Iš Kauno kilusi Ieva jau 6 metus gyvena Amerikoje. Ji kartu su vyru Andriumi augina du vaikučius ir laukia dar vieno šeimos pagausėjimo. Šiuo metu Ieva kuria savo plaukų priežiūros produktų liniją ir pasakoja siekianti, kad visi jos kuriami produktai būtų natūralūs, be sulfatų, parabenų ir nebūtų testuojami su gyvūnais.
Tai, kad plaukų priežiūra Ievai yra labai svarbi, galima pastebėti ir pažvelgus į ilgus ir išpuoselėtus jos plaukus, kurių ilgis siekia net 101 centimetrą. Eidama gatve moteris traukia aplinkinių žvilgsnius ir sulaukia ne vieno komplimento bei klausimo – kaip jai pavyko užsiauginti tokius gražius plaukus? Todėl ji nusprendė savo patarimais dalintis socialiniame tinkle „Instagram“. Savo paskyroje „eva_divaaa“ moteris jau turi kelias dešimtis tūkstančių sekėjų, norinčių turėti tobulus plaukus.
Ieva naujienų portalui tv3.lt papasakojo, kokia turėtų būti teisinga plaukų priežiūrą ir kaip užsiauginti ilgus bei sveikus plaukus.
Ar visada skyrėte daug laiko savo plaukų priežiūrai?
Aš visada mėgau eksperimentuoti su savo plaukais, stebėti, kas jiems labiausiai tinka, nuo ko jie pradeda žvilgėti ar geriau auga. Dauguma aišku pasakys: „Oi, tai pas ją čia geri genai.“ Tikrai ne. Aš įdedu labai daug pastangų ir darbo į savo plaukus, tai visiškai nesusiję su genetika.
Čia tas pats, kai pamatai liekną merginą ir iškart galvoji: „Oi, čia pas ją turbūt labai geri genai, ji valgo, ką nori, ir gerai atrodo.“ Panašiai yra ir su mano plaukais. Todėl savo „Instagrame“ ir rodau sekėjoms, kiek problemų iškyla su mano plaukais, ir kaip išvengti tokių rūpesčių.
Kodėl nusprendėte užsiauginti tokius ilgus plaukus?
Kai išvykau gyventi į Ameriką, pradėjau gauti labai daug komplimentų. Išeinu į gatvę ar prekybos centrą, vienas žmogus prieina, kitas, trečias ir mano vyras sakydavo: „Ieva, tau tikrai reikia kažką daryti su savo plaukais.“ Tai pagalvojau, kad pasidalinsiu savo patarimais su kitomis merginomis, nes galbūt tai joms padės. Gaunu be galo daug padėkų iš moterų, kad joms veikia mano patarimai, kad jos pagaliau atsiaugino plaukus, jie nustojo slinkti ir pan. Tai labai džiugina mano širdį.
Kiek metų prireikė tam, kad užsiaugintumėte tokias kasas? Kokių priemonių ėmėtės?
Atsiauginti plaukus nuo pečių iki maždaug juosmens užtruko penkis metus. O priemonės įvairiausios: galvos masažas kiekvieną vakarą prieš einant miegoti, tam, kad sustimuliuočiau galvos svogūnėlius, įvairios kaukės, pilingai, tikrai viską išbandžiau. Aišku, ne viskas veikia, yra daugybė nenusisekusių priemonių, kurios nepasiteisino. Tačiau didžiausią naudą man atnešė plaukų treniravimas, kurio dėka ir turiu ilgas ir didžiausios apimties kasas.
Ar ilgus plaukus sudėtinga prižiūrėti?
Turint ilgus plaukus, tikrai nelengva juos prižiūrėti, tai užima nemažai laiko. Jeigu einame į kokį nors vakarėlį ar šventę, man reikia bent jau 4–5 valandų, jeigu noriu gražiai susitvarkyti plaukus. Ilgiems plaukams reikia skirti tikrai daugiau laiko negu trumpiems.
