• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ramioje, medžiais apsodintoje gatvėje rytiniame Sidnėjaus Bondi sankryžos pakraštyje yra penkių istorinių terasų eilė. Žalsvai mėlyna tvora įrėmina kiekvieną priekinį kiemą, o virš galvos – palmės, šnarančios vėjyje. Prieš du dešimtmečius Porterio gatvė tapo vieta, kur užsimezgė mažai tikėtinas romanas – tuomet dar 28-erių Mary Donaldson susipažino su Danijos kronprincu Frederiku.

21

Ramioje, medžiais apsodintoje gatvėje rytiniame Sidnėjaus Bondi sankryžos pakraštyje yra penkių istorinių terasų eilė. Žalsvai mėlyna tvora įrėmina kiekvieną priekinį kiemą, o virš galvos – palmės, šnarančios vėjyje. Prieš du dešimtmečius Porterio gatvė tapo vieta, kur užsimezgė mažai tikėtinas romanas – tuomet dar 28-erių Mary Donaldson susipažino su Danijos kronprincu Frederiku.

REKLAMA

Lyg jie būtų įprasta jauna pora; kalbant jų terminais, įprastomis sąlygomis, be palydos ar asmeninių apsauginių ir jokių smalsių paparacų.

Netikėta pažintis

Jų susitikimas yra dokumentuotas; 2000 metais Tasmanijos vadovė Mary prisijungė prie savo draugo Andrew Miles „Slip Inn“ užeigoje Sidnėjaus Darlingo uoste, kur susitiko su kitais draugais, atvykusiais į miestą pažiūrėti Olimpinių žaidynių.

Mažiau nei prieš 24 valandas pasaulis stebėjo, kaip atidarymo ceremonijoje Cathy Freeman uždegė olimpinę ugnį. Nuotaika buvo pakili, o vietiniai gyventojai ir turistai šventė baruose ir restoranuose, ten susirado naujų draugų ir mėgavosi tarptautinio miesto gyvybingumu.

REKLAMA
REKLAMA

Atsitiktinai tą vakarą Mary buvo pasodinta šalia gražaus dano. Neilgai trukus ji sužinojo, kad ji nėra eilinis užsienietis, o būsimasis Danijos karalius. Princas Frederikas, kuris turėjo mergišiaus reputaciją dėl buvimo „turbo princu“, vis gaunantis baudas dėl greičio viršijimo, atskrido į Sidnėjų prieš kelias dienas palaikyti Danijos buriuotojų komandos. Tai buvo pirmoji jo kelionė be palydos, naktis buvo graži, tačiau jo dėmesys buvo sutelktas į naująją draugę australę.

REKLAMA

Šio neįtikėtino romano pradžia gali pasirodyti nereikšminga, tačiau ji suteikia tam tikrų užuominų apie tai, kodėl karališkosios poros santykiai klostosi taip sėkmingai. Jų sąjunga tokia, kokios norėtų visos dinastijos pasaulyje ir ne tik dėl to, kad išvengia įvairių skandalų, bet po 16 metų santuokos ir keturių vaikų, būsimasis Danijos karalius ir karalienė vis dar meiliai glaudžiasi vienas prie kito.

REKLAMA
REKLAMA

Augina keturias atžalas

2005 metais išleistoje biografijoje „Mary, Danijos sosto įpėdinė“, danų žurnalistai Karin Palshoj ir Gitte Redder apibūdina pirmosios poros susitikimo laikotarpį. Po pirmojo jų susitikimo, princas per ateinančius 12 mėnesių kelis kartus grįžo į Australiją; jų slaptas ryšys kaskart vis stiprėjo.

Tačiau po kiekvieno atsisveikinimo sekė didelis laiko skirtumas, vėlyvi telefoniniai skambučiai, elektroniniai laiškai ir kompaktinių diskų siuntimas paštu (Mary jam atsiuntė „Powderfinger“, o Frederikas atsakė nusiųsdamas danų grupės „Sort Sol“ albumą).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Palshoj ir Redder apibūdina Mary namus kaip savotišką poros „šventovę“, kur „Fredas“, kaip jį vadino Mary draugai, galėjo atsipalaiduoti savo aplinkoje ir būti nepastebėtas Australijos spaudos.

Šiais laikais tas pats lengvumo jausmas yra poros šeimos gyvenimo esmė. Rugsėjo mėnesį išleistos Frederiko ir Maru nuotraukos su savo vaikais, 15-mečiu Christian (antras eilėje į Danijos sostą), 13-mete Isabella ir devynerių dvyniais princese Josephine ir princu Vincent, kuriose jie mėgaujasi vasaros atostogomis. 

REKLAMA

Karališkieji gerbėjai priprato matyti šeimos gyvenimo fragmentus, įskaitant ir retkarčiais užfiksuojamą jų mylimą borderkolį Grace. Mary dažnai matoma apsirengusi laisvalaikio drabužiais ir sportbačiais, važiuojanti dviračiu su savo dvyniais iš karališkosios rezidencijos Amalienborgo rūmuose į netoliese esančią pradinę mokyklą arba jodinėjanti su vyresniais vaikais, rašoma „The Sydney Morning Herald“.

REKLAMA

Motinystė yra tai, ką ji puoselėja, nes pati mamos neteko būdama vos 25-erių. Henrietta Clark Donaldson staiga mirė po širdies operacijos. Prieš savo vestuves 2004 metais Mary atviravo apie tai, kaip mamos mirtis ją paveikė: „Retkarčiais jaučiu, kad ji yra labai arti, kad yra visai šalia manęs. Tikiuosi, kai susilauksiu vaikų, tapsiu tokia pati kaip mano mama.“

Vengė viešumo

Mary transformacija į princesę prasidėjo gerokai anksčiau nei pasaulis sužinojo apie jos sužadėtuves, bet niekas negali iš tikrųjų paruošti visam dėmesiui, kurį atneša buvimas karališkosios šeimos dalimi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Veteran 60 Minutes“ žurnalistė Tara Brown atskrido į Daniją pasikalbėti su Mary ir Frederiku, kai jie pirmą kartą atsidūrė pasaulio spaudos akivaizdoje kaip naujai susižadėjusi pora.

„Žmogus, su kuriuos susipažinau, buvo labai santūrus ir buvo aišku, kad ji išgyvena sukrečiančią patirtį. Tai buvo pirmas kartas, kai jie prisistatė miniai kaip sužadėtiniai, tačiau tai buvo ir pirmoji galimybė, kai Mary turėjo parodyti danams savo kalbos žinias, o tai buvo svarbu, kad būtų priimta tautos“, – prisimena T. Brown ir pridūrė, kad tą dieną puikiai suprato Mary. 

REKLAMA

Princas Frederikas buvo kur kas ramesnis, sako Brown, pasakodama apie jo nuostabą, kai ji uždavė paskutinį klausimą, nepaisant to, kad baigėsi interviu skirtas laikas. Žaviai šypsodamasis princas sutiko, o Mary mandagiai pridūrė: „Tik dar vieną“:

„Jam buvo žymiai patogiau savo vaidmenyje, o tai yra logiška, jis yra labai įgudęs.“

Netrukus po sužadėtuvių atlikta nuomonių apklausa atskleidė, kad devyni iš 10 danų pritarė princo Frederiko pasirinkimui, nepaisant to, kad ji buvo „atvykėlė“ iš mažos Australijos salos, Mary laimėjo būsimos tėvynės gyventojų širdis.

REKLAMA

Kitą gegužę T. Brown grįžo į Daniją, kur, kaip įvardijo Danijos žiniasklaida, įvyko „amžiaus vestuvės“. Kai pora apsikeitė įžadais Kopenhagos katedroje, tūkstančiai vietinių gyventojų ir turistų išsirikiavo gatvėse, mojuodami Danijos ir Australijos vėliavomis. Brown prisimena, kad buvo itin aišku, kokią pagarbą danai jautė karališkajai šeimai: „Jie yra žmonių širdyse. Jie yra labai brangūs ir saugomi.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iškėlė prabangias vestuves

Vis dėlto Mary, labai privačiam asmeniui, kuris iki šiol retai duoda interviu, teko prisitaikyti prie naujo viešo gyvenimo. Chris Meehan, artimas Mary draugas, įdarbinęs ją savo nekilnojamojo turto įmonėje „Belle Property“, gyrė Frederiką už tai, kad metus praleido su ja susipažindamas, palaipsniui pratindamas ją prie to, kokia tikroji vedybų su princu kaina.

„Jis darė visa tai labai tyliai ir ramiai – žingsnis po žingsnio. Manau, kad tai buvo teisingas kelias, kad Mary buvo lengviau, kai ji nežinojo viso to, ką žino dabar. Ji pažino ir mylėjo Frederiką tokį, koks jis yra, o ne kaip kronprincą Frederiką“, – Meehan sakė Palshoj ir Redder.

REKLAMA

Savo ruožtu Frederikas pažino moterį, kuri nuoširdžiai džiaugėsi gyvenimu. Jos profesinė karjera buvo prasidėjusi, ji turėjo puikių draugų ir visada buvo pasiruošusi nuotykiams. Įžymybių virtuvės šefas Luke Mangan pažinojo Mary, nes ji dažnai pietaudavo jo populiariame restorane „Salt“. 

Jis niekad nesitikėjo, kad vos po kelerių metų bus pakviestas į Daniją gaminti maisto poros vestuvėms. L. Mangan ir jo komanda, pasiryžę pateikti tik geriausius Australijos produktus, lėktuvu skraidino 100 kilogramų Australijos ėrienos, 50 kilogramų Port Lincoln Hiramasa karališkosios žuvies ir australietiško vyno – „98 Grange“. O desertas? Saldymedžio parfetas su žaliųjų citrinų sirupu, nes „Mary valgė saldymedžio parfetą „Salt“, – sako jis.

REKLAMA

Per pagrindinį renginį, kurio metu jis gamino penkių patiekalų vakarienę 130 VIP svečių, įskaitant karalienę Margrethe II, jis prisimena, kaip pora atėjo į virtuvę pasikalbėti: „Jie buvo labai atsipalaidavę, draugiški... ir susikibę rankomis.“

Nepamiršta ir Australijos

Nors paskutinis oficialus Mary ir Frederiko turas po Australiją vyko 2013 metais, po to jie du kartus buvo grįžę privačių atostogų. Paskutinį kartą Australijoje apsilankę 2017 metais, jie praleido Kalėdas su Mary šeima Tasmanijoje, kur buvo nufotografuoti plaukiojantys banglentėmis rytinėje valstijos pakrantėje.

REKLAMA
REKLAMA

Praėjusiais metais įsisiautėjus katastrofiškiems gaisrams, Mary siuntė užuojautą ir sakė besididžiuojanti savo australietiškomis šaknimis, matydama tokį stiprų bendruomeniškumą nelaimės akivaizdoje.

Per savo laiką, leidžiamą viešumoje, ji įsitvirtino kaip stiliaus ikona dėl savo elegantiškų mados pasirinkimų ir tapo viena daugiausiai fotografuotų moterų Europoje. Jos asmeninis susidomėjimas mada privedė prie tvarumo skatinimo pramonėje, nes yra „Pasaulinės mados darbotvarkės“ (angl. Global Fashion Agenda) globėja.

Ji kovoja už lygias teises visiems, taip pat didina sąmoningumą apie patyčias, smurtą aplinkoje ir vienatvę kaip Mary fondo vadovė.

Kaip ir visi, ji nėra apsaugota nuo klaidų. Rugpjūčio mėnesį Mary atsiprašė paspaudusi ranką per karališkąsias sužadėtuves akvariume Covid-19 protrūki metu. Keturių vaikų mama kitą dieną „Instagram“ išreiškė apgailestavimą.

Artėjant 49-ajam gimtadieniui, akivaizdu, kad Mary turi savo balsą pasaulinėje arenoje. Jos altruistinis vadovavimo stilius buvo akivaizdus neseniai įvykusiame Pasaulio sveikatos organizacijos susitikime, kai ji ragino pasinaudoti pandemija kaip mokymosi galimybe. 

„Bendradarbiavimas, kad pasaulis taptų saugesne ir sveikesne vieta visiems, yra tinkamiausias būdas pagerbti tuos, kuriuos praradome dėl šio viruso ir neįkainojama dovana ateities vaikams“, – kalbėjo ji.

Iš tiesų istorija mums rodo, kad pašalinis asmuo karališkoje šeimoje kelią riziką monarchijai, tačiau akivaizdu, kad būsimoji Danijos karalienė, mergina iš Tassie, kuria savo kelią su tuo pačiu smalsumu ir žavesius, kuris sužavėjo užsienietį princą prieš visus tuos metus. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų