Jei žiemos per šaltos, o dirva per tanki, bet vis tiek norite namuose turėti levandų, galima pabandyti auginti jas vazonuose. Kaip auginti ir rūpintis vazone augančia levanda?
Šiuos augalus galima auginti iš sėklų ar iš gyvašakių. Sėklas reikėtų sudėti smėlingos dirvos paviršiuje ir padengti plonu sluoksniu perlito. Per dvi ar tris savaites sėklos turėtų sudygti. Gyvašakes pjauti reikia iškart po mazgeliu (ta vieta, kurioje lapai jungiasi su kotu), suvilgyti šaknų hormonais ir sodinti į šiltą, drėgną ir smėlingą dirvą. Sodinant tiek vienu, tiek kitu būdu, svarbu pasirinkti tinkamą vazoną ir dirvą.
Levandos nemėgsta nuolatinės drėgmės, bet joms reikia ir vandens. Todėl labai svarbu, kad vazonas būtų gerai drenuojamas. Pasirinkite tokį vazoną, kuris turi pakankamai ertmių vandeniui nutekėti. Jei vazone tokių ertmių yra tik viena ar dvi, pradurkite dar kelias. Jei planuojate vazoną laikyti namuose, taip pat reikės padėkliuko po juo vandeniui nutekėti, bet venkite tokių vazonų, kuriuose tokie padėkliukai jau sujungti su vazonu. Rinkitės smėlingą, šarmingą ir vandeniui laidžią dirvą su lėto veikimo trąšų granulėmis. Auginant levandas vazonuose labai svarbu palaikyti tinkamą temperatūrą, tinkamą kiekį saulės šviesos ir vandens.
Laimei, levandos nėra labai gležni augalai. Vazoną statykite tiesiai saulėkaitoje, kur augalas galėtų gauti bent 8 valandas per dieną tiesioginių saulės spindulių ir saikingai laistykite. Tarp laistymų leiskite dirvai išdžiūti, bet nelaukite per ilgai, kad augalas nenuvystų. Levanda mėgsta šilumą – daugelis jos rūšių žiemos neišgyvena.
Levandas vazonuose auginti patogu todėl, kad taip jas galima perkelti iš vienos vietos į kitą, jei susidaro augalui nepalankios sąlygos. Kai temperatūra ima kristi, vazoną su levanda įneškite į namų vidų ir žiemai pastatykite prie lango, kur augalas gaus pakankamai saulės spindulių.