Remiantis statistika, lūpų pūslelinė kartkartėmis užpuola kas trečią mūsų planetos gyventoją. Dažnai net neįtariame, kad šį virusą turime: Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, 95 proc. žmonių yra šio viruso nešiotojai. Pūslelinės virusas tūno jų organizme ir kantriai laukia savo valandos – nusilpus imunitetui, užpuolus stresui ar pervargus, jis gali prasiveržti į paviršių.
Kas sukelia?
Kaip jau minėta, šis virusas beveik kiekvieno žmogaus organizme gali tūnoti metų metus nepasireikšdamas jokiais simptomais, bet vos nusilpus imuninei sistemai (to priežastimi gali tapti peršalimas, stresas, antibiotikai, alinantis darbas, nesveikas gyvenimo būdas, infekcijos, alkoholis, nėštumas) ima ir pasirodo lūpų pūslelinės pavidalu. Ant lūpos susiformuoja pūslelės, kurios vėliau pratrūksta ir išskiria skystį, kuriame yra viruso sukėlėjų. Po kelių dienų šių pūslelių vietoje susiformuoja šašas, kuris vėliau nukrenta. Visą tą laiką pažeistoje vietoje jaučiamas skausmas, deginimas, lūpa gali būti patinusi. Šašui nukritus nemalonūs pojūčiai liaunasi – iki kito ligos paūmėjimo. Deja, pūslelinė gali pasireikšti net po keletą kartų per metus.
Dauguma gydytojų mano, kad pūslelinės virusu užsikrečiama dar kūdikystėje, kai aplankyti kūdikio atėję giminaičiai ir draugai jį bučiuoja. Todėl verta dar kartą priminti: neleiskite kitiems žmonėms bučiuoti jūsų mažamečio vaiko į lūpas, o patys atėję aplankyti kūdikio susilaukusios šeimos taip pat geriau venkite tokio artimo kontakto.
Kaip gydyti?
Vienas veiksmingiausių ir greičiausią efektą suteikiančių priemonių – lūpų pūslelinę gydančios geriamosios tabletės. Jų veiksmingumas pasireiškia tuo, kad greičiau už bet kokius kitus preparatus pasiekia virusą ir jį blokuoja. Taip pat geroji pusė ir ta, kad gydymas nėra pastebimas, atvirkščiai, nei, pavyzdžiui, tepaliukai.
Jei pastebite, kad lūpų pūslelinė jus užklumpa itin dažnai, rekomenduojama pakoreguoti savo gyvenimo būdą: atsisakyti žalingų įpročių, sveikai maitintis, sportuoti ir kitais panašiais būdais stiprinti savo imunitetą.