Atrodytų knarkimas nėra rimta bėda, bet gydytojas pasakoja, kad tie, kurie dėl jo kenčia kasdien, gali papasakoti, kaip sunku tampa keliauti, palaikyti sveikus santykius su antra puse, o galiausiai ir jaustis pailsėjus po neramaus miego, jei kiekvieną naktį žmogus stipriai knarkia.
„Tai yra didelė problema, yra ir viena priežasčių skyryboms. Kartais paklausiu, ar senai knarki, sako, knarkiu tai daug metų, bet kai buvo draugystė, partnerė turėjo didesnę toleranciją, kai aprimsta ta aistra ir atsiranda ramus gyvenimas, pradeda erzinti kiekviena smulkmena, gal ir pasidaro žmonės jautresni su amžiumi, tad knarkimas tikrai vargina, ir ne vieną porą“, – pasakoja D. Rauba.
Ligą jau galima įtarti, jei žmogus knarkia taip stipriai, kad girdima kitame kambaryje. Tas sutrikimas – miego apnėja, kai miego metu žmogus nustoja kvėpuoti ir trūkstant oro jis pradeda įkvėpti su garsu, kaip po dusinimo.
Gydytojas paaiškina, kad esant miego apnėjai knarkia beveik visi, bet ne kiekvienas knarkiantis turi miego apnėją.
Daugiau naudingų patarimų apie knarkimą ir kaip jį sumažinti, o gal ir visiškai jo atsikratyti, miego apnėjos gydymą ir ką naudinga žinoti apie nosies, ausies ir gerklės infekcijas kviečiame sužinoti tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“.
Kviečiame žiūrėti „Sveikatos DNR“ jau dabar! „Sveikatos DNR“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19 val. naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play. Laidą ketvirtadieniais 19 val. rasite TV3 televizijos YouTube kanale.