• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kai kurios daugelio daromos klaidos kenkia sveikatai – vienas ekspertas sako, kad po tuštinimosi tualete nuleisti vandenį būtina uždarius klozeto dangtį, kitaip tai gali pakenkti sveikatai. Bet kodėl?

Kai kurios daugelio daromos klaidos kenkia sveikatai – vienas ekspertas sako, kad po tuštinimosi tualete nuleisti vandenį būtina uždarius klozeto dangtį, kitaip tai gali pakenkti sveikatai. Bet kodėl?

REKLAMA

Daugelį kasdienių dalykų darome nė nesusimąstydami, visiškai automatiškai. Tai ypač dažnai pasitaiko tais atvejais, kai organizmas mums neprimena, kad klystame, rašoma express.co.uk.

Tačiau yra daugelis kenksmingų dalykų, apie kuriuos net negalvojame. Pavyzdžiui, pasinaudojus tualetu, vandenį nuleisti būtina prieš tai uždarius klozeto dangtį.

Dangtį būtina uždaryta

Kodėl? „Jei vandenį nuleidžiate atvirame klozete, iš jo pasklinda mažyčiai vandens lašeliai su išmatų dalelėmis. Tai vadinama tualeto purslais“, – sako Adamas Leechas, „Showers Direct“ savininkas.

Jo teigimu, „šiose dalelėse yra labai kenksmingų bakterijų, kuriose gali būti šigeliozės, E.coli ir Clostridium difficile bakterijų – visos jos gali labai pakenkti sveikatai.“ Ekspertas paaiškino, kad šios kenksmingos bakterijos ant tualeto paviršių gali išlikti ir daugelį mėnesių.

REKLAMA
REKLAMA

Tai reiškia, kad net ir po dušo, kai jaučiatės švarūs, gali būti, kad renkate visas šias bakterijas ant dantų šepetėlio, muilo, rankšluosčių ir taip toliau. Laimei, tam galima užkirsti kelią. Visų pirma, tualete vandenį nuleisti reikia prieš tai nuleidus dangtį, o po to kruopščiai nusiplauti rankas.

REKLAMA

„Be to, pasinaudojus viešu tualetu, kur nėra klozeto dangčio, būtina iš tualeto kuo greičiau išeiti – kai tik nuleidžiate vandenį“, – pataria A. Leechas.

Kad būtų dar saugiau, patariama dantų šepetėlį laikyti uždaroje spintelėje. 

„Saugiau bus dantų šepetėlius laikyti spintelėje arba įsigyti dantų šepetėlio dangtelį“, – pataria taip pat ir Stephanie Taylor iš „StressNoMore“, – „Tokia nedidelė investicija jūsų burną apsaugos nuo bjaurių bakterijų.“

REKLAMA
REKLAMA

Bakterinio užkrato komplikacijos

Gastroenteritas – dažnas viduriavimą, pykinimą ir pilvo skausmą sukeliantis sutrikimas – dažniausiai prasideda dėl bakterinių infekcijų. Skaičiuojama, kad Didžiojoje Britanijoje jis kiekvienais metais pasireiškia vienam žmogui iš penkių.

„Gastroenteritas prasideda atsigėrus arba suvalgius maisto, kuriame yra bakterijų, virusų ar parazitų“, – įspėja „Bupa“, – „Juo taip pat galima užsikrėsti nuo šią infekciją turinčio žmogaus arba palietus daiktus ar paviršius, kuriuos lietė užsikrėtęs žmogus.“

Žinot ką pasakysiu ale išlepintiems ir dievobaimingiems? Norit gyventi sveikai ir be bacilų? Tada išvis negyvenkit, nes tai neįmanoma. O straipsnio rašytojui siūlyčiau į urvą užsikasti ir kakoti po savim, savos bakterijos nebaisios.
Žmonės apskritai šiais laikais labai jau išlepę: valgyti tik sveiką maistą, skiepytis nesvarbu ar reik ar nereik, tik biški sloga tuoj lekia į vaistinę, įsipjauna į pirštą alpsta, dabar jau ir tualeto dangtis.. Kaime atviri tualetai, neaišku kiek žmonės parsineša bacilų iš ten. Anksčiau tokių taisyklių nebuvo ir gėrėm gazirofkę iš vienos stiklinės, ir po purvus davėmės, ir kramtoškes žiaumojom. Sveiki buvom, o dabar.. tas blogai, anas blogai.
Jau visiškas nukvailėjimas.Kuo daugiau bandysite gyventi steriliai- tuo labiau sirgsite, nes neturėsite jokio atsparumo jokioms bakterijoms.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų