Teigiama, kad privačioje karalienės kolekcijoje yra daugiau nei 300 vienetų papuošalų. Karališkasis ekspertas mano, kad karalienė Elžbieta II greičiausiai bus palaidota tik su dviem iš jų.
Šiuo metu rikiuojasi minios gedinčiųjų prie Bakingamo rūmų, norinčių paskutinį kartą pagerbti karalienę Elžbietą II. Čia karalienės karstas bus laikomas iki pirmadienio laidotuvių.
Karalienės karstą ketinama papuošti milijonų svarų vertės deimantais ir kitais karališkajai šeimai priklausančiais brangakmeniais. Tačiau papuošalų, su kuriais ji turėtų būti palaidota, vertė greičiausiai bus kur kas kuklesnė.
Natūralių deimantų tarybos komunikacijos vadovė Lisa Levinson mano, kad karste karalienė bus palaidota tik su porą papuošalų.
„Jos Didenybė yra neįtikėtinai nuolanki moteris, kuri vargu ar bus apsirengusi brangakmeniais. Manau, kad ji bus laidojama su vestuvine Velso aukso juosta ir perlų auskarais“, – sakė ji „Metro“.
Ponia L. Levinson pridūrė, kad tikėtina, jog karalienės sužadėtuvių žiedas, kurį princas Philipas gavo iš savo motinos, Battenbergo princesės Alisos, bus paliktas princesei Anne, vienintelei karalienės dukrai.
„Princas Philipas glaudžiai dalyvavo procese kuriant Elžbietos sužadėtuvių žiedą, kuris yra nukaltas iš platinos ir turi vienuolika natūralių deimantų – trijų karatų apvalų pasjanso deimantą ir penkis mažesnius akmenukus iš abiejų pusių.
Jos Didenybės gyvenimas buvo glaudžiai susijęs su karališkosios šeimos palikimu Jungtinėje Karalystėje ir Sandraugos valstybėje. Karalienės brangenybės sudaro didelę dalį šio palikimo“, – sakė ji.
Brangakmenių palikimas
Praėjusį ketvirtadienį visą pasaulį sukaustė žinia apie 96-erių britų monarchės mirtį. Teigiama, kad per savo gyvenimą karalienė sukaupė privačią juvelyrinių dirbinių kolekciją, kurią sudaro 98 sagės, 46 karoliai, 34 poros auskarų, 15 žiedų, 14 laikrodžių ir penki pakabukai.
Atvykus atsisveikinti su karaliene, keturias dienas bus galima ne tik pagerbti velionę, tačiau tuo pačiu pamatyti ir eksponuojamus kelias iškilmingas brangenybes, rašoma mirror.co.uk.
Ant karalienės karsto yra uždengta karališkojo standarto vėliava, taip pat nešama imperatoriškosios valstijos karūna. Pranešama, kad karūna, kurią puošia maždaug 3 tūkstančiai brangakmenių, sveria apie tris kilogramus. Karalienė Elžbieta II šią karūną dėvėjo tik iškilmingomis progomis.
1937 m. pagamintoje karūnoje yra „Cullinan II“ deimanto, kitaip žinomo kaip „antroji didžioji Afrikos žvaigždė“, pjūvis. Tarp kitų brangakmenių karūnoje yra Šv. Edvardo safyras, seniausias kolekcijos brangakmenis.
Taip pat laidotuvių metu bus eksponuojamas ir Valdovo rutulys bei skeptras, kurie simbolizuoja dieviškąją valdovų teisę. Šiame rutulyje yra didžiausias perlas, padarytas iš „Cullinan II“ deimanto.