Per daugelį metų telefone susikaupia daugybė įvairių programėlių, kai kurios jų reikalingos kasdien, kitos galbūt visai nenaudojamos ir net pamirštos.
Ekspertai atskleidė trijų tipų programėles, kurias vertėtų ištrinti, nes jos ne tik lėtina telefono darbą, bet ir be reikalo užima vietą telefone.
Alternatyvos telefone integruotoms programėlėms
Nuo 2008 m., kai atsirado „Android“, įveiktas nemenkas kelias. Anuomet reikėdavo atsisiųsti visas pagalbines programėles, nes šios funkcijos nebuvo integruotos į įrenginį – nebuvo žibintuvėlio, QR kodų skenavimo funkcijos, ekrano įrašymo programos ir t. t., rašo makeuseof.com.
Laimei, dabar situacija jau pasikeitusi į gerąją pusę. Kartais vis dar gali tekti parsisiųsti keletą pagalbinių naudingų programų, tačiau to prireikia vis rečiau. Telefone jau tikrai yra pagrindinės reikiamos programėlės, tad siųstis jų nebereikia, o jei parsisiuntėte, galite ištrinti.
Pasenusios produktyvumo programėlės
Gali būti, kad jūsų telefone, panašiai kaip ir aukščiau minėtu atveju su pagalbinėmis programėlėmis, yra keletas pasenusių produktyvumo programėlių.
Jei jų turite, turėtumėte jas ištrinti ir įsidiegti „Google Workspace“ programėles, tokias kaip „Gmail“, „Google Keep“, „Docs“, „Sheets“, „Slides“, „Meet“, „Calendar“ ir kt.
„Google“ siūlo visas reikalingiausias produktyvumo programėles, tad nebereikia ieškoti jokių kitų programėlių. O dabar, „Google Workspace“ į savo programėles integravus generatyvinį dirbtinį intelektą, jos kaip niekada naudingos.
Dauguma „Google Workspace“ programėlių jau yra iš anksto įdiegtos visuose „Android“ telefonuose, todėl nėra tikslo siųstis trečiųjų šalių kūrėjų sukurtų programėlių – viską jau turite po ranka.
Programėlės, atliekančios tą pačią funkciją
Neretai žmonės savo telefonuose turi daugiau nei vieną tą pačią funkciją atliekančią programėlę. Dažnai tai yra interneto naršyklės, užrašams skirtos programėlės, duomenų atsarginių kopijų kūrimo programėlės, bendravimo platformos.
Kai kuriais atvejais dvi to paties pobūdžio programėlės tarnauja skirtingomis funkcijomis – tokiu atveju naudinga turėti jas abi. Tačiau jei viena iš programėlių yra akivaizdžiai geresnė ir ją naudojate daug dažniau, su kita vertėtų atsisveikinti ir ją ištrinti.
Pavyzdžiui, jei naudojate „Galaxy“ telefonus, jums pateikiamos dvi opcijos – „Samsung Internet“ ir „Google Chrome“ naršyklės. Pašalinkite tą, kuri jums atrodo mažiau naudinga ir ja nesinaudojate.