Mama tvirtino nesanti „švaros maniakė“, tačiau „higienos sumetimais“ prašo, kad žmonės jos namuose neavėtų batų, nes pati vaikšto basomis ir nenori, kad vaikščiotų purvu ir įvairiais mikrobais pasidengusiomis grindimis, rašo mirror.co.uk.
Ir nors kai kurie sutiko, kad avėti batus namuose yra „nehigieniška“, kiti žmonės laikėsi priešingos pozicijos – jie teigė, kad nenori, kad kilimus liestų kitų žmonių „purvinos“ kojos, todėl jiems priimtina, kad svečiai po namus vaikščiotų su batais.
Visada prašo svečių nusiauti batus
Diskusija kilo po to, kai moteris „Mumsnet“ pasidalino įrašu, kuriame rašo: „Nemanau, kad elgiuosi pernelyg neprotingai prašydama, kad svečiai prie įėjimo nusiautų batus. Aš myliu savo namus, bet jokiu būdu nesu švaros maniakė.
Tai mano asmeninis pageidavimas švaros ir higienos sumetimais, nes aš vaikštau basomis. Kai kuriems svečiams tai netrukdo. Tačiau kai kurie šeimos nariai ir kiti svečiai piktinasi ir jaučiasi nepatogiai.
Lankydamasi kitų žmonių namuose nusiaunu batus, nes mėgstu vaikščioti basomis. Ar savo namuose laikotės šios taisyklės?“
Mamos įrašas sukėlė aršią kelių žmonių reakciją, jie griežtai pasisakė prieš tai, kad svečiai namuose nusiautų batus, o vienas asmuo teigė, kad ji yra „bloga šeimininkė ir neturi manierų“.
Vienas žmogus rašė: „Man labiau patiktų, jei žmonės po mano namus vaikščiotų su batais, o ne basi. Avalynės avėjimas pirmame aukšte man netrukdo, nes visur yra kieta grindų danga ir ją lengva valyti.
Nors visiškai gerbiu kitų pasirinkimą neleisti svečiams avėti batų, manau, kad taip elgiasi blogos šeimininkės, kurios neturi manierų, jei reikalauja to iš savo svečių.
Pažįstu keletą diabetu sergančių žmonių, kuriems patariama avėti batus arba šlepetes. Svečių pėdų priežiūra man daug svarbesnė, nei mano grindys.“
Kitas pridūrė: „Nekenčiu, kai manęs prašo nusiauti batus prieškambaryje, tada palikti juos ten ir sėdėti tik su kojinėmis. Tai labai neelegantiška ir nepatogu, todėl paprastai nesilankau pas tokius žmones svečiuose.“
Trečiasis rašė: „Tokias diskusijas matau tik „Mumsnet“. Nė vienas iš mano draugų nė nesugalvotų to paprašyti. Ačiū, nenoriu, kad jie purvinomis kojomis vaikščiotų po mano namus, geriau tegul avi batus.“
Internautų nuomonės išsiskyrė
Tačiau daugelis kitų pritarė šiai idėjai, o kai kurie teigė, kad net turi atsarginių šlepečių svečiams, kuriems nepatogu vaikščioti tik su kojinėmis ar basomis kojomis.
Kažkas rašė: „Ką tik išvalėme kilimą ir pamatę, kokios spalvos vanduo iš jo išbėgo, tikrai įvesime draudimą avėti batus! Manau, pakanka pasakyti: „Palikite batus čia“.
Turime dviejų metų dukrą, kuri pradeda ropoti, o ant kilimų, skirtingai nei ant kietos grindų dangos, sunkiau pastebėti įsisenėjusį purvą, todėl nenorėčiau, kad ji ropotų po purviną kilimą.“
Kitas žmogus pastebėjo: „Aš irgi prašau, kad žmonės nusiautų batus. Turiu šlepetes svečiams, jei jie nenori vaikščioti su kojinėmis ar basomis. Kiekvienas pažįstamas, atėjęs į svečius, nusiauna batus. Niekada neteko to prašyti!“
Kitas sakė: „Tą patį darau ir eidamas į kitų žmonių namus. Esu nustebęs, kad tiek daug žmonių trukdo prašymas nusiauti batus.“
Nepriklausomai nuo to, kurią pusę palaikote, daugelis žmonių išreiškė nuomonę, kad bet koks sprendimas dėl avalynės avėjimo namuose priklauso nuo jūsų, nes tai – jūsų namai ir juose taisykles kuriate tik jūs patys.
, o jei pirštas kyšo išlindęs pro kojinės skylę ? O Kodėl kai kurie šeimininkai nenori,kad svečias nusiautų batus?Pasirodo,bijo,kad svečio kojos gali būt purvinesnės už jo batus.Baimė gali būt pagrįsta tuo atveju , jei svečias turi pėdų grybelį.O pasiūlius šlepetes,toks paliks tą grybelį ir šlepetėse.Vadinasi,šlepetės turi būti vienkartinės.Svečiui paduodamos su nenuimta etikete.Tokios šlepetės galėtų būti siūnamos iš pigios medžiagos, kad ir iš agromedžiagos, o dizainas pagal fantaziją.Kuo ne verslo idėja siuvėjams? Svečias taip pat pats gali tokias šlepetes atsinešt savo.Kurkim naują etiketą! Kita problema, kad darbovietėse,ofisuose nėra persiaunama, o pandemijos laikmečiu labai vertėtų.Organizacinis reikalas,drabužinėse įrengti avalynės laikymo skyrelius ,,Lauko avalynė,, ,Vidaus avalynė,,.Kuo skiriamės nuo viduramžių, jei dar reikia įrodinėt ,kad avalynės keitimas yra higienos reikalas