Lietuva neteko gerbiamo ir žymaus žmogaus, kuris prisidėjo prie laisvo žodžio sklaidos 1991 metų sausio 13-ąją.
Skaudi žinia
Sekmadienį socialiniame tinkle „Facebook“ krepšinio žurnalistas, Lietuvos žurnalistų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas Vidas Mačiulis pasidalijo skaudžia žinia apie Lietuvos radijo ir televizijos Kauno redakcijos technikos skyriaus vadovo S. Jokubausko netektį.
„Amžinąjį Atilsį. Stanislovas Jokubauskas (1936 03 01 – 2025 04 27)
Po ilgos ir sunkios ligos amžinybėn iškeliavo buvęs ilgametis Lietuvos radijo ir televizijos Kauno redakcijos technikos skyriaus vadovas Stanislovas Jokubauskas. Radviliškio krašto sūnus, gimęs dešimties vaikų šeimoje, baigė tuometinį Kauno politechnikos instituto radijo elektronikos fakultetą ir dirbo Radijo elektronikos tyrimo institute.
Darbštų ir gabų inžinierių pakvietė į istorinį radijo pastatą S.Daukanto 28 A , kuriame 1968 metais buvo įsteigta televizijos grupė, išaugusi iki savarankiškos TV Kauno redakcijos. Nuo transliacijų aparatūros, sumontuotos autobuse, iki spalvotos studijos įkūrimo, buvo ilgas ir sunkus kelias. Stanislovas Jokubauskas, kartu su kolegomis sugebėjo gautas pasenusias kameras, vaizdo ir garso blokus, paruošti kilniam tikslui.
Kai 1991-ųjų sausio 13-ąją sovietiniai kolaborantai užėmė Lietuvos radijo ir televizijos komitetą Vilniuje, programą tęsė Kaunas. Technikos skyriaus viršininkas St. Jokubauskas sugebėjo per trumpą laiką įjungti, suderinti įrenginius ir Lietuva, išskyrus sostinę, pamatė eteryje Kauno televiziją, kurios žurnalistai tautą kvietė ginti laisvę ir nepriklausomybę.
Neįtikėtina, bet sumanaus viršininko Stasio, kaip jį vadino bendradarbiai, dėka tris dienas ir tris naktis be pertraukos rodė eteryje Kauno TV studiją, tapusią laisvo žodžio citadele. Liūdna, bet nei Stanislovas Jokubauskas, nei jo bendradarbiai, kaip ir kūrybiniai TV grupės nariai nebuvo įvertinti net Sausio 13-osios atminimo medaliais. Ne dėl apdovanojimų ir jis stengėsi, bet su širdgėla prisimindavo ne tik sovietinius laikus, bet ir asmeniškai patirtus akibrokštus jau demokratinėje gimtinėje.
Pagarba ir šlovė Stanislovui ir jo žmonai Irenai, kurie užaugino savęs vertus vaikus. Dukra Renata Liagienė yra Kauno rajono Babtų gimnazijos direktorė, sūnus Linas – Didžiojoje Britanijoje yra transporto darbuotojas, jauniausia dukra Giedrė Lietuvoje baigusi tarptautinę teisę, Škotijoje - doktorantūros studijas, dabar dirba dėstytoja Glazgo universitete.
Žmonai, vaikams, anūkams Viliui, Eglei, Mantui, kaip ir keturioms velionio seserims Zitai, Stasei, Nijolei, Angelei didelis širdies skausmas netekus brolio, vyro, tėvelio, senelio. Ir buvusiems Lietuvos televizijos Kauno redakcijos kolegoms liūdna, kai reikia atsisveikinti su tais, kurie daug davė Lietuvos eteriui, bet išėjo net neišgirdę nuoširdžios padėkos. Ačiū, Stasy, už Tavo gyvenimą, skirtą gimtinei ir šeimai. Tegul Tavo geroji dvasia išliks amžinai“, – buvo rašoma įraše.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!