Renginių organizavimo ir koordinavimo srityje Gabrielė pasakoja besidarbuojanti apie septynerius metus. Pasidalinti savo ir kolegės Agnės Airošiūtės įžvalgomis apie artėjantį vestuvių sezoną sutikusi G. Venckūnaitė džiaugiasi, kad su klientais vis dažniau pavyksta rasti bendrą kalbą.
„Kabant apie įvairias tendencijas, išrasti dviratį – sunku. Metai iš metų tos tendencijos būna labai panašios, tačiau galima sakyti, kad šią vasarą galima tikėtis dominuojant ryškių, drąsių vestuvinių sprendimų, kurie drąsiai atvyksta į Lietuvą.
Mažesnė dalis mūsų jaunavedžių šiemet turės baltas, klasikines vestuves. Iš tiesų, didesnė dalis porų nebijo rinktis ryškesnių spalvų. Tačiau tai nereiškia, kad vestuvės bus ekstravagantiškos. Ne, paprasčiausiai spalvos vestuvėse vis labiau ateina į madą, tampa norma. Nebebijoma ir juodos spalvos, kuri kartais tampa net ir dominuojančia vestuvių dekoro spalva“, – pasakoja vestuvių planuotoja.
Ryškių spalvų į savo įvaizdį vis dažniau, anot pašnekovės, nebijo įtraukti ir nuotakos. Pavyzdžiui, pasirinkusios baltos spalvos suknelę, jos savo išvaizdą pagyvina ryškios spalvos bateliais, masyvia, ryškių spalvų puokšte ar kitais ryškiais aksesuarais. Išskirtinis dėmesys vis labiau skiriamas ir netradicinių sprendimų nuometui:
„Seniau nuotakos vis labiau bijodavo prie savo suknelės derinti pirštinaites. Pastebime, kad vis dažniau jos mielai renkasi skrybėlaites su tinkleliais ant veido, pirštines. Taip pat ir nuometai tampa vis įdomesni, išsiuvinėti.“
Nors Lietuvoje rasti švenčių organizavimo profesionalų, kurie specializuojasi vienokios ar kitokios temos šventės organizavime, pavyzdžiui, pagoniškų ar kitokių netradicinių formatų – apstu, tačiau Gabrielė pastebi, kad tai tik nedidelė niša. Jaunavedžiai yra linkę labiau rinktis tradicinį, nugludintą vestuvių variantą.
„Tradicinėmis vestuvėmis vadiname nebe tėvų laikų vestuves, o kokybiškas, gražias vestuves, kurios dažnai būna su vienos dienos nakvyne. Į šias vestuves įtraukiama pora tradicijų, tačiau visa kita labiau apipinta modernumu.
Modernios vestuvės atrodo kiek kitaip, dažniausiai tai būna miesto, festivalio gamtoje tipo vestuvės, netradiciniai formatai. Stengiamės, kad klientai nebesirinktų pirčių, kuriose kažkas šventė savo 18 gimimo dieną“, – juokauja paaiškindama vestuvių tendencijas pašnekovė.
Pramogų įvairovė
Vestuvių dieną neretai jaunavedžiai vis suka galvą, kaip nustebinti savo svečius ir sukurti ne tik sau ypatingos akimirkos įspūdį, tačiau ir kitiems. Kai kurie vakaro kulminacijai pasirenka fejerverkų, ugnies pasirodymus, o kiti negaili pinigų ir gyvą muziką atliekantiems muzikantams, kurie ne tik tampa smagia pramoga, tačiau ir priverčia svečius šėlti:
„Kartu su klientais visuomet stengiamės pasverti, kas atneš didesnę naudą – ar išleistas tūkstantis eurų fejerverkams, ar atlikėjai. Kalbamės, diskutuojame, nes dažnai jaunavedžiai atvyksta į konsultacijas apie tai net ir nepagalvoję. Užduodant teisingus klausimus išsiaiškiname, ar geriau norisi penkias minutes pažiūrėti į fejerverkus, ar geriau turėti atlikėją, kuris du kartus po pusvalandį padainuos.
Pastebime, kad vis dažniau jaunieji atsisako vidurnakčio kulminacijų, įvairių fejerverkų, ugnies šou, šampano piramidžių ar gintaro dulkių. Žinoma, daug kas priklauso nuo vestuvių tematikos. Pramogų yra įvairiausių, todėl darant vestuves reikia galvoti, rinktis pagal save.“
Vis dėlto, nors Gabrielė ir sako, kad išskirti populiariausias jaunavedžių pramogas šventės metu – sudėtinga, tačiau, kaip teigia ji pati, vis labiau populiarėja gyvas garsas.
