Nuo koronaviruso pandemijos pradžios praėjo daugiau nei metai, ir daugelis žmonių beveik visą laiką leidžia namuose. Todėl ir išėjimas pasivaikščioti į parką tapo didele pramoga – žinoma, nebent sergate šienlige.
Medikai įspėja, kad po metus trunkančio karantino šienligės simptomai šįmet gal būti daug stipresni ją jau turintiems, o niekada šienlige nesirgusiems gali pirmą kartą atsirasti alergijos simptomų. Sezoninės alergijos, tokios, kaip šienligė, dažniausiai vargina nuo kovo mėnesio iki rugsėjo pabaigos – todėl jei žinote, kad jums taip gali būti, nepamirškite antihistaminų.
Dr. Chrisas Rutkowskis, „The Harley Street Clinic“ alergijų konsultantas, paaiškino: „Šienligė (alerginis rinitas) yra viena dažniausiai sutinkamų alergijos formų – pavyzdžiui, ja serga 13 milijonų britų. Šienligė prasideda ankstyvą pavasarį, jei alergija pasireiškia medžių žiedadulkėms (nuo vasario iki gegužės mėnesio) arba vasarą, žolė žiedadulkėms alergiškiems pacientams. Tačiau šienligė gali išlikti visus metus, jei esate alergiški ir namų dulkėms ar naminiams gyvūnams.“
Faktas, kad dabar daugiausiai laiko praleidžiame namuose, reiškia, kad per pastaruosius 12 mėnesių ne taip gausiai susidūrėme su žiedadulkėmis. Dėl to mūsų organizmui gali kilti šokas, kai vėl pradėsime daug eiti į lauką, rašoma dailystar.co.uk.
Dr. Chung Tang, privatus šeimos gydytojas iš „Pall Mall Medical“ sakė: „Šienligė pasireiškia tuomet, kai pacientas yra alergiškas žiedadulkėms. Žiedadulkių ore yra visus metus, bet šiltuoju metų laiku jų yra daug daugiau, todėl jis ir vadinamas „šienligės sezonu“.“
Gydytojas pridūrė, jog kadangi žiedadulkės yra alergenas, kuo daugiau su juo susiduriame, tuo stipresnį imunitetą jam išvystome. Taigi, karantino metu imunitetas žiedadulkėms labai sumažėjo.
Kai kurie šienligės simptomai sutampa ir su koronaviruso simptomais, todėl jei jaučiatės nekaip, būkite labai atsargūs. Antihistaminus ir purškiklius į nosį ramiai galima naudoti ir pandemijos metu.
Dr. Ch. Tangas sakė: „Nors nuo šienligės vaistų nėra, simptomus galima valdyti įvairiais būdais. Jei daugiau laiko praleisite namuose, organizmas susidurs su mažesniu alergenų kiekiu, todėl simptomai natūraliai bus švelnesni. Tačiau jei šiltuoju metų laiku norite mėgautis buvimu gamtoje, stenkitės nesisėsti tiesiai ant žolės ar arti gausios augmenijos, gėlių – tokiose vietose žiedadulkių būna daugiausia.“