Jei pievelė atrodo kaip minų laukas, vadinasi, tai ne vieno kurmio darbas. Kurmių pora apie gegužę atsiveda iki devynių jauniklių, kurie suauga greitai – per 2–3 mėnesius. Ieškodami maisto, jie traukia į šalia esančius sklypus, todėl išrausiamas plotas didėja.
Garsas, spąstai ir tinklai
Kurmius baidyti galima pasitelkus įvairias priemones: garsą, spąstus ar net tinklus. Vienas veiksmingiausių būdų visgi yra garsas, nes jis nekenkia pačiam gyvūnui. Kurmiai išsiskiria gana gera klausa, todėl nemalonūs garsai jiems sukelia diskomfortą.
Ultragarsiniai repelentai dažniausiai veikia iki 650 kv. m spinduliu ir skleidžia 300-1 000 Hz dažnio garsus. Tokie prietaisai visiškai nedaro poveikio žmonėms, naminiams gyvūnams, sliekams ir kitiems naudingiems vabzdžiams.
Šias priemones reikia tinkamai išdėlioti – geriausia tai daryti laikantis instrukcijos ir atsižvelgiant į sklype vyraujantį dirvožemį, kliūtis (šulinius, didelius akmenis ar tuščias ertmes), nes nuo to priklauso garso sklidimas. Išdėliokite repelentus visame sklype, nes baidomas kurmis iš vienos vietos persikels į kitą ir toliau darys žalą.
Kitas draugiškas būdas naudoti specialius tinklus nuo kurmių, kurie yra pagaminti iš specialaus atsparaus plastiko. Tik atidžiai klokite tinklą prie medžių, stulpų ar pastatų, kad neliktų vietų, kur kurmiai galėtų pralysti. Šis būdas ypač tinkamas norint turėti gražią veją, tik, žinoma, tinklą kloti reikia prieš vejos sėjimą.