Pora nusprendė pagyventi Alytuje, nes Vaidos draugas pasirašė sutartį ligoninėje, kurioje turėjo dirbti tam tikrą laiką: „Buvo galima rinktis gyventi viešbutyje, kurį apmoka, arba nuomotis butą. Norėjome gyventi dviese, kadangi aš dirbu nuotoliniu būdu ir taip pat pagalvojom, kad galbūt pasibaigus kontraktui, bus pasiūlyta darbo vieta, tad nutarėme ieškotis buto.
Alytuje tikrai nebuvo didelio pasirinkimo, tai tiesiog pabandėme susirasti tvarkingą, jaukų būtą.“
Pirmą kartą šia istorija buvo pasidalinta grupėje „Nepatikimi asmenys“ socialiniame tinkle „Facebook“, kuri yra subūrusi daugiau nei 56 tūkst. narių. Jos įkūrėjas Dainius Dainauskas sako, kad pradėti šią veiklą paskatino kilni mintis: ši erdvė skirta padėti silpnesniems.
Šeimininkas būdavo malonus
Pašnekovė prisimena, kad šeimininkas būdavo labai malonus, paslaugus ir aktyvus žmogus.
„Galbūt todėl taip ir nustebome, nes jis visada bendraudavo maloniai. Jam yra virš 70 metų ir jis vis dar dirba, labai daug keliauja. Rodydavo mums nuotraukas, kur keliaus, kur bus išvykęs. Nesakau, kad jis to nedarydavo, bet kai dabar pagalvoju, tai jis dažnai dangstydavosi tuo savo aktyvumu, pavyzdžiui, vėluodavo mums atsiųsti sąskaitas, daugybės sąskaitų esame negavę iki liepos mėnesio“, – apie keistą vyro elgesį pasakoja mergina.
Mergina sako, kad dabar šeimininkas atrodo įtartinas, o ir buto nuomą pasirašė ne su juo, bet su jo verslo įmone: „Jis vaidino labai užimtą verslininką ir mums sakydavo, kad sąskaitų vėlavimas ne mūsų bėda, kad sąskaitas atsiųs, viskas gerai, nėra jokių problemų.
Bet tas sąskaitas mes vis tiek sumokėdavome, nes ateidavo sąskaitos paštu, tad tai ką gaudavome, viską sumokėdavome. Patys skambinome į vandens tinklus ir prašėm visų išklotinių, draugas rado pasimetusių sąskaitų iki 100eur ir jas apmokėjo. Tad nėra taip, kaip rašo buto šeimininkas, kad mokesčiai yra nemokėti keturis mėnesius.“
Išsikraustė geranoriškai
Pasak Vaidos, pora iš buto išsikraustė geranoriškai, apsitarę su šeimininku. Mergina sako, kad didžiausią juoką kelia tai, ką buto šeimininkas parašė laiške: „Parašė, kad atvykus namus rado tvarkingus. Tai, žinoma, kad namus sutvarkiau, jis matė, kaip nešėm dėžes, raktus atidavėm jam tiesiai į rankas. Viską sutarėm gražiuoju, šeimininkas sakė, jog supranta, kad sutartis baigėsi, kad esam ne vietiniai.“
Buto šeimininkas oficialiai iš sąskaitų išskaičiavo depozitą ir Vaida sako, kad jai tai atrodo labai keista, nes sunku suprasti, kodėl šeimininkas nepaprašė kompensacijos, jeigu viskas buvo taip blogai.
„Jis oficialiai mums iš sąskaitų išskaičiavo depozitą, tai buvo tikrai keista, kodėl jis atiduoda mums depozitą, jeigu sutartyje rašoma, kad anksčiau nutraukus sutartį galima prašyti 500 eurų kompensacijos. Tai kodėl jis jos nepaprašė iškart? Kodėl praėjus mėnesiui gauname grasinantį laišką, kuriame rašo, jog turime sumokėti baudą ir keturių mėnesių mokesčius?“, – neslepia nuostabos Vaida.
Gautas grasinantis laiškas
Gautame laiške, registruotame Vaidos draugui, buvo parašyta: „Per protingas 10 dienų turite sumokėti mokesčius ir 900 eurų.“ Vaida sako, kad sunku suprasti, iš kur šeimininkas susigalvojo įvairias sumas.
„Ten tiesiog vienas puslapis, kuriame įvardintos sumos, bet nėra jokių sąskaitų faktūrų. Mes buvome šoke. Išvažiuojant jis mums pasakė, kad jeigu dar liko kas nors nesumokėta, jis mums atsiųs sąskaitą. Tai mes jokių sąskaitų negavom, tik laišką, kuriame iš nežinia kur surašytos išgalvotos sumos.
Tada jau mes skambinom advokatei, klausėme, ką daryti. Mums patarė tiesiog atrašyti į jo laišką oficialiai, elektroniniu paštu, įvardyti, kokios buvo visos sąlygos, paprašyti sąskaitų faktūrų“, – sako mergina.
Procesas vis dar tęsiasi
Vaida sako, kad nėra tikra ar prieš juos kas nors butą nuomojosi, kadangi šeimininkas pasakojo, jog remontavo jį sau. Tačiau keisčiausia, kad nors pora ir išsikraustė gegužę, iki liepos vis dar gavo sąskaitas, nors net ir pats šeimininkas jau buvo parašęs, kad ten pora nebegyvena:
„Vadinasi, kad bute kažkas gyvena, nes iš kur mes gauname vandens ir elektros sąskaitas?“
Pašnekovė sako, kad kai gavo laišką, bandė vyrui prisiskambinti, tačiau pastarasis nekėlė ir neperskambino.
„Laiške yra sakinys, kad jis atvyko gegužės 17-ąją dieną, nes jam paskambino iš vandens tinklų ir pasakė, kad reikia pakeisti skaitliuką. Jis sako, kad raktus tariamai rado pašto dėžutėje ir taip įėjęs pamatė tuščią butą, o mus pabėgusius. Čia yra visiška fantazija, nes jis negalėtų pas mus atvykti nepaskambinęs, nes žino, kad mes tikrai ne visada būname namie.
Jis žinojo, kad mano draugas yra gydytojas, kuris dirba parom ir visada gali būti taip, kad tą parą mūsų namuose tiesiog nėra. Tai yra tiesiog neįtikėtina“, – negali patikėti šeimininko elgesiu Vaida.
Mergina sako, kad tokią situaciją advokatė įvardino kaip norą pasipinigauti: „Iš pradžių mus advokatė ramino, sakė, kad čia tikriausiai senukas nori mus kažkaip paspausti, išgąsdinti, kad mes tiesiog sumokėtume ir viskas.
Bet jis eina toliau. Draugas skambino į teismą, kuris pasakė, kad mums turi ateiti registruotas laiškas su kvietimu į teismą, nes šeimininkas padavė ieškinį. Tai mes dabar kaip ir ruošiamės, kalbamės su advokatais, laukiame teismo.“
Po visu teismu paskelbkit soc.tinkluos koks jis sukcius, kad kiti neuzkibtu ant jo aferu kabliuko, o jums sekmes !!!