• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vienas iš trijų lietuvių kovoja su būsena, kuomet atsigulęs negali užmigti. Nemiga iš tiesų pripažįstama šio laikmečio rykšte ir, deja, ji jaunėja.

Vienas iš trijų lietuvių kovoja su būsena, kuomet atsigulęs negali užmigti. Nemiga iš tiesų pripažįstama šio laikmečio rykšte ir, deja, ji jaunėja.

REKLAMA

Apie tai, kaip įveikti nemigą ir kaip elgtis naktį pabudus ir supratus, kad nebegali sudėti bluosto, tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ kalbamės su baleto soliste Kristina Tarasevičiūte ir farmacininke Rūta Trakšele.

Susiję su įtampa

Farmacininkė sako, kad nemiga paliečia vis daugiau jaunų ir energingų žmonių.

„Vienas iš trijų yra paliestas nemigos, o tai – dideli skaičiai. Ką jau kalbėti apie tai, kad vaikai, sulaukę šešerių metų, nebegali užmigti, juos nuolat lydi įtampa dėl mokslų, būrelių, pamokų bei įtempto gyvenimo būdo.

Būtent įtemptas gyvenimo būdas ir nuolatinis skubėjimas žmones varo į vaistines. Jie kreipiasi į medikus, vaistines, skuba pirkti cheminius preparatus, galinčius padėti užmigti. Tačiau kartais reikėtų pabandyti daryti gyvenimo būdo korekcijas.

REKLAMA
REKLAMA

Tai tikrai opi tema, susijusi su nuolatiniu bėgimu. Viskas pasijaučia tada, kai lieki vienas su savimi. Tada nebegali pailsėti, imi spręsti problemas, nes dienos metu, per darbus ir įtampą, tu nespėji to padaryti“, – kalba farmacininkė Rūta Trakšelė.

REKLAMA

 

Gyvenimo būdo korekcija

Ji pabrėžia pastebinti, kad lietuviai vis dažniau skuba į vaistines ir ieško vaistų, galinčių padėti įveitki nemigą.

„Dažniausiai kreipiamasi tada, kai jau pats žmogus nebegali susitvarkyti. Tada žmonės skuba pas gydytojus, kad šie skirtų migdomųjų, narkotinių medžiagų turinčių preparatų, tačiau patys neišbando alternatyvios medicinos.

Visų pirma raginčiau išbandyti gyvenimo būdo korekcijos keitimus – įsivesti miego bei poilsio rėžimą, kas galėtų padėti susitvarkyti situaciją, ir tik tada pamėginti stipresnes priemones.“

REKLAMA
REKLAMA

 

Perka migdomuosius

Specialistė pabrėžia, kad jeigu žmogus pradeda naudoti vaistinius preparatus, tai grįžti prie augalinių, natūralių medžiagų, bus tik sunkiau arba visai nebeįmanoma.

Taip pat laidoje R.Trakšelė sako, kad vaistinėse perkamumo rekordus muša raminamieji preparatai. „Tai labai opi problema ir tą rodo kasdieniai pardavimai. Tikrai jau vien iš to galime susidaryti įspūdį, kokia esame visuomenė ir kokia mūsų būklė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Deja, taip jau yra – nemiga tiesiogiai susijusi su nuolatiniu bėgimu, skubėjimu, o kai lieki vienas, nebegali ir nebemoki pailsėti, todėl imi spręsti nebaigtas problemas bei gvildenti įvairius per dieną susikaupusius klausimus.“

Daugiau apie tai – vaizdo ištraukoje, esančioje straipsnio pradžioje.

Apie tai, kaip įveikti nemigą ir kokios ligos gresia susidūrus su nemiga, žiūrėkite tv3.lt tinklalaidėje „Sveikatos DNR“:

REKLAMA

Tinklalaidę galite žiūrėti ir TV3 televizijos YouTube kanale:

Apie ką kalbėjomės:

00:01 temos, pašnekovių pristatymas

00:30 Kristinos Tarasevičiūtės nemiga

02:30 panika atsirado studijų laikais

03:30 nemiga – dažna problema

04:48 kaip sau padėti

06:00 nemiga išbalansuoja

07:30 nemiga gadina gyvenimą

10:00 negalima pradėti gydymo nuo vaistų

12:00 vaistai nuo nemigos vaikams

14:55 nemiga lydi 11 metų

16:50 prie nemigos įmanoma priprasti

19:50 kokybiško miego trukmė

22:30 ekranų šviesa prabudina

24:30 šis maistas budina ir kelia kraujospūdį

27:00 persivalgymas skatina nemigą

31:00 kava – kartą per dieną

35:00 nemigo ir streso reikšmė

36:45 atsisveikinimas

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų