Skirtumas tarp kuprinės ir veršenikės
Ach, tie lietuviški pavadinimai... Kuprinė yra krepšys, nešamas ant kupros, tai yra nugaros. Veršenikė nieko bendro su kūno vietomis neturi. Tai krepšys su ilgu diržu, nešiojamas ant šono, tačiau senovėje jis buvo gaminamas iš karvės arba veršelių odos. Kartais jos viršutinis uždangalas buvo paliekamas su kailiu, kad būtų atsparus lietui ir sniegui. Tiesa, veršenikė visada buvo kvadratinė, tuo tarpu kuprinė priminė paprastą maišą.
Su laiku pastebėta, kad veršenikę galima nešioti ant nugaros. Tokias veršenikes nešiojo įvairių šalių kareiviai dar prieš du šimtmečius. Dabar veršenikės sumažėjo ir jas dažnai nešioja vyrai. Tai vyriškas rankinukas, kurs dažnai gaminamas ir iš natūralios karvės odos. Tuo tarpu kuprinės smarkiai evoliucionavo.
Kuprinės tikslas – kuo daugiau daiktų
Kodėl šiuolaikinės kuprinės yra kvadratinės? Viskas labai paprasta. Jų tikslas nešti kuo daugiau daiktų. Jei veršenikės buvo skirtos nešioti dokumentus ir įvairius brėžinius, tai kuprinėse telpa praktiškai viskas – rūbai, asmeninės higienos daiktai, dokumentai, nešiojami kompiuteriai, batai, sporto inventorius ir t.t.
Kuprines kuriantys aksesuarų gamintojai tiesiog neriasi iš kailio, kad šiuolaikiškos kuprinės būtų ne tik talpios, bet ir stilingos, o iš vidaus – funkcionalios. Didesnė talpa reikalauja stipresnių dirželių, kurie sunkią kuprinę ant nugaros laikytų tvirtai ir ergonomiškai, nešokinėtų vaikštant ar net bėgant.
Šiuolaikiškos kuprinės – labai saugios
Pastebėkite kuprinių stilių. Kareiviškos ir kelioninės kuprinės turi labai daug kišenėlių. Jose galima įsidėti raktus, pinigines, dokumentus, vaistus ir kitokias smulkmenas, kurių gali greitai prireikti. Aišku, viską galima susidėti į kuprinės vidų, tačiau prireikus gali tekti sugaišti nemažai laiko knaisiojantis kuprinėje ir ieškant kokios nors smulkmenos.
Miesto kuprinės atrodo kiek kitaip. Jos neturi daug išorinių kišenėlių. Tiesiog lygi dėžė ant nugaros ir tiek... Toks dizainas turi labai praktišką tikslą – apsaugoti nuo kišenvagių smulkius asmeninius daiktus. Kuprinės atsidaro tik iš nugaros pusės, dažnai išorinė pusė yra gaminama iš sutvirtintos, peiliams atsparios medžiagos, kad nebūtų paprasta jas prapjauti ir išimti viduje esantį turtą.
Kuprinė – ideali vieta asmeniniam manifestui iš nugaros
Jauni žmonės turi ką pasakyti apie save visiems aplinkiniams. Nieko nuostabaus, kad tokie aksesuarai, kaip kuprinės, yra išnaudojami saviraiškai. Ypač, kai kalba eina apie miesto kuprines, kurios iš išorės yra lygios ir pakankamai didelės. Kodėl gi neišnaudojus šios plokštumos pareiškimui apie savo pažiūras, priklausymą tam tikrai bendruomenei ar darbą tam tikroje įmonėje?
Taip kuprinės tapo viena iš geidžiamiausių verslo dovanų. Vos keletas minučių ir kuprinė gali suspindėti visiškai naujomis spalvomis ir prasmėmis. Šiuolaikinės tiesioginės spaudos technologijos leidžia bet kokį norimą piešinį uždėti ant tekstilės (deja, natūrali oda jau nebėra madinga dėl gyvūnų teisių apsaugos, o į ekoodą jaunimas žiūri ne itin palankiai). Tokiu būdu paprasta pilka kuprinė gali suspindėti vaivorykštės spalvomis, ant jos gali atsirasti internete rasti memai, atsirasti „kieti“ užrašai, jau nekalbant apie paprasčiausią įmonės logotipą.
Vaikštant mieste niekada nežinai, kas eina iš paskos, todėl kuprinė gali tapti puikia vieta išreikšti save ir parodyti, kad kiekvienas yra unikalus ir savitas.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!