Vieni siūlo naudoti druską, kiti – audinių skalbiklį ir net kačių kraiką. Tačiau pasirodo, kad namuose auginant tinkamus kambarinius augalus galite pamiršti rasojančius langus, rašo mirror.co.uk.
„Facebook“ grupėje „Gardening UK“ paklausė, ar kambariniai augalai išties padeda kovoti su šia problema, ir sulaukė vieningo atsakymo.
Kokie augalai padeda rinkti drėgmę?
Viename komentare rašoma: „Kuokštiniai chlorofitai ir trijuostės sensevjeros patys geriausi. Juos labai lengva auginti. Auginu tris ar keturis ir namuose niekad nerasoja langai.“
Kitas komentatorius pastebėjo: „Mano svetainėje ir miegamajame pilna augalų ir ant langų niekad nesikaupia kondensatas, o kambariuose, kur nėra augalų, langai rasoja, tad manau, kad augalai išties padeda.“
Trečiasis pridūrė: „Miegamajame turiu kuokštinį chlorofitą. Jis turėtų padėti pagerinti oro kokybę. Visiškai jį pamirštu, jis sugeba išgyventi pats.
Ant spintos viršaus taip pat turiu trijuostę sensevjerą. Ją taip pat pamirštu palaistyti, vis dėlto, auga kuo puikiausiai, o namuose nepastebiu, kad rasotų langai.“
„Jay Scotts“ augalų ekspertai patvirtino, kad kuokštiniai chlorofitai ir trijuostės sansevjeros gali padėti sumažinti langų rasojimą ir apsaugoti nuo pelėsio.
„Jei ieškote augalų, kurie geriausiai sugertų drėgmę, bet nenorite išlaidauti, tai yra geriausias pasirinkimas“, – teigė jie.
Šiuos augalus geriausia laikyti tose namų vietose, kur ant langų kaupiasi daugiausiai kondensato – virtuvėse, vonios kambariuose, miegamuosiuose.
Trijuostė sansvjera yra puikus augalas nepatyrusiems augintojams. Nuo jų pakanka kartais nuvalyti dulkes, jie klesti šviesiose vietose, gali išgyventi su nedideliu kiekiu vandens. Be to, jie sugeria drėgmę.
Tuo tarpu kuokštiniai chlorofitai yra puikūs natūralūs drėgmės surinkėjai, kurie sugeria drėgmę iš oro, be to, juos lengva prižiūrėti, nes nėra lepūs, išgyvena ir šviesiose, ir tamsesnėse vietose.
Jacky Chou, augalų ekspertas, pridūrė: „Šie augalai prisitaiko prie įvairių šviesos ir temperatūros sąlygų, juos pakaks kartais palaistyti ir patręšti.
Jie ne tik padeda sugerti drėgmę, tvyrančią ore, bet ir valo orą ir šalina tokius teršalus kaip formaldehidas, ksilenas ir anglies monoksidas.“