Taip pat dažnai pasitaiko, kad ilgus plaukus prisiveriu, pavyzdžiui, su automobilio durelėmis, atsisėdu ant jų, kur nors užkliūnu. Būna visokių tokių niuansų. Kažkada pasilenkiau ir nepastebėjau, kad ant stalo stovi žvakė, tai net galiukus buvau truputį nusideginus. Visą laiką turiu atsiminti, kad mano plaukai ne iš trumpųjų.
Kokios priežastys gali lemti tai, kad merginoms nepavyksta užsiauginti plaukų?
Dažna problema su kuria susiduria merginos ir dėl to sako, kad „man neauga plaukai“, tai, kad jos pastoviai tiesina juos. Tiesinimo metu plaukas iš abiejų pusių yra deginamas, galiukai tiesiog nutrupa ir vizualiai susidaro toks vaizdas, kad tie plaukai neauga.
Taip pat toms merginoms, kurios pastoviai naudoja plaukų džiovintuvą, aš siūlau džiovinti tik plaukų šaknis ir tik vėsiu, o ne karštu oru. Taip pat labai svarbi mityba. Reikia sveikai maitintis, vartoti vitaminus, gerti daug vandens.
O kokius vitaminus patartumėte vartoti?
Stebuklingų vitaminų aš, deja, neatradau. Aš pati geriu kolageną, kuris skirtas odai, nagams, plaukams. Tačiau svarbiausia yra subalansuota mityba, kurioje gausu proteinų, angliavandenių, reikia valgyti daug žuvies. Svarbu būti saulėje, o jeigu neturite tokios galimybės, gerkite vitaminą D. Aš ir pati jį geriu ir vaikučiams duodu, nes šio vitamino trūkumas labai susijęs su plaukų slinkimu ir kitomis problemomis.
Ar daug laiko kiekvieną dieną skiriate plaukų priežiūrai?
Daugiausiai plaukų priežiūrai skiriu plaukų plovimo dieną. Tuomet jiems tikrai skiriu bent kelias valandas. O šiaip paprastą, eilinę dieną, tai maždaug 15 minučių, vėlgi, priklauso, ar kažkur einame, ar sugalvoju kokią šukuoseną pasidaryti. Jeigu sugalvoju susigarbanoti plaukus, tada man reikia mažiausiai 2 valandų.
Kokie yra patys pagrindiniai jūsų plaukų priežiūros žingsniai?
Prieš plaunant galvą, naudoju priemonę skalpo priežiūrai, kuri pridrėkina galvos odos svogūnėlius. Aš naudoju sausą šampūną, kuris vis dėlto išsausina skalpą, todėl reikia jį pridrėkinti ir išvalyti tai, kas susikaupia ant galvos odos. Tada išplaunu plaukus šampūnu ir užsidedu kaukę. Jeigu jiems trūksta drėgmės, tai dedu drėkinančią kaukę, jeigu noriu, kad blizgėtų, tada dedu tokią, kuri suteikia žvilgesio. Labai stebiu, ko mano plaukams tą akimirką reikia. O paskui ant viršaus naudoju kondicionierių.
Tuomet išsiplovus plaukus, būtinai juos apsuku ne su paprastu, bet su mikropluošto rankšluosčiu. Jeigu tokio neturite, tada tiks bet kokia didelė vyriška palaidinė. Mūsų paprasto rankšluosčio funkcija yra kuo greičiau sugerti drėgmę, todėl, jeigu mes jį rišame ant galvos, jis labai greitai sugeria visą drėgmę ir iš mūsų plaukų, o tai yra labai blogai. Reikia kaip tik palaikyti drėgmę mūsų plaukuose, o tam būtent tinka arba medvilninė palaidinė, arba mikropluošto rankšluostis.
Dažniausiai ant drėgnų plaukų purškiu kokią nors priemonę nuo vėlimosi, nes mano plaukai yra dažyti ir jie labai veliasi. Tada būtinai patepu galiukus aliejuku, palaukiu, kol pradžiūsta ir lengvai prašukuoju. Tada, pagal situaciją, žiūriu, ar dar reikia patepti kokiu nors serumu. Pažįstu savo plaukus ir visada juos stebiu, todėl žinau, ko jiems dar reikia.
