Dr. Shanna Swan rašo, kad žmonija susiduria su „egzistencine krize“ dėl gimstamumo sumažėjimo, kurį sukelia ftalatai – cheminių medžiagų, naudojamų gaminant plastiką, kurios veikia hormonus gaminančią endokrininę sistemą – poveikio, rašo news.sky.com.
Dr. S. Swan rašo, kad dėl taršos gimsta vis daugiau kūdikių su mažais peniais. Jos knygoje, pavadintoje „Count Down“ nagrinėjama, „kaip mūsų šiuolaikinis pasaulis kelia grėsmę spermatozoidų kiekiui, keičia vyrų ir moterų reprodukcinį vystymąsi ir kelia pavojų žmonijos ateičiai“.
Dr. S. Swan pradėjo tyrinėti ftalato sindromą, kuris buvo pastebėtas atliekant tyrimus su žiurkėmis – nustatyta, kad vaisius, veikiamas šios cheminės medžiagos, dažnai gimsta su susitraukusiais lytiniais organais.
Paaiškino, kodėl sparčiai mažėja vyrų varpos
Ji išsiaiškino, kad vyriškos lyties kūdikiai, įsčiose paveikti ftalatų, turėjo trumpesnį anogenitalinį atstumą – tai susiję su varpos tūriu.
Ši cheminė medžiaga naudojama pramonėje, kad plastikas būtų lankstesnis, tačiau dr. S. Swan teigia, kad ji patenka į žaislus ir maistą, todėl kenkia žmonių vystymuisi.
Ftalatai imituoja hormoną estrogeną ir taip sutrikdo natūralią hormono gamybą žmogaus organizme, o tai mokslininkai siejo su sutrikusiu kūdikių lytiniu vystymusi ir pakitusia suaugusiųjų elgsena.
Dr. S. Swan, kuri yra Sinajaus kalno ligoninės aplinkos medicinos ir visuomenės sveikatos profesorė, savo darbą grindė recenzuotais tyrimais.
Viename 2017 m. paskelbtame tyrime nustatyta, kad spermos kiekis tarp vyrų Vakarų šalyse per pastaruosius keturis dešimtmečius sumažėjo daugiau nei 50 proc. Tokia išvada daryta išnagrinėjus 185 tyrimus, kuriuose dalyvavo beveik 45 tūkst. sveikų vyrų.
Dr. S. Swan mano, kad sparčiai mažėjantis vaisingumo rodiklis reiškia, kad daugumo vyrų sperma iki 2045 m. bus negyvybinga.