• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kauno klinikose pirmą kartą Lietuvoje atlikta unikali arterijų litotripsijos procedūra. Ši inovatyvi procedūra suteikia galimybę minimaliai invaziniu būdu padidinti arterijų elastingumą ir sunaikinti jose esančias kalcio sankaupas, trukdančias kraujagyslių sienelėse implantuoti stentus.

Kauno klinikose pirmą kartą Lietuvoje atlikta unikali arterijų litotripsijos procedūra. Ši inovatyvi procedūra suteikia galimybę minimaliai invaziniu būdu padidinti arterijų elastingumą ir sunaikinti jose esančias kalcio sankaupas, trukdančias kraujagyslių sienelėse implantuoti stentus.

REKLAMA

Iki šiol kalcio sankaupos kraujagyslėse buvo šalinamos operacijos metu, kai atliekamas atviras pjūvis. Tikimasi, kad arterijų litotripsijos procedūra padės sumažinti galimų komplikacijų riziką, kurios gali atsirasti po operacijų, atliekant atvirą pjūvį, ir palengvins pooperacinį gijimo laikotarpį.

Serga išemine širdies liga su priekinės tarpskilvelinės arterijos ateroskleroze

Pirmasis Kauno klinikų pacientas, kuriam atlikta naujoji procedūra, serga išemine širdies liga su priekinės tarpskilvelinės arterijos ateroskleroze. Pasak Kauno klinikų Kardiologijos klinikos Intervencinės kardiologijos skyriaus vadovo prof. dr. Ramūno Uniko, šios kraujagyslės sienelėse buvo susidariusios didelės kalcio sankaupos.

„Kraujagyslėse esančios kalcio sankaupos sumažina jų elastingumą ir trukdo įvesti stentus ar atlikti kitas procedūras, reikalingas širdies vainikinių arterijų ar kitų arterijų aterosklerozei gydyti, – pranešime spaudai aiškina prof. dr. R. Unikas. – Iki šiol kalcio sankaupos buvo šalinamos tik operacijų metu, tačiau arterijų litotripsijos procedūra suteikia galimybę jas sumažinti ar pašalinti išvengiant chirurginių procedūrų.“

REKLAMA
REKLAMA

Prof. dr. R. Uniko teigimu, kalcio sankaupos arterijose susidaro dėl aterosklerozės. „Patikimų duomenų, kodėl vieniems pacientams kalcis kaupiasi aterosklerozės plokštelėse, o kitiems jis kaupiasi mažiau arba beveik nesikaupia, nėra. Tačiau dėl didelių kalcio sankaupų arterijos tampa labai kietos, neelastingos, todėl sutrinka įvairių organų kraujotaka. Tokiose arterijose atlikti stentų implantavimo ar kitų gydomųjų procedūrų per kateterius kartais būna tiesiog neįmanoma“, – teigia jis.

REKLAMA

Išardomos naudojant garso bangas

Litotripsijos procedūros metu kalcio sankaupos išardomos naudojant garso (akustines) bangas, kurios iki kraujagyslės sienelės perduodamos specialiai į arteriją įvesto kateterio su balionėliu pagalba.

„Šios garso bangos suskaldo kalcio sankaupas arterijos sienelėse, todėl joje tampa įmanoma implantuoti stentus ar atlikti kitas procedūras, kurių nebūtų įmanoma atlikti dėl labai kietų kalcio sankaupų“, – apie procedūros unikalumą pasakoja profesorius.

REKLAMA
REKLAMA

Kiekvienais metais Kauno klinikose atliekama daugiau nei 100 aortos vožtuvų implantavimo per kateterius procedūrų, kurios reikalingos pacientams, sergantiems aortos vožtuvo stenoze (susiaurėjimu).

„Aortos vožtuvo implantavimo metu vožtuvas turi būti prastumtas pro dubens arterijas, kurios turi būti bent 6 mm storio, tačiau dažnai šios arterijos būna labai susiaurėjusios dėl didelių kalcio sankaupų, todėl atlikti implantacijos praktiškai neįmanoma, – sako skyriaus vadovas. – Džiaugiamės, kad naujoji procedūra padės gydytojams lengviau pašalinti šias sankaupas, procedūras atlikti greičiau, o pacientams išvengti sunkaus pooperacinio gijimo laikotarpio.“

Kol kas Kauno klinikose atlikta viena vainikinių širdies arterijų litotripsijos procedūra. Apie šios procedūros poreikį sprendžia gydytojas kardiologas, atliekantis vožtuvo implantavimo procedūrą.  Planuojama, kad per metus Kauno klinikose bus atliekama apie 100-150 tokių procedūrų.

Gera girdėti , kad atsiranda naujovių šioje srityje , o didžiai gerbiamas profesorius Unikas, tai žmogus iš didžiosios raidės ! Teko ir man, ir mano vyrui pas Jį lankytis , tai malonus žmogus , kuris gali ir padrąsinti ir pajuokauti !
Klinikose itin geri chirurgai išmanantys savo darbą, ypač T.Vanagas Vidaus organų chirurgas, tik šių chirurgų pagalba sugebėjau išgyventi, ir gyventi vėl normalų gyvenimą, taip pat buvo atliktos itin sudėtingos operacijos ( iš viso 4 per 2mėn) kurios irgi pirmos Lietuvoje būtent tokia situacija, o gal net ir ne tik Lietuvoje, nes tai visiškas defektas nuo gimimo kuris vystėsi ir pasidarė taip, kad net chirurgai negalėjo patikėt kad pajaučiau tik paskutiniais mėnesiais skausmus, ir atliktos itin sudėtingos operacijos. Labai smagu, kad yra tokių chirurgų kurie pasiryžta su visa komanda surasti sprendimą , kaip žmogui pavyktų ir toliau gyventi pilnavertį gyvenimą ir juo mėgautis be pasekmių. Tokius chirurgus itin reikia skatinti ir laikyti Lietuvoje.
@Dovaldas Aišku čia kita situacija, ne tas kas parašyta straipsnyje. Bet kalba eina apie chirurgus, kad daug gyvybių išsaugo tik jų dėka, aišku būna ir kritinių situacijų , dėl kurių nepavyksta išsaugoti.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų