Iškilo pūslelė ant lūpos: ko griebtis?

Žmogus, kuriam niekada neteko patirti lūpų pūslelinės, yra retenybė. Ši neganda, atrodo, užpuola iš pasalų. Deja, tai ne tik skausmas ir nemalonūs pojūčiai – neretai ši infekcija sukelia ir diskomforto jausmą dėl išvaizdos mažiausiai kelioms dienoms.

Remiantis statistika, lūpų pūslelinė kartkartėmis užpuola kas trečią mūsų planetos gyventoją. Dažnai net neįtariame, kad šį virusą turime: Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, 95 proc. žmonių yra šio viruso nešiotojai. Pūslelinės virusas tūno jų organizme ir kantriai laukia savo valandos – nusilpus imunitetui, užpuolus stresui ar pervargus, jis gali prasiveržti į paviršių.

Kas sukelia?

Kaip jau minėta, šis virusas beveik kiekvieno žmogaus organizme gali tūnoti metų metus nepasireikšdamas jokiais simptomais, bet vos nusilpus imuninei sistemai (to priežastimi gali tapti peršalimas, stresas, antibiotikai, alinantis darbas, nesveikas gyvenimo būdas, infekcijos, alkoholis, nėštumas) ima ir pasirodo lūpų pūslelinės pavidalu. Ant lūpos susiformuoja pūslelės, kurios vėliau pratrūksta ir išskiria skystį, kuriame yra viruso sukėlėjų. Po kelių dienų šių pūslelių vietoje susiformuoja šašas, kuris vėliau nukrenta. Visą tą laiką pažeistoje vietoje jaučiamas skausmas, deginimas, lūpa gali būti patinusi. Šašui nukritus nemalonūs pojūčiai liaunasi – iki kito ligos paūmėjimo. Deja, pūslelinė gali pasireikšti net po keletą kartų per metus. 

REKLAMA

Dauguma gydytojų mano, kad pūslelinės virusu užsikrečiama dar kūdikystėje, kai aplankyti kūdikio atėję giminaičiai ir draugai jį bučiuoja. Todėl verta dar kartą priminti: neleiskite kitiems žmonėms bučiuoti jūsų mažamečio vaiko į lūpas, o patys atėję aplankyti kūdikio susilaukusios šeimos taip pat geriau venkite tokio artimo kontakto.

Kaip gydyti?

Vienas veiksmingiausių ir greičiausią efektą suteikiančių priemonių – lūpų pūslelinę gydančios geriamosios tabletės. Jų veiksmingumas pasireiškia tuo, kad greičiau už bet kokius kitus preparatus pasiekia virusą ir jį blokuoja. Taip pat geroji pusė ir ta, kad gydymas nėra pastebimas, atvirkščiai, nei, pavyzdžiui, tepaliukai.

Jei pastebite, kad lūpų pūslelinė jus užklumpa itin dažnai, rekomenduojama pakoreguoti savo gyvenimo būdą: atsisakyti žalingų įpročių, sveikai maitintis, sportuoti ir kitais panašiais būdais stiprinti savo imunitetą.

 


Rašyti komentarą...
L
Luna
2021-02-22 10:27:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Arbatmedžio aliejus, patepu 2ar 3 k ir po dviejų dienų jos nebūta,trečioj dienoj šašas ir viskas. Kai naudodavau antivirusinius tepaliukus, virusas kartodavosi gana dažnai, o dabar maždaug kas tris metus kai būnu po streso.
Atsakyti
0

F
FANTOMASAS
2021-02-22 12:21:08
Pranešti apie netinkamą komentarą


Kvailių patarimai ! ! !
Atsakyti
0

A
Anelė
2021-03-06 23:30:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Keleta kartų patepkite Menovazinu.Nudžiovins pūslelę per dieną.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų