„Noriu ištekėti“ vestuvių planavimo komandoje dirbanti bei už stilių atsakinga Julija Pupšytė teigia, kad jaunavedžiai savo vestuvių diena turi mėgautis, o nesirūpinti organizaciniais klausimais, ypač, kai tai gali padaryti profesionalai.
„Tu jų neorganizuoji, tu jų nekuruoji, neapkrauni sesių, mamų ir tėčių. Tau niekas neskambina ir neklausia kur yra tas, o kur anas. Tau susivelia plaukai ar susigadina makiažas – tau sutvarko ir panašiai. Pats geriausias dalykas ryte – ramybė ir šampano taurė su šypsena veide“, – teigia Julija.
Panašiai kalba ir „Norių ženytis“ vestuvių planuotoja Živilė Milerytė. „Tikiu, kad ši tendencija atsirado iš to, kad buvę jaunavedžiai turėjo skaudžios patirties. Jie dalinasi savo mintimis su artimaisiais ar forumuose, todėl būsimi jaunieji norėdami išvengti to, samdo planuotoją ar koordinatorę. Kai jaunieji planuoja šventes su tos srities specialistu, jiems yra ramiau. Mes, dirbantys vestuvėse, esame matę daugiau, tad galime patarti iš praktiškos pusės“, – pasakoja Živilė.
Vestuvių planuotojos ar komandos privalumai jaunavedžiams naudingi ir finansiniu atžvilgiu. Kontaktų gausa bei geriausių kainų išmanymų vestuvių organizavimo specialistai jaunavedžiams sutaupo tiek laiko, tiek pinigų.
„Aš visuomet klausiu klientų, kodėl jiems reikia manęs. Variantai dažniausiai pasikartojantys: neturime laiko ieškoti informacijos ir organizuoti, seniai patys dalyvavome vestuvėse, nepasitikime savimi ir bijome priimti netinkamus sprendimus planuojant. Žmonėms faina yra pasitarti, padiskutuoti. Nes galbūt jų aplinkoje nebuvo besituokiančių, o jeigu buvo, gal vestuvės vyko prieš 5 metus, kurios visiškai skiriasi nuo šiandienos“, – komentuoja jaunųjų pasirinkimus vestuvių planuotoja Živilė Milerytė.
Dominuoja klasika
Vestuvių planavimo srityje dirbanti moteris sako, kad šią vasarą vestuvių kiek mažiau nei pernai. Pasiteiravus, kokio stiliaus vestuvės daugiausiai figūravo, Julija pastebi, kad jaunavedžiai linkę rinktis klasikinį variantą. „Tvarkingos suknelės, tvarkingi vyriški kostiumai, kitaip sakant, saugūs variantai. Laukiu kada į Lietuvą ateis įdomybės. Kol kas jaunavedžių poros labai bijo eksperimentuoti, išeiti iš komforto zonos, būti tikraisiais savimi“, – teigia stilistė Julija Pupšytė.
Pasak Julijos, eksperimentams atviresnės bei drąsesnės yra nuotakos, tačiau tokiu atveju, jaunikiai dažnai savo antrąsias puses „nugesina“ rinkdamiesi įprastą tamsesnės spalvos kostiumą, neryškią varlytę ar kaklaraištį.
„Tokiu atveju galima pažaisti su nuotakos įvaizdžiu, tačiau svarbiausia yra nepersistengti, nes tuomet gali tarpusavyje poros stiliai nesiderinti“, – sako Julija.
„Noriu ženytis“ vestuvių planuotoja pasakoja, kad pasitaikė ir nuo klasikos bėgančių porų. „Vieni klientai buvo labai išradingi. Jie nenorėjo nieko tradiciško. Buvo dvi tradicijos – pati ceremonija (humanistinė) ir torto pjovimas. Vietoje vedėjo turėjome pramogą – orientacinį žaidimą šventės vietoje, kurį paskelbė jaunieji sudaužę pinjatą. Svečiai neturėjo savo sėdėjimo vietų. Šalia buvo maisto vagonėlis iš kurio galėjo pasiimti ką tik iškeptas pitas ir pasijausti, kaip festivalyje. Jokių įpareigojimų svečiams“, – pasakoja Živilė.
Taip pat vis daugiau jaunųjų mieliau pabėga švęsti į gamtoje esančias pokylių vietas. Pasak vestuvių planuotojos Živilės, neretai tokie norai tampa sunkiai suderinami, pavyzdžiui, norint ceremonijos mieste, bet tuo pačiu prašant ir užslėpto gamtos kampelio.
„Šiais metais jautėsi, jog jaunieji nori daugiau įdomesnių sprendimų, kitokio vestuvių formato, be vedėjų, sodybos, vakarėlio, kitokio dekoro, išskirtinio įvaizdžio ir panašiai. Tendencija buvo – nustebinti svečius kažkuo. Vis labiau populiarėja vestuvės ne bažnyčioje, o humanistinės, t. y. kada ceremoniją veda ceremonimeistras pasamdytas arba vedėjas.
