„Darau tai, nes noriu paklausti italų, ar jie patenkinti darbu, kurį dirbame Italijoj, ir tuo darbu, kurį dirbame Europoje“, – paskelbusi apie savo kandidatavimą partijos suvažiavime Peskaros mieste kalbėjo G. Meloni.
Jos partija „Italijos broliai“, turinti neofašistinių šaknų, 2022 m. Italijoje vykusiuose rinkimuose užėmė pirmąją vietą su 26 proc. balsų. Panašius rezultatus atskleidžia ir prieš birželio 6–9 d. vyksiančius EP rinkimus rengiamos apklausos.
G. Meloni tapus partijos kandidatų sąrašo lydere, „Italijos broliai“ galėtų pasinaudoti savo nacionaliniu populiarumu ES lygmeniu. Tačiau Europos Sąjungos (ES) taisyklėse numatyta, kad ministro postą užimantis laimėtojas turi nedelsdamas atsistatydinti iš ES įstatymų leidžiamosios valdžios institucijos.
„Norime padaryti Europoje lygiai tą patį, ką 2022 m. rugsėjo 25 d. padarėme Italijoje – suburti daugumą, kuri sutelktų dešiniųjų jėgas ir pagaliau pasiųstų kairiuosius į opoziciją net ir Europoje!“ – kalbėjo G. Meloni.
Pagal ES teisės aktus, „naujai išrinktų Europos Parlamento narių įgaliojimai yra tikrinami siekiant įsitikinti, ar jie neužima pareigų, nesuderinamų su Europos Parlamento nario veikla“, įskaitant vyriausybės ministro pareigas.
Šia strategija naudotasi ir anksčiau – pastarąjį kartą 2019 m. Italijoje. Tuomet šį manevrą taikė G. Meloni pavaduotojas Matteo Salvinis, vadovaujantis kraštutinių dešiniųjų partijai „Lega“.