprų patinimą ar paraudimą – bet skaudėti neturėtų, ir greitai praeina. Žinoma, jei dėl ko nors stipriai nerimaujate, kreipkitės į gydytoją.