• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugelis žmonių savo telefoną miego metu laiko pasidėję ant naktinio stalelio, o kartais su juo užmiega ir rankoje. Tačiau toks įprotis nėra naudingas sveikatai.

Daugelis žmonių savo telefoną miego metu laiko pasidėję ant naktinio stalelio, o kartais su juo užmiega ir rankoje. Tačiau toks įprotis nėra naudingas sveikatai.

REKLAMA

Dažniausiai miego metu telefono įrenginiai lieka padėti ant naktinio staliuko, kad ryte galėtume be didelio pastangų išjungti nustatytą žadintuvą.

Visgi, toks elgesys – laikyti mobilių telefoną miegamajame – nėra rekomenduojamas, kadangi tai gali turėti neigiamos įtakos miego kokybei.

Tačiau kiti su tuo gali nesutikti. Tad, ar saugu telefoną laikyti šalia savęs miego metu?

Paprastai teigiama, kad mobilusis telefonas turėtų likti už miegamojo ribų. Nors be telefono sunku įsivaizduoti savo kasdienybę, tačiau nakties metas turėtų būti tas laiko tarpas, kurį turėtume skirti poilsiui, o ne pašaliniams dirgikliams.

Miegamajame mobilusis telefonas dažniausiai yra naudojamas tam, kad galėtų pažadinti iš gilių, saldžių sapnų.

Visgi, miego ekspertė teigia, kad dažnu atveju, telefonas naudojamas ne tik žadintuvo funkcijai, tačiau ir kaip priemonė, leidžianti kuo greičiau pasinerti į sapnus, paskutines minutes iki miego, naršant internete.

REKLAMA
REKLAMA

Toks įprotis ne tik nutolina miego laiką, tačiau dėl to gali būti sunku užmigti ar atsipalaiduoti, ypač, jei prieš naktį tikrinate naujienas, rašoma mirror.co.uk.

REKLAMA

Tačiau ne tik naršymas internete trukdo miegui. Lygiai taip pat neigiamai veikia ir dirbtinė mėlyna ekrano šviesa. Teigiama, kad ji priverčia mūsų smegenis galvoti, jog šiuo metu yra dienos metas, todėl organizmas nustoja išskirti miego hormoną melatoniną, kuris nuramina kūną prieš miegą.

Dirbtinė šviesa taip pat kenkia miego cirkadiniam ritmui, kuris kontroliuoja poilsio ir budrumo laiką. Būtent dėl šių priežasčių verta telefoną išnešti kuo toliau nuo savęs, nes tai ne tik padės išvengti perdėto naršymo, tačiau ir apsaugos miego kokybę.

REKLAMA
REKLAMA

Ar galima laikyti telefoną prie galvos?

Dauguma žmonių nerimauja dėl telefonų skleidžiamų elektromagnetinių laukų poveikio. Manoma, kad tokios bangos padidina vėžio riziką arba turi įtakos vaisingumui.

Visgi, sakoma, kad šiuolaikiniai mobilieji telefonai neturi reikšmingo poveikio žmogaus organizmui, tad pernelyg jaudintis nebūtina. Vis dėlto, jeigu jaučiate nerimą, padėkite telefoną kuo toliau nuo savęs arba įjunkite lėktuvo režimą.

Tačiau negalvokite, kad tai visiškai apsaugo, kadangi įrenginys, visgi, spinduliuoja nedidelę mikrobangų spinduliuotę. Lėktuvo režimas ir vietos nustatymų funkcijos išjungimas telefone gali apriboti šią spinduliuotę.

Blogas miegas prasideda, kai pamatai sąskaitą už elektrą.
Kai rudenį gausite sąskaitas už elektrą,išvis prasidės bemiegės naktys,o kai kainas pamatysite maisto produktų prekybos centruose ,panirsite į koma
Blogas miegas tai kada paskaityt jusu rasliava
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų