Apie tai, ką rodo paraudę skruostai pavartojus alkoholio, naujienų portalui tv3.lt sutiko papasakoti VšĮ Centro poliklinikos šeimos gydytojas Irmantas Aleksa.
Jis atvirai papasakojo, ką liudija paraudę skruostai išgėrus bei ką reikėtų daryti, jeigu susiduriama su šia problema.
Ką išduoda paraudę skruostai išgėrus?
Pirmiausia pašnekovas atskleidė, kokias problemas gali atskleisti veido paraudimas išgėrus. Pasak jo, viena dažniausių su tuo susijusių bėdų – odos liga.
Šeimos gydytojas I. Aleksa pasakojo, kad yra žmonių, kurie netgi nežino, kad turi šią odos ligą, tačiau vienas jos simptomus iššaukiančių veiksnių – alkoholis.
„Dažnai tai yra susiję su odos liga, problema, vadinama rožine. Kai kurie žmonės net nežino, kad turi rožinę, nes sako, kad jiems tik nuo alkoholio ir saulės parausta veidas.
Sergant rožine, alkoholis tikrai gali sustiprinti rožinės simptomus, iššaukti raudonus žandus ir tokiais atvejais netgi gali atsirasti odos bėrimai“, – pasakojo pašnekovas.
Jis taip pat pridėjo, kad būna ir kitų atvejų, kuomet pavartojus alkoholio greta paraudusių žandų atsiranda dar vienas simptomas – alkoholio netolerancija.
Anot jo, šio simptomo tikrai nevertėtų praleisti pro akis, nes jis gali būti sudėtingą ligą išduodančiu ženklu.
„Reiktų nepamiršti, kad alkoholį vartojant gali būti ne tik veido paraudimas, bet kartu gali pasireikšti ir ryški netolerancija alkoholiui – skausmas ir kiti simptomai.
Šie simptomai yra jau rimtesni, su jais reiktų kreiptis į šeimos gydytoją ir pasikonsultuoti, nes kai kuriais atvejais tokie simptomai gali būti kraujo ligų ženklas, tarkime, limfomos.
Limfomai būdinga tai, kad išgėrus alkoholio pradeda skaudėti kūną, jį išberia ir panašiai“, – pasakojo pašnekovas.
Tiesa, jis pridėjo, kad kartais veido paraudimas gali būti susijęs su persiskirsčiusia periferine kraujotaka.
Ką daryti, jeigu veidas išgėrus parausta?
Pasiteiravus šeimos gydytojo I. Aleksos, ką reikėtų daryti, jeigu pastebimas veido paraudimas išgėrus alkoholio, jis pasidalijo keliais žingsniais.
Anot jo, kadangi dažnu atveju tai būna susiję su ligomis, vertėtų šio simptomo neignoruoti ir kreiptis į šeimos gydytoją.
„Kalbant apie rožinę, ji nėra išgydoma liga, bet ją galima labai gerai kontroliuoti ir valdyti. Jos negydant ir neprižiūrint, ji gali blogėti ir paprasčiausiai žmogui trukdyti tinkamai gyventi.
Dėl tos priežasties rekomenduojama apsilankyti pas gydytoją dermatovenerologą, kad būtų įvertinta odos būklė“, – aiškino jis.
Taip pat pašnekovas patarė tokiais atvejais visiems būti atsargesniais su alkoholio vartojimu, nes, pasak jo, jokio gėrio ši medžiaga organizmui neatneša.
„Kas be ko, nėra mokslinių tyrimų, kurie rodytų teigiamą alkoholio poveikį. Aš nesutikčiau su tais, kurie sako, kad reiktų išgerti alkoholio ir jausimės geriau, nes jeigu žmonės vartotų pakankamai vandens ir gautų naudingų medžiagų, periferinė kraujotaka taip pat būtų geresnė“, – paaiškino ir užbaigė pokalbį jis.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!