Todėl paukščius galima globoti. Bet kartą pradėjus, tai reikia daryti tol, kol pagerės oro sąlygos – atšils ir nebeliks sniego.
Prie namų besilankantys paukščiai gali būti lesinami sėklomis, smulkintomis kruopomis, smulkintais riešutais, nesūdytais lašiniais, uogomis (šaltekšnių, šermukšnių, gudobelių), obuoliais, kriaušėmis ir panašiais mūsų platumose natūraliai augančiais vaisiais, tačiau nelesinami citrusiniais, egzotiniais vaisiais, rašoma socialinio tinklo „Facebook“ Kuršių nerijos nacionalinio parko puslapyje.
Ką svarbu žinoti, lesinant paukščius?
Vandens paukščiams, likusiems žiemą, nepalankias aplinkos sąlygas (užšalusias marias, kurios paslepia natūralų maistą esantį vandenyje) padėsite ištverti naudodami grūdus, kurie yra tinkamiausias lesalas.
Nuolatos lesinant balta duona, sutrinka vandens paukščių virškinimo sistemos veikla, jie ima viduriuoti dėl to praranda skysčius, kurių gauti gali tik iš sniego, kuris šaldo vidaus organus. Taip galima pakenkti globojamiems vandens paukščiams – antims ir gulbėms.
Lesale negali būti pridėtinės druskos, cukraus, konservantų, kitų maisto priedų – nelesinkite paukščių tamsia, rugine duona, saldumynais, sūdytais mėsos gaminiais ir pan.
Lesyklą įrengti rekomenduojama plėšrūnams (plėšriesiems paukščiams, pvz., paukštvanagiams, naminėms ir sulaukėjusioms katėms) sunkiai pasiekiamose ar nepatogiose vietose, tam, kad esant reikalui, paukščiukai galėtų pasislėpti.