„Anksčiau jaunieji to labai bijodavo, nes galvodavo, kad tokia pramoga yra labai brangi. Nebėra to požiūrio, o ir nebėra taip, kad groja vienas tas pats vyrukas su sintezatoriumi, kuris kartu ir dainuoja, ir tuo pačiu veda vestuves“, – nusišypso pridurdama vestuvių organizatorė.
Įdomu tai, kad jaunieji vis dažniau atsisako ir tradicinės fotosesijos. Vietoje to mieliau renkasi fotografus, kurie geba fiksuoti emocijas iš šalies.
„Į vestuves pasiima ir senus, ir juostinius aparatus, kurie padeda išgauti gražių, reportažinių nuotraukų efektą. Festivalio formato vestuvėse vis labiau populiarėja ne įprastos virtuvės nešamas maistas, o maisto vagonėliai, įvairūs tatuiruočių ir blizgučių kampeliai.
Daugumai klientų rekomenduojame turėti ir kokteilių barą, nes tai padeda išvengti nepageidaujamų butelių ant stalo. Populiariausia pramoga, kaip jau ir minėjau, yra gyvas garsas“, – dar kartą apibūdina populiarias vestuvių šventės pramogas pašnekovė.
Besiplečiantys vestuvių sezono rėmai
Šiemet vidutinių vestuvių, kuriose dalyvauja apie 40-50 žmonių, biudžetas siekia 20-25 tūkstančius eurų. Plačiau apie sumas, kurias tenka išleisti organizuojant vestuves, galite perskaityti čia.
Praėjusiais metais tokios pat vestuvės būtų kainavusios ir keliais tūkstančiais eurų mažiau, apie 18-23 tūkst. eurų. Pasiteiravus Gabrielės, kokios paslaugos labiausiai brango vestuvių organizavimo sektoriuje, pašnekovė teigia, kad iš žaliavų pusės kone dvigubai pakilo maisto kainos, didėjo ir gėrimams bei gėlėms skirtos išlaidos:
„Visgi, augo visų paslaugų tiekėjų kaina, kadangi kiekvienam augo ir mokesčiai, ir buitinės išlaidos, pragyvenimo kaštai, maistas.
Kainas turime kelti ne tam, kad daugiau uždirbtume, o tam, kad galėtume gyventi tokiame pačiame lygyje, kaip ir seniau. Tad būtent dėl to kiek pakilo ir vedėjų, ir fotografų įkainiai. Kainų šoktelėjimas labiausiai jautėsi po pandemijos, karantinų ir prasidėjusio karo.“
Šiemet plečiasi ne tik paslaugų kainos, tačiau ir vestuvinis sezonas. Jeigu anksčiau šį sezoną vestuvių planuotojai įvardindavo nuo birželio iki rugpjūčio mėnesio, pastaraisiais metais galima sakyti, kad jis prasideda jau ir gegužę.
„Panašu, kad lietuviai myli vasarą ir nėra linkę atsisakyti šio sezono. Tie, kas linkę savo šventę daryti kitais sezonais, dažniau renkasi mažesnio dydžio vestuves. Akivaizdu, kad jos kur kas kuklesnės būna žiemos periodu“, – pasakoja pašnekovė.
Paklausta, ar dar galima suspėti šį sezoną įšokti į vestuvių planavimo traukinį ir šventę atšvęsti dar šią vasarą, G. Venckūnaitė žvelgia racionaliai:
„Kalbant apie populiarias datas, vasaros savaitgalius ir norint gauti populiarius tiekėjus, manyčiau, kad nebe. Likus dviem mėnesiams iki gegužės yra labiau tikėtina, kad šventę suorganizuoti pavyks gegužę nei liepą ar rugpjūtį, kurie yra pagrindiniai vestuvių mėnesiai. Aišku, viskas įmanoma, tačiau, manau, kad jauniesiems būtų kur kas sudėtingiau.“
Pabaigai švenčių organizavimo įmonės „Ant sparnų“ vestuvių planuotoja priduria, kad norma tapo tuoktis nebe penktadienį, šeštadienį ar sekmadienį, o ir kitomis savaitės dienomis.
„Jaunieji dabar mielai tuokiasi ir antradienį, ir ketvirtadienį, kelia vestuves su nakvyne darbo dienomis, tad viskas yra suderinama, įmanoma“, – nusišypso.