Karotino moliūguose yra dvigubai daugiau nei morkose. Juose gausu vitaminų C, B, B2, PP, E. D, taip pat reto vitamino T, kuris pagreitina medžiagų apykaitos procesus organizme.
Iš visų daržovių moliūguose daugiausia geležies, skatinančios kraujo gamybą, todėl jų valgyti ypač rekomenduojama sergantiesiems mažakraujyste, ateroskleroze. Nemažai moliūguose yra ir kalio, fosforo, kalcio, magnio, vario, kobalto.
Be to, šios daržovės reguliuoja virškinimą, padeda išvengti širdies ir kraujagyslių ligų bei hipertonijos. Juose taip pat yra pektino, kuris šalina cholesterolį.
Moliūgus galima valgyti šviežius, virti, kepti, skrudinti, troškinti, o iš jų sėklų spausti aliejų.
Kaip laikyti?
Imdami iš daržo moliūgą palikite 10–15 cm ilgio kotą, nes be jo ši daržovė prasčiau laikosi. Stambiavaisių veislių moliūgus palikite saulėje bent savaitę, kad sukietėtų žievė. Šias daržoves laikykite gerai vėdinamoje patalpoje maždaug 10 laipsnių temperatūroje – ji jokiu būdu neturėtų būti žemesnė kaip 1 laipsnis.
Santykinė drėgmė patalpoje turėtų būti 75–95 proc. Saugoti skirtus moliūgus reikia laikyti lentynose arba dėžėse. Vienas su kitu jie neturėtų liestis. Gerai vėdinamoje, apsaugotoje nuo tiesioginių saulės spindulių patalpoje sveiki moliūgai išsilaiko 4–6 mėnesius.