Sekančias dienas, kada plaukai pradeda riebaluotis, stebiu, ar galiukai nesausėja, ar nereikia vėl padrėkinti. Kai jie tik pradeda riebaluotis, užpurškiu truputį sauso šampūno ir viską gerai išsklaidau, o tada, jeigu galiukams reikia padrėkinimo, tai aliejuku arba serumu patepu per visą plaukų ilgį ir žiūriu, ar sekančią dieną reikia sauso šampūno.
Darausi visokias šukuosenas, kuodukus. Miegoti būtinai reikia surištais plaukais, tam geriausiai tinka kasytė arba labai laisvas kuodukas. Jeigu miegame palaidais plaukais, jie trinasi į pagalvę, o jeigu ji dar nėra šilkinė, plaukai elektrinasi, sausėja. Geriausia juos kažkaip supinti, surišti, kad jie nesitrintų į pagalvę.
Be kokių priemonių neįsivaizduojate savo plaukų priežiūros rutinos?
Viskas yra labai svarbu: nuo rankšluosčio iki plaukų šepečio. Šepetys turi būti natūralių šerelių, kad neišdraskytų plaukų, nenutrauktų plauko per patį vidurį. Taip pat svarbus ir pagalvės užvalkalas. Geriausia, kad jis būtų šilkinis, o jeigu negalite sau leisti šilkinio, tuomet bent jau iš satino.
Jeigu reiktų išskirti 5 svarbiausius plaukų priežiūros produktus, tai būtų geras šepetys, šampūnas bei kondicionierius, tada aliejukus ir geras sausas šampūnas.
Yra daugybė mažų dalykų, kurie atrodo smulkūs, bet yra labai svarbūs. Kaip ir tai, kad negalima eiti miegoti šlapiais plaukais, nes atsiranda žaizdos galvoje. Kai einame miegoti šlapiais plaukais, pelėsis įsimeta ne tik į pagalvę, bet ir lovos supelija.
Merginoms dažnai kyla klausimas, kas kiek laiko reikia plauti plaukus? Kokia jūsų nuomonė?
Idealiausia jeigu plaunate vieną kartą per savaitę. Vienas iš mano tikslų yra toks, kad merginos plaukus plautų tik kartą per savaitę, tada plaukai labai atsigauna. Aš galiu ir dvi savaites neplauti ir mano plaukų būklė nesikeičia. Tai yra tikrai labai sunku, aš nesakau, kad joms reikia elgtis taip drastiškai. Žiemos metu yra sunkiau, nes mano plaukai labai išsausėja, ypač jų galai. Bet vasaros metu man daug lengviau. Mane seka kelios merginos, kurios gali išsiplauti plaukus kartą per mėnesį, tai čia jau yra labai ekstremalu.
Aš irgi seku amerikiečių, kurios mėnesį neplauna plaukų, bet aš dar nesu taip pažengusi, bet skatinu merginas pasiekti tokį rezultatą, kad reiktų plaukus plauti tik kartą per savaitę. Išsitreniruoti ir pamatyti rezultatus galima pusės metų bėgyje.
Kaip dažnai reikėtų pakirpti plaukus?
Plaukus geriausia pakirpti pavasarį ir rudenį. Aš taip ir darau. Kerpu galiukus, arba jeigu matau, kad reikia daugiau, tada kerpu daugiau. Viskas priklauso nuo plaukų būklės. Stengiuosi pakirpti ne kuo mažiau, o žiūrėti, kiek reikia. Tos, kurios nori auginti ilgas kasas, turėtų susirasti gerą kirpėja, nes viskas priklauso nuo meistro.
Reikia susirasti tokį, kuris jeigu pasakai, kad nori tik vieno centimetro, tai tiek ir nukirptų. Ir taip pat, yra labai daug nusivylusių moterų, kurioms, dažant plaukus, juos nudegina, o juos atstatyti yra labai sunku. Todėl vienas svarbiausių dalykų – susirasti gerą kirpėją.
Kokios yra pačios svarbiausios plaukų priežiūros taisyklės?
Reikia nesitikėti, kad viskas įvyks per vieną naktį. Sekantis dalykas, nereikėtų kardinaliai keisti savo plaukų spalvos – žiemą buvau ruda, vasarą juoda, pavasarį blondinė ir raudona, – nes ekstremalūs pokyčiai yra vienas pagrindinių dalykų, kenkiančių mūsų plaukams.
Jeigu norite turėti kuo sveikesnius plaukus, atspalvį reikia pasirinkti nuo savo natūralios spalvos vienu tonu žemyn arba tonu aukštyn, taip išsaugosite pačią sveikiausią savo plaukų būklę. Pavyzdžiui aš pasirinkau vienu tonu šviesesnę negu mano natūralūs plaukai. Tokiu būdu aš galiu dažyti savo plaukus vieną kartą per metus ir niekas nepastebi, kad mano plaukai yra ataugusiomis šaknimism jų nereikia pastoviai dažyti.
Ekstremalus dažymas yra toks, kai turi juodus plaukus, bet nori būti blondinė. Tokiu būdu neįmanoma turėsi sveikų plaukų, nes naudojant peroksidą, kad ir kokias apsaugas dėtumėm, kad ir brangiausius produktus, vis tiek laiku bėgant sugadins plaukus, jie nebus tokie gražūs, kokius moterys galėtų turėti, turėdamos savo natūralius plaukus arba dažytus vienu tonu šviesiau ar tamsiau.
O kokią jūsų nuomonė apie plaukų tiesinimą ir garbanojimą karštais prietaisais? Ar tai iš tiesų yra didžiausias plaukų priešas?
Plaukų tiesinimas yra vienareikšmiškai pats blogiausias ir blogiau negali būti, nes jeigu tiesiname plaukus, tai iš abiejų pusių juos sviliname. O kai garbanojame, prie to karšto įrankio pridedame ne visą plauką, todėl plaukų garbanojimas dar gali būti pateisinamas dalykas.
Savo socialiniuose tinkluose skatiname merginas užsiimti plaukų treniravimu. Kas tai?
Plaukų treniravimas yra toks tikslas, kai savo galvos odą nuo perteklinio riebalavimosi ištreniruoji iki visiškai minimalaus. Aš atsimenu, kai tik jį pradėjau, būdavo, kad išsiplaunu galvą ryte ir vakare vėl galiu plauti, nes ant plaukų vien riebalai. Atrodydavo, kad galėčiau ant to riebalo kepti blynus (juokiasi).
O dabar mano plaukai pirmas kelias dienas pasiriebaluoja, o paskui visiškai nesiriebaluoja. Tos merginos, kurios mane seka iš seniau, pasiekia tokius pat rezultatus. Aišku, merginoms, kurios tik pradeda plaukų treniravimą, gali atrodyti, kad plaukai dar niekada taip nesiriebalavo kaip dabar.
Aš negaliu sakytim kad kiekvienai pavyksta plaukų treniravimas, nes čia reikia užsispyrimo. Tačiau, kaip aš sakau, karantinas tam puiki proga. Ypač tos, kurios sėdi namie, gali užsiimti ir bandyti. Nieko neprarasite, jeigu jums ir nepasiseks. Tačiau, jeigu viską darysite pagal mano patarimus, tai 99 proc. merginų pasiseka.
Neseniai paskelbėte ir plaukų treniravimo iššūkį. Ar daug merginų tuo susidomėjo?
Aš iš tikro net nesitikėjau, kad merginų susidomėjimas bus toks didelis. Šio iššūkio tikslas yra parodyti, kad viskas yra įmanoma, įkvėpti moteris judėti ta natūralesne linkme, pavyzdžiui, plaukams naudoti ryžių vandenį. Jį moterys naudojo jau nuo senų senovės. Tai nepaprastai smagus ir geras dalykas ir man taip malonu, kad tai veikia ne man vienai, bet ir kitoms moterims. Moters plaukai yra jos karūna, todėl džiaugiuosi, galiu įkvėpti vis daugiau moterų rūpintis savo plaukais.
Ačiū už pokalbį.