Krešėjimas yra normalus reiškinys, tačiau krešuliai gali būti pavojingi, kai jie netirpsta patys. Kai susiformuoja krešuliai, jie gali nukeliauti į kitas kūno dalis ir pakenkti.
Klivlando klinika teigia, kad bendrieji kraujo krešulio simptomai priklausys nuo to, kur jūsų kūne susidaro krešulys, rašo express.co.uk.
Gali sukelti skausmą, pykinimą ir vėmimą
Nors kai kurie žmonės gali nejausti jokių simptomų, kraujo krešuliai pilvo srityje gali sukelti skausmą arba pykinimą ir vėmimą. GVT simptomai gali būti kojos ar rankos patinimas, o „kartais tai atsitinka staiga“. Gali atsirasti skausmas ar jautrumas kojoje, o kartais skausmas juntamas tik stovint ar einant.
Kiti kraujo krešulio požymiai, atsirandantys kojos ar rankos srityje, yra tai, kad ji patinsta, skauda arba yra šiltesnė nei įprastai.
Klivlando klinika teigia, kad paraudusi arba pakitusi oda taip pat yra krešulio simptomas, kaip ir arti odos paviršiaus esančios venos, kurios gali būti didesnės nei įprastai.
NHS sako, kad turėtumėte kuo greičiau gauti medicininę pagalbą, jei manote, kad turite GVT.
Gali įstrigti plaučiuose
Sveikatos apsaugos įstaiga priduria: „GVT gali būti labai rimta, nes kraujo krešuliai venose gali atitrūkti, patekti į kraują ir įstrigti plaučiuose“.
Tai vadinama plaučių embolija (PE). PE gali kelti pavojų gyvybei ir būtinas skubus gydymas. Plaučių emboliją gali sukelti kraujo tėkmės trūkumas, dėl kurio pažeidžiamas plaučių audinys. Kraujyje sumažėja deguonies ir tai taip pat gali pakenkti kitiems kūno organams.
NHS sako: „Jei gydytojas mano, kad jums GVT, per 24 valandas turite būti nukreiptas į ligoninę ultragarsiniam skenavimui. Tyrimas parodo, ar kraujas vena teka normaliai.
„Stop the Clot“ priduria: „Pirmas ir svarbiausias dalykas, kurį galite padaryti, kad apsisaugotumėte nuo gyvybei pavojingo kraujo krešulio, yra sužinoti, ar jums gresia pavojus.
Jame teigiama, kad kai kurie dažniausiai pasitaikantys kraujo krešulių rizikos veiksniai yra hospitalizavimas, didelė operacija, nėštumas ir per ilgas sėdėjimas, ypač sukryžiavus kojas. Yra keletas veiksmų, kurių galite imtis norėdami sumažinti riziką.
Gerti daug vandens
Pavyzdžiui, NHS teigia, kad turėtumėte gerti daug vandens, kad išvengtumėte dehidratacijos, nes jei esate dehidratuotas, labiau tikėtina, kad susidarys krešulys.
Jei kurį laiką sėdite, stenkitės nesukryžiuoti kojų, nes tai gali užblokuoti kraujotaką, o jei negalite vaikščioti, mankštinkite blauzdas.
Pabandykite pakelti ir nuleisti kulnus, laikydami kojų pirštus ant grindų, tada pakelkite kojų pirštus, kulnus laikydami ant grindų, siūlo Mayo Clinic. Yra didesnė GVT tikimybė, jei:
esate vyresni nei 60;
turite antsvorio;
rūkote.