Vis dėlto, vykstant pasiplaukioti baidarėmis, būtina atminti kelis svarbius dalykus.
Ką svarbu žinoti prieš plaukiant baidarėmis?
Socialiniame tinkle „Facebook“ Aplinkos apsaugos departamentas priminė kelias taisykles poilsiautojams gamtoje, kurie ketina plaukti baidarėmis.
„Kaip atsakingai pramogauti vandenyje, plaukiojant baidarėmis?
Plaukiojimo priemonėmis, neturinčiomis vidaus degimo variklio, draudžiama plaukioti gamtiniuose rezervatuose ir ornitologiniuose draustiniuose esančiuose vandens telkiniuose.
Leidžiamas plaukimas nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1 d. žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais ornitologiniuose draustiniuose, kuriems išduoti leidimai naudoti žūklės plotą.
Populiarūs maršrutai Ūlos, Merkio, Žeimenos ar kitomis upėmis turi savo reikalavimus ir apribojimus, kuriais būtina pasidomėti prieš plaukiant.
Ūlos upės plaukimo sąlygos:
- Leidžiama plaukti gegužės 1 d.–rugsėjo 30 d.
- Galima plaukioti tik bemotorėmis valtimis, irklentėmis, baidarėmis ar kanojomis.
- Baidarėmis galima plaukti tik turint Ūlos upės vandens maršruto bilietą (Dzūkijos nacionalinio parko teritorijoje).
Kviečiame poilsiauti atsakingai ir plaukiojant rūpintis aplinka:
- Neardykite upės šlaitų.
- Nešiukšlinkite, nemeskite atliekų į vandenį. Prieš vandens pramogas pasirūpinkite šiukšlių maišais.
- Nenaudokite cheminių ploviklių ir kitų priemonių (šampūno, dantų pastos ir kt.) prie vandens telkinių, kad neužterštumėte vandens bei dirvožemio, nekenktumėte augalams ir gyvūnams, o taip pat nepadarytumėte neigiamos įtakos žmonių sveikatai.
Visus svarbiausius reikalavimus poilsiaujantiesiems gamtoje rasite mūsų parengtoje „Poilsiauk atsakingai“ atmintinėje – https://t.ly/poilsiauk-atsakingai“, – buvo rašoma įraše.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!