Skiepijimas gripo ir atnaujintomis COVID-19 vakcinomis, pasak Sveikatos apsaugos ministerijos, labiausiai rekomenduojamas rizikos grupėse esantiems asmenims – jie abiem vakcinomis skiepijami nemokamai. Valstybės lėšomis yra įsigytos gripo „Influvac Tetra“ ir „Comirnaty“ skiepijimui nuo COVID-19 vakcinos.
Įspėja apie melagienas
Atkreipiame dėmesį, kad suinteresuoti asmenys nenuilsdami socialiniuose tinkluose gyventojams skleidžia melagienas ir moksliniais tyrimais nepagrįstus faktus apie vakcinas ir jų poveikį, taip pat ragina žmones nesiskiepyti.
Todėl siūlome nepasitikėti jais, rūpintis savo bei artimųjų sveikata bei kritiškai vertinti socialiniuose tinkluose skelbiamą informaciją, skelbia Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie LR SAM.
„Primename, kad Lietuvoje duomenis apie sunkias ir nesunkias įtariamas nepageidaujamas reakcijas (ĮNR) į vaistus, įskaitant vakcinas, rinkti yra įgaliota tik Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – VVKT).
Informacija apie ĮNR yra registruojama specialiai tam sukurtose duomenų bazėse, užpildant patvirtiną formą ir perduodama į Europos duomenų bazę „EudraVigilance“. Šią informaciją analizuoja ir vertina kompetentingi VVKT ir Europos vaistų agentūros ekspertai“, – skelbia jie.
Tokia nepageidaujamų reakcijų stebėsenos sistema leidžia nustatyti įtariamo šalutinio poveikio, apie kurį iki tol nežinota, požymius ir gauti naujos informacijos apie žinomą šalutinį poveikį.
Pranešdami apie įtariamą šalutinį vaistų, įskaitant vakcinas, poveikį užtruksite vos kelias minutes. Tereikia paspausti šią nuorodą https://vapris.vvkt.lt/vvkt-web/public/nrv/PATIENT_PUBLIC ir užpildyti atsidariusią formą.
Pranešti ĮNR taip pat galima užpildant pranešimo formą, skirtą pacientams (ją galima rasti https://vvkt.lrv.lt/lt/farmakologinis-budrumas_pagr_menu/kaip-pranesti-apie-itariama-nepageidaujama-reakcija-inr-pacientams_pagr_menu/) ir atsiunčiant elektroniniu paštu (adresu [email protected]) bei nemokamu telefonu 0 800 73 568 (pacientams).