• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šį sekmadienį minimas pirmasis sekmadienis po šv. Velykų, kuris yra vadinamas Atvelykiu arba „Baltosiomis Velykomis“. Ši diena ypatinga tuo, kad jos metu prisimenamas Jėzaus Kristaus prisikėlimas ir reflektuojamas gailestingumas.

Šį sekmadienį minimas pirmasis sekmadienis po šv. Velykų, kuris yra vadinamas Atvelykiu arba „Baltosiomis Velykomis“. Ši diena ypatinga tuo, kad jos metu prisimenamas Jėzaus Kristaus prisikėlimas ir reflektuojamas gailestingumas.

REKLAMA

Apie šią dieną naujienų portalo tv3.lt skaitytojams sutiko papasakoti kunigas Ričardas Doveika. Jis atskleidė, ką Atvelykis reiškia krikščionių bendruomenei ir pasidalijo apie ką kiekvienas doras tikintysis šią dieną turėtų susimąstyti.

Atvelykio reikšmė

Pokalbio metu dvasininkas tikino, kad į Atvelykį galima žvelgti iš kelių kampų. Visų pirma, jis paminėjo Atvelykį kaip „Baltąsias Velykas“. Pasak jo, tai simbolizuoja baltą apdarą, kurį savaitę laiko vilkėdavo Velykų išvakarėse pakrikštyti suaugusieji.

„Velyknaktyje pakrikštyti suaugusieji krikščionys turėdavo per visą savaitę vilkėti baltą drabužį, o per antrąjį Velykų sekmadienį, Atvelykį, po šventųjų mišių apsirengdavo savo paprastais drabužiais ir pilnavertiškai įsiliedavo į krikščionių katalikų bendruomenės gyvenimą“, – aiškino kunigas.

Taip pat ši diena ypatinga tuo, kad jos metu visuomet yra skaitoma ypatinga Evangelijos ištrauka apie apaštalą Tomą, kuris patikėjo Kristaus prisikėlimu tik tuomet, kai palietė jo žaizdas.

Kunigas R. Doveika pasakojo, kad ši Evangelija yra svarbi, nes joje pasakojama apie tai, kad Kristus po prisikėlimo atėjo pas savo apaštalus, atidengė kojas, rankas. taip paliudydamas prisikėlimą.

„Evangelijoje sakoma, kad Tomas, prieš pasirodant Kristui, sako, kad netiki, iki kol savo pirštų nepridės prie jo žaizdų, kol pats nepamatys Jėzaus Kristaus.

REKLAMA
REKLAMA

Tad Antrąjį Velykų sekmadienį įvyksta pokalbis tarp Kristaus ir Tomo, kuris nulemia Tomo įtikėjimą. Jis prideda rankas prie Kristaus žaizdų ir pamato, kad prisikėlimas tikras.

Šis susidūrimas simbolizuoja dvi tikėjimo kartas – tuos, kurie tiesiogiai matė prisikėlimą, ir tuos, kurie priima tikėjimą per liudijimą. Antras Velykų sekmadienis yra apie liudijimą apie prisikėlusį Kristų“, – aiškino pašnekovas.

REKLAMA

Dar vienas aspektas, dėl kurio Atvelykis yra svarbi diena, – 2000 metų balandžio mėnesį šis sekmadienis popiežiaus Jono Pauliaus II buvo paskelbtas gailestingumo sekmadieniu.

R. Doveika pasakojo, kad dėl šios priežasties krikščionių bendruomenė šią dieną mini Dievo gailestingumą: „Šie momentai atsiskleidžia ir tampa Atvelykio sekmadienio ženklu.“

Ką šią dieną turėtų padaryti tikintieji?

Kunigo pasiteiravus, ką šią dieną turėtų padaryti tikintys krikščionys, jis pasakojo, kad, visų pirma, jie turėtų apsilankyti šventose mišiose. Anot jo, ši diena yra apie Dievą, buvimą su bendruomene, dalijimąsi tikėjimo džiaugsmu, prisikėlusiojo dvasios priėmimą į save.

REKLAMA
REKLAMA

„Taip pat į šventąsias mišias reikėtų nueiti tam, kad šiandienos situacijose, žemiškose patirtyse pagerbtumėme prisikėlusį Kristų“, – sakė jis.

Dar vienas akcentas, kurį uždėjo R. Doveika apie šią dieną, buvo tam tikrų temų apmąstymas. Pasak jo, šią dieną vertėtų gerai pagalvoti apie tai, ką išgyvena visa bažnyčios bendruomenė.

„Gailestingumo sekmadienis vyksta po šeštadienio, po popiežiaus Pranciškaus laidojimo apeigų, kai bažnyčia įeina į gedulo laiką. Tada Šventojo Petro bazilikoje bus aukojamos gedulingos mišios už popiežių Pranciškų. Tad tai įžengimas į apmąstymų laiką“, – sakė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pašnekovas pridėjo, kad ši patirtis liudija ir apie tai, kad kiekvienas doras tikintysis turėtų padėkoti už tikėjimo dovaną, už galimybę pažinti Kristų, pabuvimą su krikščionimis bei išpažinti Dievą savo gyvenime.

„Trečias momentas yra gailestingumo, nes kiekvienas turime savo aplinkoje gailestingumo reikalaujančių patirčių tada, kai mums reikia gailestingumo. Mes turime apsaugoti savo sąmoningo tikėjimo gyvenimą, o tuo pačiu tai ir išėjimas į santykį su kitu.

Ne visada krikščionis yra tas, kuris laikosi tradicijų ir papročių, o tas, kuris nepastumia kito žmogaus. Gailestingumo sekmadienis yra proga pamatyti, ką galiu padaryti, kad gyvenime nereiktų pastumti nė vieno žmogaus. Reikia pamąstyti, ar esame laisvi neturėti priešų, kai kiti gali pavydėti, apkalbėti, žeminti.

Šioje visuomenėje reiktų susimąstyti, ar galime neturėti priešų, ar galime kiekvienam, kuris spjauna į veidą, paduoti stiklinę vandens ir duoti pavalgyti. Gailestingumo sekmadienis yra brandos diena, kai dar kartą apmąstomas santykis su Dievu, atrandama galios ir jėgų būti Jėzaus mokiniu ir nesusitapatinti su blogiu“, – paaiškino ir baigė pokalbį R. Doveika.

REKLAMA
Šaunuolis Doveika, daugiau tokiu kunigų kurie nebijotų viešumo, kurie rodytusi medijose ir kalbėtų apie tikėjimą.
Šiandien reikia eiti į mitingą ir protestuoti prieš valdžios smauglių gauja ir jos mokesčius bei saugotis galimai planuojamų konservatorių provokacijų.Tai labai svarbu ir tikėjimu,ir materialiam gyvenimui.
apie seimos gyvenima turi komentuoti zmones sukure seimas susilauke vaiku ir isleide juos i pilnaverti gyvenima
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų