Gegužės mėnesį, kai žemė jau įšyla, šie vabzdžiai pradeda savo poravimosi sezoną, kuris trunka iki pat birželio galo.
Šie kenkėjai pridaro didžiulių nuostolių sodininkams, nes jie nugraužia visus augalus, kurie pasitaiko jų kelyje. Todėl agronomė Laima Žilienė su naujienų portalo tv3.lt skaitytojais pasidalino būdais, kurie padės įveikti šią didžiulę problemą.
Atskleidė, kaip atsikratyti kurklių
Pasak agronomės, jos pačios išbandytas ir pats efektyviausias būdas yra vandens ir indų ploviklio mišinys. Reikia sumaišyti 10 litrų vandens ir 30 mililitrų indų ploviklio, o šį mišinį supilti į duobę savo sode ir ją užkasti – kurklių neliks nė kvapo.
Dar vienas būdas, kurio pati agronomė asmeniškai išbandžiusi nėra, tačiau kitų sodininkų praktika rodo, kad jis yra veiksmingas:
„Reikia sumalti kiaušinio lukštus ir sumaišyti kartu su aliejumi. Iš šios masės pagaminti nedidelius rutuliukus ir juos sudėlioti į urvus, kuriuose gyvena kurkliai.
Kenkėjai šiuos rutuliukus suėda ir leisgyviai išropoja į paviršių, o tada juos galima lengvai surinkti.“
Trečias būdas, kuris gali padėti kovoje su kurkliais, yra – mėšlas. Kadangi kurklių poravimasis prasideda gegužės mėnesį, šį būda galite išbandyti jau šio mėnesį pabaigoje.
Sklype reikia iškasti duobeles ir į jas prikrauti šviežio mėšlo. Po tuoktuvių patelės ten sulenda dėti kiaušinėlių. Po maždaug mėnesio, kurklius reikia iš tų duobelių surinkti ir sunaikinti.
Sunaikinti kurklius galite ir alkoholio pagalba. „Į keletą stiklinių ar plastikinių butelių įpilkite po 100 gramų alaus, o butelių kaklelius apriškite gabalėliu marlės. Juos įkaskite į žemę ir užberkite žemių sluoksniu.
Kurkliai užuodę alų pragrauš marlę ir sulįs į vidų, tačiau iš butelio jie jau nebeišlįs“, – tikina L. Žilienė.
Tam, kad aukščiau išvardintų būdų nereikėtų, agronomė pataria prieš sodinant augalus, gegužės mėnesį gerai išpurenti dirvą ir taip sugriauti kurklių urvus.