Prekybos centro internete „Varlė.lt“ įkūrėjas, verslininkas Marius Butauskas šį laikotarpį lygina su vasaros karštymečiu, kai staiga atšilus orams visi išgraibstė kondicionierius ir ventiliatorius. Pastarosiomis dienomis ženkliai išaugo šildytuvų paklausa. Verslininkas prognozuoja, kad gali kilti iššūkių vėliau įvykdyti dalį užsakymų, jei vėsa ir šaltis laikysis ilgiau ir šildymo sezonas dar nebus pradėtas.
Į viršų šoko pakankamai anksti
„Sandėliuose turime pakankamai šių populiariausių šaltojo sezono prekių. Papildymui, esant poreikiui, taip pat galime greitai pasiruošti. Visgi nustebino tai, kad dar tik įpusėjus rugsėjui šildytuvų paklausa staiga šovė į viršų. Pernai šios prekės imtos „šluoti“ spalį", – pasakojo M. Butauskas.
Remiantis ankstesniais metais ir dabartine situacija, pasak verslininko, sandėliuose sparčiausiai tuštėja mažesnio galingumo, pigesni šildytuvai.
„Laukti, kol tris paras iš eilės oro temperatūra laikysis nukritus žemiau 10 laipsnių ir bus įjungtas centrinis šildymas, iškentėti gali nedaugelis. Todėl kai prispaudžia šaltis, gyventojai nėra išrankūs ir perka pigesnius šildytuvų variantus", – pastebėjo M. Butauskas.
Šildytuvų asortimentas parduotuvėse labai platus. Dažniausiai klientai juos renkasi pagal tai, kokį patalpos plotą nori apšildyti.
„Jei tai vienas nedidelis kambarys, populiariausios šildymo technologijos yra ventiliatoriai su kaitinimo elementu arba tepaliniai bei elektriniai radiatoriai. Vienų kaina prasideda nuo 12 eurų, kitų – nuo 30 eurų. Žinoma, prekių vertė priklauso nuo dydžio, funkcionalumų, prekės ženklo, tačiau būtent šių technologijų šildymo įrenginių kaina yra žemiausia", – pasakoja el. parduotuvės įkūrėjas.
Alergiškiems žmonėms reikėtų elgtis apdairiau
Alergiškiems žmonėms su populiariausiais prekyboje šildytuvais reikėtų elgtis apdairiau. Sausas oras gali greitai sudirginti odą ir nosį. Jei šildytuvas nebus nuolat įjungtas, naudojimasis juo nekels problemų.
Didelių patalpų greitam ir efektyviam sušildymui rekomenduojamos galingesnės technologijos – keramikiniai šildytuvai. Juos galima naudoti gyvenamuosiuose kambariuose, garaže, biure ar sode.
Keramikiniai radiatoriai pakankamai ilgai išlaiko ir spinduliuoja šilumą, patalpos greitai įšyla, jose tolygiai paskirstoma temperatūra. Taip pat jie naudoja mažiau elektros energijos nei populiariausi elektriniai radiatoriai. Visgi tai brangesnis sprendimas namams – vidutinė tokių prietaisų kaina siekia 100 eurų.
Dalis pirkėjų jau vasarą įsigijo įrenginį, kuris gali tarnauti ir kaip ventiliatorius, esant karštam orui, ir kaip šildytuvas – stipriai atvėsus.
„Pastaroji vasara buvo išties karšta, todėl ventiliatorius buvo graibstoma prekė. Kai kurie gamintojai pasiūlė variantą „du viename“ – šildytuvą-ventiliatorių. Pastarasis puikiai tinka, kai reikia greito sprendimo pašildyti arba atšaldyti orą neapsikraunant daiktais namuose", – pranešime spaudai teigia M. Butauskas.