Bendras tyrimas – kartą per dvejus metus
Specialistės, paklaustos, kiek kartų per metus gyventojams priklauso nemokami kraujo tyrimai, nurodė, kad bendras kraujo tyrimas, numatytas Šeimos gydytojo medicinos normoje, profilaktiškai atliekamas vieną kartą per dvejus metus.
Tokiu pat dažnumu profilaktiškai gali būti atliekamas ir gliukozės kiekio kraujyje bei bendras šlapimo tyrimas pacientams iki 65 metų, o nuo 65 metų – vieną kartą per metus. Cholesterolio kiekio kraujyje nustatymo tyrimas suaugusiems pacientams profilaktiškai atliekamas vieną kartą per metus, vaikams – esant indikacijų.
Portalas tv3.lt primena rašęs, kokius tyrimus šeimos gydytojas gali paskirti nemokamai.
Ar gydytojas gali atvykti suleisti vaistų į namus?
Senjorai tai pat teiravosi, kaip yra, jei gydytojas paskiria leidžiamų vaistų – ar pacientas turi teisę prašyti, kad gydymo įstaigos personalas atvyktų jų suleisti į namus?
Nurodoma, kad tokia iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo apmokama paslauga priklauso tik pacientams, gaunantiems slaugos paslaugas namuose ar pacientams, kuriems nustatytas specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis ir senatvės pensijos amžiaus sulaukusiems prirašytiems gyventojams, kuriems nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis.
Šeimos gydytojui paskyrus, namuose pacientams gali būti atlikta pragulų priežiūra, lašelinė infuzija, paimtas kraujas. Į paslaugos kainą įskaičiuojama vienkartinių priemonių kaina (išskyrus vaistų ir infuzinių tirpalų kainą).