Tokios ceremonijos vyksta išskirtinėse vietose arba sodybose, kur suplanuota vakarinė dalis. Tai yra puikus sprendimas jauniesiems, kurie nenori vestuvių su metrikacijos skyriaus darbuotoja, kuri ceremoniją praveda per 5-7 minutes“, – pataria „Noriu ženytis“ planuotoja Živilė Milerytė.
Svarbiausia – saikas
Nors nuotakos ir nelinkusios eksperimentuoti, dažna bėda tampa noras, kuo daugiau ant savęs būti užsidėjus aksesuarų. Vestuvių organizavimo komandos stilistė pasakoja, kad ne kartą yra tekę jaunąją atkalbėti nuo aksesuarų kiekio, nepatogių batelių. „Dažnas nuotakos vestuvių „moto“ būna – kuo daugiau visko užsikrauti ant savęs“, – sako J. Pupšytė.
Puokštės klausimu jaunosios subtilesnės. „Labai dažnas pasirinkimas baltos arba kreminės spalvos rožes išskleistais žiedais. Vasaros pradžioje dominuoja bijūnai,“ – pasakoja Julija. Pasak moters, mėgstančios eksperimentuoti renkasi banksijas arba protėjas. „Tokių gėlių puokštės – labai gražu“, – teigia Julija.
Kitaip nei pasakoja Julija, Živilė teigia, kad šiais metais pastebėjo, kad vestuvių dekoras tampa išraiškingesnis. „Pastebėjau, kad dabar jaunieji nenori tiesiog puokščių ant stalų. Kiti jau nori nuo lubų nusileidusių žalumų „kabančių“. Ypač vyrauja „boho“ stilius arba lieka neužmirštama klasika. Jeigu vienu metu buvo „rustic“ ant bangos – tai vis mažėja šis stilius. Nebent vestuvės gamtoje, bet vėlgi, jis gali susimaišyti su „boho“ ar lengva klasika“, – pasakoja Živilė.
Pasak jos, jaunieji taip pat vis dar lieka išprotėję dėl lempučių. Jiems jų reikia visur: salėje, terasoje, prie saldaus stalo. Jos suteikia jaukumo ir žaismingumo.
„Labai džiaugiuosi, kad jaunieji kurdami įvaizdį atsižvelgia į šventės vietą, konceptą. Pavyzdžiui, nereikia nuotakai sakyti, kad švęsdama gamtoje vestuves, turi vengti princesės suknelės, o jaunikis rinkdamasis kostiumą, turi atsižvelgti į nuotakos suknelę. Tarkime, nesižiūrėtų pora, kuomet jaunikis su rudu languotu kostiumu, o nuotaka su tiulio princesės pūsta suknele ir dar tiara ant galvos. Vienas atstovauja lyg „rustic“ vestuvių stilių, o nuotaka – „luxury““, – įvardija klaidas Živilė Milerytė.
Stilistė Julija mano, kad be pagrindinės suknelės taip pat svarbi yra ir vakaro suknelė. „Žinoma, kad nevisoms, nes yra nuotakų, kurios nesupranta vakarinės suknelės idėjos, nes jos mano, kad – turi tą vienintelę gražią suknelę su kuria praleidžia visą dieną“, – sako J. Pupšytė. Pasak jos, dauguma šios vasaros nuotakų turėjo atskirą, vakarui skirtą suknelę. Jas jaunosios rinkosi atviresnes, patogesnes, įdomesnes, tolimesnes nuo klasikinio varianto.
Dovanoja 150–200 Eur
„Noriu ženytis“ vestuvių planuotojos Živilės nuomone, 2022 metai bus „bombinis“ vestuvių sezonas. Dėl pandemijos delsę jaunavedžiai tuoktis, pasak jos, suprato, kad to „ramaus“ laiko išlaukti teks dar ilgai, o tuoktis norisi jau dabar.
„Labai pasijautė kitų metų jaunųjų susidomėjimas. Gal pasijautė jiems ir finansai naudingesni – pasitaupė per karantinus. Bet jau dabar ne visi gaus vedėją, kurio nori ar vietos. Liepos pabaigoje dalyvaudama pokalbyje su jaunaisiais, jie atkėlė vestuvių datą 3 savaitėms, nes mano 2022 šeštadieniai rugpjūtį buvo rezervuoti. Žinoma, nereikia išprotėti dėl to. Galite vestuves švęsti ir antradienį ir trečiadienį bei turėti visus tiekėjus, kurių norite“, – ramina Živilė.
Pasiteiravus, kaip keičiasi svečių dovanojimo mados, Julija atsakė to nepastebinti, kadangi dirba tik su jaunųjų stiliumi. Tačiau Živilė užsimena, kad kiekvienais metais kyla dovanojamos sumos vokeliuose.
„Vokelių neatplėšinėju. Tačiau taip, su kiekvienais metais kyla dovanojamos sumos, nes pinigų vertė keičiasi. Jeigu anksčiau nuo dviejų asmenų padovanodavo 100 Eur, tai dabar 150-200 Eur. Visuomet dovanojama suma priklauso nuo ryšio su jaunaisiais – tėvelių sumos vienokios, krikšto tėvų – kitos. O jaunų draugų – vėlgi mažesnės“, – sako ji.