Dr. R. Shepherdas iš naujo atliko princesės kūno tyrimą, kai prieš du dešimtmečius buvo atliekamas oficialus jos žūties automobilio avarijos Prancūzijoje tyrimas.
36 metų Diana ir jos 42 metų mylimasis Dodi Fayedas žuvo 1997 m. rugpjūtį, kai jų automobilis sudužo Prancūzijos sostinėje esančiame tunelyje.
Atlikus antrąjį mirusios princesės kūno skrodimą, teismo medicinos patologui buvo užduoti keisti klausimai apie princesę Dianą – kai kurie jie išties pribloškia, rašo mirror.co.uk.
Dažniausiai pasitaikydavo klausimai apie jos išvaizdą, kiti žmonės klausinėjo, ar ji buvo nėščia.
„Žmonės klausinėjo: „Ar ji buvo graži? Ar ji buvo rami? Ar ji buvo nėščia?“. Visais atvejais, kai mirtys sulaukia didelio visuomenės dėmesio, stengiuosi nepasakyti nieko, kas dar nebuvo pasirodę spaudoje“, – dienraščiui „Daily Mail“ teigė jis.
„Patologiškai nebuvo jokių įrodymų, kad princesė Diana buvo nėščia“, – pridūrė.
Būtų gyva, jei būtų prisisegusi saugos diržą
Patologas taip pat teigė, kad Diana vis dar būtų buvusi su mumis ir sudalyvavusi savo sūnų vestuvėse, jei būtų prisisegusi saugos diržą.
Jei ji būtų atlikusi šį veiksmą, jis mano, kad skaudžia tragedija tapusi avarija jai būtų atsipirkusi „nubrozdinimais arba galbūt rankos lūžiu“.
Vairuotojas Henris Paulas, kurio girtumas, kaip teigiama, du kartus viršijo Didžiojoje Britanijoje leistiną normą, taip pat žuvo per siaubingą avariją. Vienintelis, išgyvenęs avariją, buvo asmens sargybinis Trevoras Reesas.
Vėliau, atlikus daugybę tyrimų, prieita išvados, kad Diana ir Dodi žuvo per nelaimingą atsitikimą, kai vairuotojas, būdamas girtas, tunelyje sudaužė automobilį.
Taip pat nustatyta, kad visos mirtys avarijos metu buvo „didelio aplaidumo“ pasekmė, kurį sukėlė vairuotojas ir paparacai, motociklais sekę automobilį.
Per savo karjerą dr. R. Shepherdas dirbo ir su kitais garsiai nuskambėjusiais atvejais. Pavyzdžiui, jis tyrė rugsėjo 11-osios išpuolių aukų kūnus.