Štai ką jie rekomenduoja:
Irini Tzortzoglou iš „irinicooks“ sako: „Man geriausias ant grilio keptas maistas turi išlaikyti mėsos ar žuvies bei daržovių pusiausvyrą. Reikia gardžių salotų, kokybiškos duonos, keleto užtepėlių ir būtinai padažų!
Taip pat labai svarbus pats kepimo procesas. Dažnai pasitaiko, kad grilį prižiūrintis žmogus pats pradeda šnekučiuotis su taure rankoje, kas visiškai suprantama, ir smagiai leidžia laiką, bet tuomet nespėja reikiamo dėmesio skirti maistui. Kiekvienam patiekalui reikia skirtingo kepimo laiko, o į tai dažnai nekreipiama dėmesio, o jei mėsą dar ir reguliariai palaistysite, kol ji kepa, ji bus labai sultinga ir kupina skonio.
Aš naudoju geros kokybės alyvuogių aliejų, šviežias citrinų sultis ir žoleles. Ėrienai geriausiai tinka stipresnio skonio žolelės, pavyzdžiui, rozmarinai, ir, žinoma, česnakas!“
Taip pat galima paįvairinti ir garnyrus – pasigaminkite bulvių ir makaronų salotų, patiekite minkštų sūrių, įvairesnės duonos ir užtepėlių.
Svarbu nesudeginti mėsos
Žymus virtuvės šefas Markas Greeaway sako: „Manau, kad pats geriausias mano patarimas yra turėti pakankamai didelį grilį, kad galėtumėte kontroliuoti skirtingos temperatūros kepimą. Didžiausia klaida, mano manymu, yra įsitikinimas, kad viskas, kas kepama ant grilio, turi kepti ant labai stipriai įkaitintų anglių – pripažinkime, visiems yra tekę valgyti sudegusią dešrelę ar dvi, o nieko nėra blogiau už iš išorės apdegusią, o viduje – dar beveik žalią mėsą.
Penkerius metus gyvenau ir dirbau Sidnėjuje, Australijoje, o jie ten puikiai moka organizuoti iškylas su griliais. Australijoje, jei jus pakviečia į tokį pasibuvimą, galioja taisyklė atsinešti savo mėsą, o šeimininkai visuomet paruošia visą eilę įvairiausių garnyrų. Tuomet kiekvienas svečias prisideda keliais savo atsineštais didkepsniais ar šašlykais, kas nors atsineša dešrelių ar jūros gėrybių, ir taip visada išeina smagus pasibuvimas, nes į kepimo procesą įsitraukia visi, ne tik šeimininkai.“
Iš šaldytuvo mėsą ištraukite prieš valandą
„Heliot Steak House“ vadovas Ioannis Grammenosas priduria: „Mėsą iš šaldytuvo ištraukite bent valandai likus iki kepimo, o kai ją nuimate nuo grilio, duokite jai truputį pailsėti, kad įsigertų visos sultys.“
Prieš kepant mėsą ją rekomenduojama turėti kambario temperatūros – kitaip mėsa apdegs iš išorės, bet iki galo iš vidaus neiškeps. Ioannis išskiria ir dar keletą dažnų klaidų.
Jis sako: „Žmonės dažnai grilio neįkaitina iš anksto, o tuomet mėsą kepa ant liepsnų, o ne ant įkaitusių anglių, kaip turėtų būti. Be to, vienu metu kepant pernelyg daug dalykų darosi sunku atsekti kiekvieno patiekalo kepimo laiką ir temperatūrą.“
Kiekvienai mėsos rūšiai ir daržovėms galima telefone užsistatyti laikmačius, kad žinotumėte, kada juos nuo kaitros jau nuimti.
Mėsos marinavimas taip pat svarbu
Tuo tarpu „HelloFresh“ šefė ir receptų kūrėja Mimi Morley paaiškino, kokio slapto ingrediento reikia pačiai skaniausiai mėsai. Ji sakė:
„Jei norite, kad mėsa būtų itin gardi, ją marinuokite kaip įmanoma ilgiau, kad visi skoniai įsigertų ne tik į paviršių – geriausia marinate mėsą palikti pernakt. Tačiau jei trūksta laiko, galite mėsą subadyti, o tada įdėti į šaldikliui skirtą sandarų maišelį ir gerai pamasažuoti – taip marinatas įsigers greičiau. Su marinatu mėsą maišelyje palikite bent valandai.“
Taip pat svarbu, kokias anglis pasirinksite. Mimi atkreipia dėmesį: „Anglių tipo pasirinkimas irgi svarbus – reikia suprasti, kaip kiekviena skirtinga anglių rūšis gali paveikti mėsos skonį. Pavyzdžiui, jei rinksitės ąžuolo medienos anglis, jos išleis subtilų dūminį aromatą su karamelės užuominomis, o šviesiai rudos spalvos medienos anglys pasižymi giliu salsvu, marmelado aromatu, kuris labai tinka vištienai, antienai ir kalakutienai.
Dar vienas ypatingas patarimas – ąžuolo medienos drožles pamirkykite vandenyje ir tuomet jas uždėkite ant įkaitusių anglių, kai jau būsite pasiruošę krauti mėsą ant grotelių – taip išgausite stiprų dūminį aromatą, kuris idealiai tinka raudonajai mėsai, žvėrienai ir žuviai.