• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Likti arba skirtis? Arba kur dingsta meilė? Savo įžvalgomis pasidalino astropsichologė Viktorija Leontjeva, kuri padeda atrasti save bei suprasti kitus.

Likti arba skirtis? Arba kur dingsta meilė? Savo įžvalgomis pasidalino astropsichologė Viktorija Leontjeva, kuri padeda atrasti save bei suprasti kitus.

REKLAMA

Antra tema pagal populiarumą  po savirealizacijos yra santykiai.  Suderinami, nesuderinami... Gerai jei pavyksta rasti žmogų panašų į save.  Tačiau be dėsnio toks tokį traukia, veikia ir priešingybės principas. Tuomet astropsichologinė konsultacija gali labai padėti.

Juk sąmoningas savo antros pusės pliusų ir minusų žinojimas padeda priimti, suprasti ir atrasti kompromisą konfliktuose. Juk kartais atsitinka taip, kad drambliui tenka gyventi su gyvate, arba krokodilui su žirafa.

Bet visa tai iš tikrųjų ne taip svarbu kai susitinka dvi brandžios asmenybės, su aukštu empatijos ir priėmimo laipsniu, du sąmoningi žmonės su panašiomis vertybėmis.

REKLAMA
REKLAMA

Tuomet jie gali susitarti ir išspręsti skirtingas buities bei gyvenimo situacijas, priimti vienas kito skirtumus. Tačiau didžioji dalis žmonių taip ir lieka vaikais, paaugliais arba jaunuoliais suaugusio žmogaus kūne. Ir kai atsitinka kas nors nenumatyto, nestandartinio, jie panikuoja, ieško kaltų, vietoj to, kad spręsti situaciją ir veikti.

REKLAMA

Populiari istorija: susitiko, įsimylėjo, pasidavė jausmams, susituokė, davė pažadus kartą ir visiems laikams, kol mirtis mus išskirs... Gimė vaikai, prasidėjo buities reikalai, meilė dingo, pomidorai nuvyto...

Kodėl dingsta meilė?

Priežastis paprasta – žmonės nesupranta, kad santykiai – tai ne tik jausmai, bet ir bendradarbiavimas. Anksčiau ar vėliau visos poros susiduria su iššūkiais, buities našta, konfliktais ir kitokiomis kritinėmis situacijomis, kuriuose tenka ieškoti kompromisų.

REKLAMA
REKLAMA

Sąveikauti visada lengviau su brandžia asmenybe, nei su vaiko išsivystymo fazėje esančiu individu. Jei žmonės netobulėja ir neauga savo vidumi, jie taip ir lieka psichologiškai paauglio ar jaunuolio lygmenyje.

Tuomet tokios gyvenimo permainos kaip vaiko gimimas, finansiniai sunkumai, darbo netektis yra tiesiog katastrofa.

 

Kaip nustatyti psichologinę brandą?

Žmogaus psichologinę brandą gali parodyti jo gebėjimas spręsti nestandartines, kritines arba nenumatytas situacijas. Jose paauglys ar vaikas  geba tik panikuoti, ieškoti kaltų, daug kalbėti, bet nieko neveikti...

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Du vaikai suaugusiųjų kūnuose nepajėgus konstruktyviai spręsti bendro gyvenimo užduočių ir sąveikauti. Jausmai greitai atvėsta, o skriaudų ir nuoskaudų bagažas auga žaibo greičių.

Ką daryti?

Augti. Augti psichologiškai – brandinti save kaip asmenybę.

  • Lavinti emocinį intelektą.
  • Tobulinti derybų ir komunikacijos meną.
  • Paleisti vaikystės nuoskaudas tėčiui ir mamai.
  • Atpažinti ir sustabdyti savo giminės destruktyvias programas.
  • Išsivaduoti nuo aukos/tirono mąstymo modelio.
  • Suprasti, kad visi žmonės turi ne tik pliusų, bet ir minusų, o santykiuose žmogus anksčiau ar vėliau parodys ne tik savo privalumus, bet ir trūkumus. Ir kai tai atsitiks, neverta karščiuotis, o verta leisti nurimti emocijoms ir susitelkti į situacijos sprendimą.
  • Svarbu mokytis valdyti savo emocijas, nes joms nurimus dažnai paaiškėja, kad pati problemos esmė ne tokia ir didelė, kokios buvo emocinės bangos.

Ar įmanoma padaryti tai per vieną dieną? Ne.

REKLAMA

Ar įmanoma tai padaryti už savo partnerį? Ne.

Ar galima visą tai palaipsniui integruoti į savo gyvenimą ir pamatyti tą pačią situaciją kitu kampu? Taip!

„Dažnai manęs klausia: skirtis arba likti santuokoje?, – pasakoja Viktorija. – Rekomendacija yra universali: išbandykite viską, ką galite siekiant išsaugoti santykį ar šeimą. Ir tik tada, jei nusprendėte, kad padarėte viską, ką galėjote, bet rezultato nėra, tuomet skirkitės.“

REKLAMA

Geriau vieną kartą išsiskirti, nei visą gyvenimą kentėti. Geriau gyventi ramiai vienam, nei sąjungoje, kurioje kasdien jautiesi tarsi karo zonoje. Geriau užleisti vietą kitam žmogui, kuris labiau atitinka Tavo vidinį pasaulį.

Tačiau atsakomybės niekas neatšaukė. Santykiai – dviejų žmonių reikalas. Tačiau kiekvienas atsakingas esame tik už savo dalį santykyje.

Jei tik vienas iš partnerių auga,  o kitas lieka vaiko, aukos, manipuliatoriaus vaidmenyje, greičiausiai kažkada pajausite, kad viskas buvo padaryta...

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kada žmonės keičiasi?

Žmonės keičiasi tik tada, kai patys to nori arba kritinėse situacijose. Kai atsitinka netektys, problemos su sveikata ar kiti kardinalūs, sukrečiantys pokyčiai. Tokios situacijos gali kaip katalizatorius paspartinti žmogaus psichologinį augimą.

Bet jei žmogui keturiasdešimt, o jis tik ieško kaltų, vietoj to, kad spręstų gyvenimo uždavinį, lengviau yra rasti jau subrendusį žmogų ne tik savo išore, bet ir vidumi. Tačiau daugelis pasirenka kentėti neharmoningame santykyje dėl vienatvės baimės, žemos savivertės ir nepasitikėjimo savimi. Tai ženklas, kad dar pačiam reikia brandinti savo asmenybę.

Teksto autorius: www.astropsichologija.lt, https://www.facebook.com/viktorija.leontjeva

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų